Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme cu multiple entitati demonice.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
602 replies to this topic

#559
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

 barbu78, on 03 noiembrie 2021 - 23:11, said:

Posesia incepe lent și întortochiat, în așa fel încât greu deslegi istoricul.
Sunt multe căi, multe variante și pot fi toate valabile.
Categoric am fost ajutat un pic.
Există o cale la îndemână, o ușă deschisă larg și nimeni nu va crede și nu va renunța la ea. Deci, nu voi vorbi despre asta.

Vă ajunge!

Imi amintesti de filmul Exorcistul.. Brrrrr!!! Duca-se pe pustii! Apreciez ca ai fost de treaba si ai formulat totusi cateva idei.

Mai incearca cu cruci, tamaie si agheasma si nu in ultimul rand, intratul in biserica. Ca ma tem ca cu penele de gaina tocmai ce i-ai dat satisfactie. Adica o sa vezi daca a plecat numai daca il pui la proba cum ti-am spus.

#560
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004

 barbu78, on 03 noiembrie 2021 - 21:22, said:

Entitatea nu tremura în fața preoților nici unui cult, indiferent de număr!
Un preot mi-a adus o grămadă de moaște de la o mănăstire. Nu a fost nici o problemă. Toți preoții așteptau să mă vadă făcând urât. Mi-a venit să râd...

Moaștele sunt bucăți de cadavru, iar cadavrele în Scripturi, sunt prezentate ca ceva necurat, de care nu trebuie să te atingi, locul lor fiind în pământ. Nazireilor le era interzis să participe chiar și la înmormântarea părinților!
De fapt, cadavrele sunt un spațiu preferat de aceste entități malefice. Trebuie să vii la lumină ca să scapi de spiritele rele, nicidecum să ai de-a face cu chestii din astea macabre, cum sunt bucățile de cadavru (moaștele)

#561
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Stai linistita ca eu sunt convins ca mai si minte dupa cum ii convine "entitatii". Va spune multe lucruri pe dos de cum sunt in realitate.

#562
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Barbu nu minte. Dacă te uiți puțin prin mesajele lui, vei observa că acest coleg al nostru este o persoană intelectuală, se pricepe la chestii inginerești. Ce rost ar avea să vină aici să scrie brașoave? Asta eventual aș face eu, nu, care nu am nicio ocupație și scriu ca să treacă timpul, fiindcă, așa cum ai zis și tu acum câteva zile, deja s-a făcut cam frig afară. Ies numai atunci când trebuie să-l plimb pe Nicu în cărucior.

#563
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Bine ca recunosti. Si minti inclusiv acuma cand spui cu atata siguranta ca el nu minte niciodata.

#564
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Dacă Barbu obișnuiește să mai mintă sau nu, în viața reală, asta nu știu, ce face el în viața de zi cu zi, eu atât am avut de zis, că nu cred că în problema de față, cea cu chiriașul, Barbu ar minți, deoarece consider că nu ar avea nimic de câștigat. Nu este o laudă să ai draci în tine! Ori ești psihopat și scrii așa, ori, treaba chiar este adevărată! Eu optez pentru ultima variantă.
Vine omul, își varsă sufletul aici, își spune durerea...de ce am considera că ar minți? Ce ar avea de câștigat? Și...cum să vii cu așa ceva, că ești posedat de un duh, dar tu faci mișto....nu, nu are sens, și în cazul de față eu consider că totul este autentic, nimic inventat!
Chiar, mi-ai dat o idee, să-i spun povestea cu baronul Munhausen, lui Nicu!
Sunt persoane care experimentează tot felul de chestii...și dacă vorbești cu ele, observi că și ele sunt persoane cât se poate de normale...Da, se poate să auzi anumite chemări, că te strigă, eu chiar cred în ”iele”, ”elfi”, ”spiriduși” și alte creaturi din acestea, care există. Te pot chema, ți se pot arăta.Trebuie să fugi, fiindcă nu-ți vor binele!

Edited by dark, 04 November 2021 - 13:47.


#565
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Nu fac misto. Poate ca felul in care am purtat conversatia cu el a parut un pic ciudat, dar altfel nu m-am priceput..Iar daca are un duh rau in el ar trebui sa stii si tu ca de multe ori se poate manifesta acela si il face pe Barbu sa creada si spuna anumite lucruri pe dos de cum sunt in realitate.. Iar aceeasi problema o cam ai si tu.. la vorbitul pe dos, ma refer.

Edited by Endgegner, 04 November 2021 - 13:56.


#566
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004

 Endgegner, on 04 noiembrie 2021 - 13:47, said:

Nu fac misto.
Nu de tine am zis că faci mișto. Nu m-am exprimat eu bine, fiindcă scriu repede că am treabă și cu Nicu, mereu este după fusta mea! Ziceam că nu cred că el, Barbu, ar face mișto cu lucruri atât de importante, cum este acest fenomen al posesiei demonice, de care el se plânge de ani de zile.

#567
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
De cele mai multe ori, persoanele care au un spirit în posesie, sau...poate chiar invers, spiritul să-i posede pe ei, înregistrează și elemente de clarviziune, claraudiție, aud voci care le spun anumite lucruri, prevăd anumite evenimente, văd fantome ori au vise care le prevestesc viitorul.

#568
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Despre vârcolaci, acești oameni blestemați, scrie inclusiv în Biblie -(Lev.19:26)
Au existat cazuri reale. Posesia demonică poate ajunge la un nivel exacerbat!
Spre exemplu, există cazul lui Jean Grenier, care a existat în realitate și a fost un vârcolac.

https://www.lovendal...-a-fi-varcolac/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i_ikabwMwLY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#569
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Despre legenda lui Jure Grando, am găsit un clip foarte bun, care o povestește exact așa cum s-a întâmplat:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DBmXA0SKyk8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#570
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Un băiat care a avut un chiriaș, ca Barbu, dar mult mai grav:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jwuTH4KTnKg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#571
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Nu-i de glumă cu strigoii...


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iqX4KD598pc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#572
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Daca aveti probleme cu entitati/strigoi etc sint dispus sa va ajut contra cost. Pentru 200EUR/zi plus cheltuieli ma deplasez la locul entitatii/strigoiului etc si ii fubipt dumnezeii in asemenea hal incit n-o sa va mai deranjeze niciodata. Plata se face inainte, daca entitatea/strigoiul etc nu apare din diferite motive (ii e frica de mine, e rusinoasa, e in vacanta/concediu etc) banii nu se ramburseaza.

#573
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004

 Mosotti, on 12 ianuarie 2022 - 13:22, said:

Daca aveti probleme cu entitati/strigoi etc sint dispus sa va ajut contra cost. Pentru 200EUR/zi plus cheltuieli ma deplasez la locul entitatii/strigoiului etc si ii fubipt dumnezeii in asemenea hal incit n-o sa va mai deranjeze niciodata. Plata se face inainte, daca entitatea/strigoiul etc nu apare din diferite motive (ii e frica de mine, e rusinoasa, e in vacanta/concediu etc) banii nu se ramburseaza.

Mulțumim domnule Mosotti, dar cred că...ne descurcăm cu forțe proprii.Posted Image

#574
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004

 emerem, on 02 august 2020 - 00:28, said:

Arhontii au putere doar asupra celor care le cedeaza.

Ce înțelegeți prin acest termen, ”arhonții”  ?

#575
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Caz real, ce se poate întâmpla dacă invoci prin jocuri copilărești, lumea ”cealaltă”:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VBIvW5mFaBQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#576
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
A deschis portalul energetic cu tabla aia blestemata. Sau a amplificat manifestarile ennergo-demonice prin portalul care era deja deschis in casa aia. I-a mancat in qur si pe tinerii aia fara minte. Astea nu sunt lucruri de joaca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate