Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Probleme cu multiple entitati demonice.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
602 replies to this topic

#541
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostEndgegner, on 02 noiembrie 2021 - 12:57, said:

Mai fa si multe cruci pe langa a bea agheazma
Am făcut destule, chiar și de metal.

View Postdark, on 02 noiembrie 2021 - 13:14, said:



Da, dar se observă influența acelei entități atunci când persoana în cauză comite actul suicidar, aparent fără motiv.

Fenomenul strigoidizării la asta se referă, duhul care a posedat individul în timpul vieții lui, îi posedă și cadavrul, rezultând acel strigoi atât de cunoscut în spațiul rural, mai ales. Apoi o suită de fenomene, unele benigne, simple zgomote, adieri de vânt rece, mutarea unor obiecte din locul lor, auzirea anumitor cuvinte, de obicei chemări pe numele persoanei etc., până la efecte dezastruoase, morți în familia celui decedat devenit strigoi ori chiar apariții fizice care cer mâncare, sau vor să-i lași în casă și dacă nu-i dai, îți bea sângele, ori te pocește, încât din om devii neom!
Ai văzut prea multe filme!

În cazuri de sinucidere trebuie să fie posedare activă!

Chiar mă faci să râd...
😄😅😂🤣😅😂🤣😅😄
Trebuie să citești informații corecte.

#542
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postbarbu78, on 02 noiembrie 2021 - 18:56, said:

Am făcut destule, chiar și de metal.


Nu, nu, cu mana trebuie sa le faci, duci mana dreapta mai intai la frunte, apoi la buric, urmeaza umarul drept si apoi cel stang.

#543
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostEndgegner, on 02 noiembrie 2021 - 19:46, said:



Nu, nu, cu mana trebuie sa le faci, duci mana dreapta mai intai la frunte, apoi la buric, urmeaza umarul drept si apoi cel stang.
Și de astea fac câteva pe zi și zic: în numele Tatalui, al Fiului, al Duhului Sfânt, Amin.

#544
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Cateva pot sa fie prea putine...

Acatiste citesti? Ai vreun sfant preferat?

#545
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,605
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 02 noiembrie 2021 - 18:56, said:

În cazuri de sinucidere trebuie să fie posedare activă!


Da, în aceste cazuri, posedarea este maximă. De obicei, sinucigașii se transformă în strigoi (de fap, duhul care i-a îndemnat la sinucidere, le va poseda cadavrul) și atacă pe ceilalți membri ai familiei, animalele din ogradă, face rău, în general, poate să dea cu pietre în casă ori să spargă geamurile, timp de câțiva ani, unii zic 9, alții, mai mulți ani.

#546
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostEndgegner, on 02 noiembrie 2021 - 20:42, said:

Cateva pot sa fie prea putine...

Acatiste citesti? Ai vreun sfant preferat?
Am citit vreo 7 ani Acatistu Domnului Isus, Acatistul Fecioarei Maria, Paraclisul Fecioarei Maria și câte o Catismă din Psalmi zilnic. Am ținut poturi și m-am spovedit. Efectul nu prea a fost.
Mulțumit? Mai ai curiozități?
Cei care mi-au dat canoanele au uitat de mine!

Cel puțin de plictiseală și cei cărora m-am rugat, trebuiau să mă ajute.

#547
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,605
  • Înscris: 16.03.2004

View PostEndgegner, on 02 noiembrie 2021 - 20:42, said:

Cateva pot sa fie prea putine...

Vezi cât de greșit gândești? Păi, o cruce făcută cu credință, face cât un milion de cruci făcute...fără credință.

#548
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postbarbu78, on 03 noiembrie 2021 - 10:29, said:

Am citit vreo 7 ani Acatistu Domnului Isus, Acatistul Fecioarei Maria, Paraclisul Fecioarei Maria și câte o Catismă din Psalmi zilnic. Am ținut poturi și m-am spovedit. Efectul nu prea a fost.


Mulțumit? Mai ai curiozități?
Cei care mi-au dat canoanele au uitat de mine!

Cel puțin de plictiseală și cei cărora m-am rugat, trebuiau să mă ajute.

Dar parca lasi sa se inteleaga ca tot s-a simtit ceva.

Da. Cum s-a intamplat de te-ai pricopsit cu ala sau aia?...

Nu stiu ce sa zic.. Mai incearca. Ori ai rabdare.

View Postdark, on 03 noiembrie 2021 - 13:12, said:

Vezi cât de greșit gândești? Păi, o cruce făcută cu credință, face cât un milion de cruci făcute...fără credință.

Asta o crezi tu.

#549
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,605
  • Înscris: 16.03.2004
Endgegner, de fapt, barbu78 trebuie să aibă credință în bunul Creator și să ducă o viață curată, atât, restul mai rău îi va face, fiindcă tot ce i s-a recomandat, are conotații oculte.

#550
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Credinta se cultiva.. Insa desigur ca nu prin activitati cu care te ocupi tu pe aici. ;)

Nu degeaba a primit canoane.. dar ce stii tu mai dark...

#551
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,605
  • Înscris: 16.03.2004

View PostEndgegner, on 03 noiembrie 2021 - 17:18, said:


Nu degeaba a primit canoane..
...și la ce i-au folosit? [ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1813.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#552
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Nu a zis ca nu i-au folosit deloc

Sa iti amintesc ca nici sfintii apostoli nu reuseau sa scoata singuri anumiti draci.

#553
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Voi nu pricepeți că mi-am rezolvat problema?
Fumul de pene de găină face minuni...
Metoda se cunoștea și la noi. Aceeași metodă am găsit-o într-o teză de doctorat despre metode de exorcizare la triburi din Africa.
Și metoda cu fum din inimă și ficat de somn de Nil trebuie să meargă. Am să încerc și inimă și ficat de somn de Dunăre, dacă va mai fi nevoie.
Trebuie afumată și locuinta și membri familiei.
Toți oamenii au în preajmă astfel de entități!

Edited by barbu78, 03 November 2021 - 20:56.


#554
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 03 noiembrie 2021 - 17:03, said:

Endgegner, de fapt, barbu78 trebuie să aibă credință în bunul Creator și să ducă o viață curată, atât, restul mai rău îi va face, fiindcă tot ce i s-a recomandat, are conotații oculte.
Abia de acum mă voi ocupa serios de ocultism!

Entitatea nu tremura în fața preoților nici unui cult, indiferent de număr!
Un preot mi-a adus o grămadă de moaște de la o mănăstire. Nu a fost nici o problemă. Toți preoții așteptau să mă vadă făcând urât. Mi-a venit să râd...

Fenomenul trebuie studiat și perfecționat!

Există, paralel cu manifestarea duhurilor necurate, o prezență mai slabă și discretă care trage spre umilință, parere de rău, rugăciune.
Am avut o perioadă în care, dacă adormeam înainte de a-mi zice rugăciunile, mă trezeam ca dintr-un vis în care ziceam rugăciuni mai frumoase decât am citit pe undeva.
De câteva ori îmi venea să plâng.
Nu cred că voi mai avea astfel de stări!

Și alți posedați au trecut prin astfel de stări.



Probabil, dacă aș fi mers pe drumul indicat de acea prezența discretă, aș fi ajuns un sfânt... N-a fost să fie... În acea perioadă trăiam în post și rugăciune. Este greu să trăiești curat în lume.
Poate se va mai întâmpla...
Am aproape 70 de ani... Audio femei, cum îmi zice soția. Așa va fi mai ușor.

Nu ai unde să te ascunzi de entități, indiferent de care. Acestea trăiesc și se hrănesc cu tot ce produce planeta!

Edited by barbu78, 03 November 2021 - 21:32.


#555
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Vezi, bai, dark, te-ai bagat tu sa te dai destept si barbu are acum pretexte sa nu mai raspunda punctual la ce l-am intrebat.

#556
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Posesia incepe lent și întortochiat, în așa fel încât greu deslegi istoricul.
Sunt multe căi, multe variante și pot fi toate valabile.
Categoric am fost ajutat un pic.
Există o cale la îndemână, o ușă deschisă larg și nimeni nu va crede și nu va renunța la ea. Deci, nu voi vorbi despre asta.

Vă ajunge!

#557
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,605
  • Înscris: 16.03.2004
Eu cred în posesie demonică, și în timpul vieții și după moarte. Adică unii oameni sunt atât de răi, încât e clar că au pe satana în ei! Sunt oameni în prezența cărora nu te simți bine, ceva este ”în aer”, și vrei să pleci de acolo. Poate fi o rudă apropiată sau chiar unul din părinți. Aceștia sunt strigoi în devenire, o credință atât de populară la multe popoare, pe toate continentele, sub diferite nume.
Metodele de a ajunge posedat sunt...orice tehnică în care tu în mod voit, îți pui mintea pe pauză, pierzând contactul cu realitatea, inducându-ți stări de transă. Așa procedează orientalii și călugării creștini, prin acel ascetism aspru practicat de unii. La fel apare și în Biblie, când apostolul Pavel, le zice corintenilor: cine vorbește în limbi necunoscute, nu gândește și mintea este fără rod. Niciodată, dar niciodată nu trebuie să pierdem controlul căci spiritele abia așteaptă!
Fenomene de posesie demonică sunt în cazul somnambulilor sau al celor care nu se pot controla, sunt foarte mânioși, lovesc imediat, ai zis ceva, ți-a și tras o palmă.
Este clar că o influență rea există, acum nu știu dacă acești strigoi sunt doar o energie care face rău, sau, cum se spune în anumite situații, aceste ființe damnate pot veni cu trup fizic, noaptea la 12, îți bate la ușă și, cu glas mieros, se autoinvită la tine în casă. Dacă-i deschizi, îți bagă ghearele în gât și-ți bea sângele! Părintele Calmet, om serios, cleric, abate chiar, într-o mănăstire, descrie numeroase astfel de cazuri.

 barbu78, on 03 noiembrie 2021 - 23:11, said:

Există o cale la îndemână, o ușă deschisă larg și nimeni nu va crede și nu va renunța la ea. Deci, nu voi vorbi despre asta.
Calea larg deschisă este SEXUL. Lucrurile acestea se știu demult, de aceea, la aproape toate culturile, din toate timpurile, sexul a fost reglementat, sub o formă sau alta. Chiar nu ai voie să faci ce vrei cu trupul tău, din acest punct de vedere!

#558
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,605
  • Înscris: 16.03.2004
Și la noi în țară, acest fenomen de strigoidizare este atestat încă din timpul evului mediu, în Caraș-Severin, pe timpul împărătesei habsburge, Maria Tereza. Aceasta, consternată de fenomen, a trimis funcționari imperiali de la curtea din Viena tocmai în Banatul românesc, respectiv la localitatea Ilidia. Acolo, dragii mei, pe timpurile acelea, se ajunsese în așa fel încât strigoii umblau pe stradă, la răspântii, în miez de noapte, încât localnicii erau nevoiți să se încuie în casele lor, de frică.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9ertcizW8MY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bBD8CA8ZW20?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gPM7SWuYEEE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate