Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Spider-Man: Homecoming (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://static.srcdn.com/slir/w940-h529-q90-c940:529/wp-content/uploads/Spider-Man-Homecoming-Movie-2017-Logo.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


>>imdb link<<


Inca un reebot al francizei Spider-Man.Insa de data aceasta, este un reboot mai special, deoarece pentru prima oara Spider-Man va fi adus pe marile ecrane de catre compania parinte, Marvel.Daca pana acum responsabili au fost cei de la Sony , care ne-au adus filmele cu Tobey Maguire precum si reboot-ul cu Andrew Garfield, de data aceasta cei de la Marvel sunt cei care vor avea in sfarsit oportunitatea sa arate cinefililor potentialul personajului pe marile ecrane.Desi majoritatea incasarilor vor merge in continuare catre cei de la Sony, care raman cu drepturile pentru personaj si vor fi si distribuitorii acestui film, cei de la Marvel au si ei de castigat la randul lor deoarece cel mai iconic personaj al lor va face in sfarsit parte din MCU , universul lor cinematografic.


Prima aparitie al lui Spidey in MCU va fi insa in Captain America : Civil War, care va ajunge pe marile ecrane in 6 mai 2016.


Regia: Jon Watts

Cu: Tom Holland, Marisa Tomei, Tony Revolori, Michael Keaton (zvon)


Data lansare: iulie 2017


Edited by Dany noob, 16 April 2016 - 06:01.


#2
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Sper, ca macar, marvel sa stie sa faca un film bun cu spidey...

#3
cordis

cordis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 15.03.2016
porcarie la fel ca batman vs superman

#4
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
L-ai vazut deja boss ? Nu-mi dai si mie share la torrent ?

#5
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

View Postcordis, on 17 aprilie 2016 - 13:10, said:

porcarie la fel ca batman vs superman

Ai tras concluzia asta dupa ce ai vazut poster-ul ?

#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Se pare ca Spiderman va fi ajutat de Iron Man.

#7
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Sigur nu e produs de BMW? Parca am vazut sigla BMW pe acolo pe undeva...

#8
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Trebuie sponsori chiar si pentru gigantul Disney...

#9
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Ma declar foarte fericit ca nu e un "origin" story, acest film

#10
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Spider-Man in comics are 15-17 ani (nu mai stiu sigur) cand isi primeste puterile.Nu e o gluma proasta ce au facut in Civil War, a fost o gluma proasta ce au facut in filmele precedente.Actori de 30 ani ce merg la liceu.Iar actrita ce joaca rolul matusii are 52 ani.Ca inca arata binisor la varsta aia e altceva.De asta au facut si gluma in film, Marvel sunt foarte self-aware (precum si la faza cu scutul lui Cap respectand legile fizicii).

Edited by Dany noob, 16 May 2016 - 05:58.


#11
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Daca nu iti place actualul Spider-Man, interpretat de Holland, atunci nu-ti place personajul acesta pur si simplu, deoarece Spidey-ul din Civil War a fost de departe cel mai bun Spider-Man pe care l-am avut pana acum si de asemenea, cel mai apropiat de varianta din benzile desenate si din animatii.

Tobey l-a interpretat bine pe Spider-Man, insa personajul nu a fost la fel de autentic ca cel actual

#12
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012

View PostBrynjarrRagnar, on 16 mai 2016 - 22:52, said:



Eu nu am vazut  decat un Pete Parky mai tinerel  vorbaret care sta cu o milfoaica de matusa, insa cu aceleasi caracteristici:   tocilar  si geniu care foloseste un computer de anii 80', si-a cusut singur costumul,  e bun la fizica,  la chimie de isi prepara panza (nimic nou).

Ce m-a enervat si m-a exasperat la culme e ca accepta repede in schimbul unor bani si jucarii de la Nasu'  Stark  sa joace rolul de mercenar in echipa lui. Adica, trebuie sa avem in vedere ca Spidey  era conform comicsurilor un self-superhero singuratic, genul care nu se baga in prostioarele altora, care nu are un mentor (decat unchiul Ben) si pe deasupra,  nu e genul sa sprijine o lege mondiala care sa inregistreze toti supereroii, adica sa-si demaste identitatea.

Mi s-a parut si mie putin grabit explicat motivul pentru care Spidey i se alatura lui Stark, insa in comics-urile "Civil War" e mult mai bine explicata decizia acestuia, iar lui Stark i-a trebuit mai mult de o intalnire rapida pentru a-l convinge. Filmul a explicat-o putin mai indirect ca Parker i se alatura miliardarului, fiindca il admira pentru cate a facut, from tech guy to tech guy. E una dintre putinele critici pe care le am la adresa acestui film, faptul ca nu s-au concentrat putin mai mult pe decizia lui Spidey

#13
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014

View PostBrynjarrRagnar, on 16 mai 2016 - 00:46, said:

Sper totusi sa fie primul care moare in Avengers: Infinity War.
Pai.. cham.. dupa infinity war, toti reinvie.. (Nu e un spoiler) toti mor in infinity war, dar thanos pana la urma tot pierde, iar prin magie, toti avengers get to be alive after all..

#14
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

Mi s-a parut si mie putin grabit explicat motivul pentru care Spidey i se alatura lui Stark, insa in comics-urile "Civil War" e mult mai bine explicata decizia acestuia, iar lui Stark i-a trebuit mai mult de o intalnire rapida pentru a-l convinge. Filmul a explicat-o putin mai indirect ca Parker i se alatura miliardarului, fiindca il admira pentru cate a facut, from tech guy to tech guy. E una dintre putinele critici pe care le am la adresa acestui film, faptul ca nu s-au concentrat putin mai mult pe decizia lui Spidey

Asta pentru ca au schimbat storyline-ul, nu au folosit exact povestea din comics.In comics Spidey are 25-28 ani cand se intampla razboiul civil , iar puterile le-a obtinut la 15.Deci avea multi ani de experienta in spate.De asta a fost mai greu de convins.In film au schimbat povestea, au ales ca evenimentele din Civil War sa aiba loc la doar cateva luni dupa ce Spidey isi obtine puterile cand inca e adolescent, evident ca a fost mult mai usor pentru Stark sa il convinga.

Nu consider asta un punct negativ, nu sunt genul care vrea ca povestile sa fie exact ca in comics.Eu zic ca au facut o alegere buna.Iar ca un beneficiu modul in care au ales povestea si explica absenta lui Spidey din filmele Marvel precedente.Daca avea si aici 30 ani, zicea lumea, pai bine, dar unde a fost Spider-Man atunci cand au avut loc evenimentele din Avengers ? Faptul ca si-a obtinut puterile recent e explicatia perfecta.

Plus ca din cate stiu au reusit sa faca intelegerea cu Sony pt Spidey in timp ce erau deja in productie cu Civil War sau foarte aproape de a incepe, tinand cont de acest lucru eu zic ca au adaptat povestea destul de bine si Spidey nu a fost un cameo de 1 minut cum ma asteptam sa fie (cam cum a fost in BvS cu email-ul citit de Wonder Woman)

Edited by Dany noob, 17 May 2016 - 17:20.


#15
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
First official SpiderMan Homecoming Poster

#16
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Au sosit si primele trailere (sunt 2 variante):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n9DwoQ7HWvI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YPUASeS6qc0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dany noob, 09 December 2016 - 22:07.


#17
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Filmul apare peste o luna juma' si nici o activitate in acest topic? Wow.
Eu personal sunt hyped.. voi?

#18
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 06.04.2006
dupa trailerul numarul 3..da!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate