Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Accident usor; vinovatul nu are RCA valabil

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Exact ce banuiam, un idiot, si-o merita cu prisosinta. Oricum, acum "It's out of your hands", ca sa zic asa. O sa aiba parte de ceva distractie, si i-o doresc sincer pentru ca a fost super-nesimtit si s-a bazat pe faptul ca te poate santaja cu cele 24 ore in care se presupunea ca nu ai fost la politie dupa incident (asta ca sa-l ajuti).

Edited by RealThing, 19 April 2016 - 15:05.


#74
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,434
  • Înscris: 13.02.2006
La prima vedere pare un om serios si care nu s-ar preta la magarii de acest gen.
..........
M-am convins: omul e tepar in toata regula.

Vedeti ce a dracu e lumea in ziua de azi?
Te mai si ameninta pe deasupra.

#75
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
@rinaldoparaipan: bine punctat. Foarte buna observatia ta; dar, din pacate, acesta este adevarul si asta este lumea in care traim. Si, intr-adevar, vineri cand a avut loc accidentul omul parea foarte serios si bineintetionat (poate sunt eu mai naiv, dar credeti-ma ca la prima vedere nu arata ca un tepar): nu a comentat nimic referitor la cine e vinovat, mi-a dat CI, talon, permis.
Oricum, mergind pe principiul orice sut in c.. e un pas inainte, mi-am invatat lectia.

#76
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Asa sunt oamenii... cand au interes tin capul plecat ca niste milogi...
Nu mai pun botul la prostii din astea... pe moment evaluez situatia si daca e in interesul meu sa il las sa isi faca numarul de sclav atunci il las, dar imediat dupa ma duceam la politie sa declar.

Nici nu trebuia sa ii spui ca ai fost la politie.

Edited by vubiv, 19 April 2016 - 18:29.


#77
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 vubiv, on 19 aprilie 2016 - 18:27, said:

Nici nu trebuia sa ii spui ca ai fost la politie.
Asta era mai ceva ca Andreea Marin la "surprize surprize" Posted Image
Ii dadeai de inteles ca e ca el pana se trezea cu scrisoare de la politie.

 ericmario, on 15 aprilie 2016 - 16:35, said:

Stiai ca te certi cu fifi?
A ajuns fifi pe auto?! Posted Image

#78
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 budacu, on 19 aprilie 2016 - 14:37, said:

M-am convins: omul e tepar in toata regula. M-a sunat astazi dimineata sa imi spuna nu a avut timp sa-si faca asigurarea deoarece a trebuit sa plece din Bucuresti si ca sa o lasam pe saptamana viitoare cand va face rost de bani.
La replica mea, ca, conform intelegerii avute, trebuia ca vineri sa isi faca asigurarea si mi-o aduca sau trimita pe mail, mi-a spus ca acum oricum nu mai conteaza cateva zile in plus si mi-a "reamintit" frumos ca daca o sa ma duc acum la politie voi ramane fara permis deoarece nu am declarat accidentul in 24 de ore. "Citez" cu aproximatie: "chiar nu se face sa ramai fara carnet o luna pentru niste table pe care le vei repara pe asigurarea mea saptamana viitoare".
Cand i-am spus ca eu, oricum, o sa imi repar masina dar nu stiu cum o sa iasa el din afacerea asta ca eu am fost deja la politie a schimbat brusc tonul si a incercat sa ma ameninte spunindu-mi ca imi stie numarul de la masina si ca ma va cauta el pe mine. I-am spus clar ca e valabila si reciproca dupa care a inchis. Mi-a mai trimis apoi 2 sms-uri cu niste texte de genul: eu am crezut ca sunteti om serios si intelegator si din acest motiv a procedat asa...ca daca stia ca se inseala isi facea vineri asigurarea....bla bau-ri de genul asta.
Acum, ma felicit pentru decizia de a merge la politie.
Un sfat pentru cei care pot fi implicati intr-un caz asemanator: dupa cum a spus si  @Digynykraf mai sus, daca nu au o urgenta reala demonstrabila, nu mai stati pe ganduri. Mergeti direct la politie.
Si tu ai fi fost tepar, fraudai casa de asigurari daca l-ai fi asteptat sa o dai la pace cu el cand isi facea asigurarea.  In astfel de situatii se merge direct la politie. Punct.

Sper ca ai invatat ceva din asta.

Edited by androholic, 06 June 2017 - 20:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate