Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Probleme cu multiple entitati demonice.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
602 replies to this topic

#325
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postbarbu78, on 20 octombrie 2017 - 18:31, said:

Sfânta Evanghelie după Matei
cap22
37.El i-a răspuns: Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu tot cugetul tău.
38.Aceasta este marea şi întâia poruncă.


#326
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004
Se pare că Neptuniana experimentează un poltergeist.

#327
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004
Partenerul tău ce părere are despre acest poltergeist? A văzut/simțit și el ceva?

#328
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostNeptuniana, on 24 octombrie 2017 - 23:11, said:

Cand m am rugat nu am avut timp sa ma gandesc la cine ma rog. Eram prea panicata si mi a iesit pe gura Tatal nostru.
Si ne izbaveste de cel rau..
Chiar si "Doamne Dumnezeule ajuta-ma" este suficient daca este zis cum trebuie.
Incearca sa citesti Psalmii seara, inainte de nani.

#329
Neptuniana

Neptuniana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2017
Ai dreptate dark.

Nu m am interesat niciodata in detaliu despre ce mi se intampla.
Aveam o vaga idee despre poltergeist dar nu ma gandeam ca poate fi generat de o persoana...

“When an individual harbors and expresses intense negative energy for a sustained period of time — be that rage, grieving, alcoholism, confusion, or something like hormone-induced emotional fluctuations (such as with puberty) — the energy itself ultimately begins to create a form. We often call these thought-forms, and once created, the thought-form can either develop or dissipate, depending on how much the host continues to “feed it”.”

La 14 ani a fost prima oara cand am intrat in contact cu energia aia, si se sincronizare cu o experienta emotionala traumatizanta care mi a provocat probleme cu inima pe termen lung. Atunci a fost cel mai intens.
Intre 14-15 ani.

Dar de anul asta, pana acum, nu am mai suferit/nu am mai fost stresata? Si totusi mi a revenit?
In luna septembrie nu am dormit 16-20 zile. Ma trezeam constant noaptea si simteam ca e ceva pe acolo. Ma culcam la loc, ma trezeam cateva minute mai tarziu. Dupa a fost paralizie, si dupa incidentul cu crucea intoarsa.
Nu stiu de ce.

Partenerul meu nu e in acelasi oras.

De mica cred foarte mult in puterea gândurilor/energiei mele in contextul in care pot schimba realitatea. Mi am cultivat constant partea asta care poate face orice lucru posibil, e natural pentru mine.

#330
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 25 octombrie 2017 - 09:27, said:

Chiar si "Doamne Dumnezeule ajuta-ma" este suficient daca este zis cum trebuie.
Incearca sa citesti Psalmii seara, inainte de nani.

Faptul că rostești anumite texte nu te va ajuta la nimic. Trebuie să ai autoritate asupra acelor spirite. Aceste spirite nu se sperie că vii tu cu cruci, icoane și cu psalmi.
AUTORITATE
asta trebuie.Posted Image

View PostNeptuniana, on 25 octombrie 2017 - 09:40, said:

Mi am cultivat constant partea asta care poate face orice lucru posibil, e natural pentru mine.

Ai crezut că poți controla supranaturalul. Nimic mai primejdios.Posted Image

View PostNeptuniana, on 25 octombrie 2017 - 09:40, said:

Ai dreptate dark.

Eu am dreptate într-un singur aspect, noi oamenii nu trebuie să ne preocupăm de ceea ce ne depășește ca și condiție. Spiritele acelea sunt infinit mai inteligente decât noi. Spre exemplu, Barbu a căzut în cursa lor. Este posedat și nu poate schimba această situație.

#331
Neptuniana

Neptuniana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2017
Textele te pot ajuta atunci cand trebuie sa ai autoritate asupra lor.
A te impune autoritar simplu vs. a iti amplifica puterea interioara prin texte -> si mai multa autoritate

Cand ma gandesc ca pot face orice lucru posibil, nu ma refer la supranatural/spirite. Ci la realitatea aparent materiala

#332
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004

View PostNeptuniana, on 25 octombrie 2017 - 13:15, said:

Ci la realitatea aparent materiala

Dacă e aparent materială, atunci e spirituală și ține de paranormal.

View PostNeptuniana, on 25 octombrie 2017 - 13:15, said:

Textele te pot ajuta atunci cand trebuie sa ai autoritate asupra lor.

Spiritele nu se tem de o ”poezioară” pe care o spui tu pe dinafară, memorată prin toceală. Așa cred rătăciți precum Barbu și alții. Dacă vrei ca spiritele să te lase în pace, trebuie să ai autoritate asupra lor. Asta înseamnă că tu ești, cumva, superioară lor. În ce constă această superioritate, este o altă discuție. Dar atâta timp cât te ”bălăcești” în parametrii lumii acesteia vulgare, subunitare, desacralizate, fii sigură că nu poți avea niciun ascendent în lumea spiritelor.

#333
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 25 octombrie 2017 - 12:27, said:

Faptul că rostești anumite texte nu te va ajuta la nimic. Trebuie să ai autoritate asupra acelor spirite. Aceste spirite nu se sperie că vii tu cu cruci, icoane și cu psalmi.
AUTORITATE
asta trebuie.Posted Image
Nu omul are autoritatea, autoritatea este a Lui Dumnezeu si el hotaraste cind este alungat duhul si nu se va mai intoarce.
Povestile cu autoritatea sint doar povesti.
Sfintii au autoritate data de Dumnezeu!

Rugaciunile trebuie zise din adincul sufletului.

Edited by barbu78, 25 October 2017 - 14:48.


#334
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004
Barbu, trebuie să-ți pui viața în ordine. Recitalurile și psalmodierile sunt fără sens. Curățește-te de tot ce este rău și spiritul necurat va pleca de la tine. Până atunci, nicio șansă.

View Postbarbu78, on 25 octombrie 2017 - 14:46, said:

Rugaciunile trebuie zise din adincul sufletului.

Teatrul popesc nu impresionează pe nimeni.

View Postbarbu78, on 25 octombrie 2017 - 14:46, said:

el hotaraste cind este alungat duhul si nu se va mai intoarce.

Depinde de tine 100%. Dumnezeu vrea ca duhul rău să plece chiar acum. Tu ești cel care vrei să-l ții în tine. Tu.

#335
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 25 octombrie 2017 - 17:02, said:

Barbu, trebuie să-ți pui viața în ordine. Recitalurile și psalmodierile sunt fără sens. Curățește-te de tot ce este rău și spiritul necurat va pleca de la tine. Până atunci, nicio șansă.
Am viata in ordine! Psalmii sint rugaciuni frumoase si puternice cu efect si asupra duhurilor.
Sint Psalmi folositi la exorcizari in multe culte.

View Postdark, on 25 octombrie 2017 - 17:02, said:

Teatrul popesc nu impresionează pe nimeni.
Rugaciunile nu trebuie sa fie teatru!

View Postdark, on 25 octombrie 2017 - 17:02, said:

Depinde de tine 100%. Dumnezeu vrea ca duhul rău să plece chiar acum. Tu ești cel care vrei să-l ții în tine. Tu.
Citeste Biblia si vezi care este treaba cu duhurile.

Religia este o treaba paranormala si poate repara unele greseli facute prin diferite practici oculte.

Nu ai voie sa vorbesti cu duhul chirias, pentru ca ii dai impresia ca este un cineva.
Chiriasul nu a plecat din nici o gazda la porunca gazdei dar, a plecat cind nu a mai suportat rugaciunile care, atunci cind sint rostite corect, ard entitatea chirias.

#336
Leilani

Leilani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.10.2017

View Postbarbu78, on 25 octombrie 2017 - 17:56, said:

Religia este o treaba paranormala si poate repara unele greseli facute prin diferite practici oculte.
Practicile oculte nu atrag neapărat entități negative. Îți spun asta din experiență, fiind de 10 ani adeptă religiei Wicca care folosește practici oculte.

#337
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostLeilani, on 25 octombrie 2017 - 18:09, said:

Practicile oculte nu atrag neapărat entități negative. Îți spun asta din experiență, fiind de 10 ani adeptă religiei Wicca care folosește practici oculte.
Ai rabdare!
Sint cazuri cind manifestarile apar si dupa 30 de ani.

#338
Leilani

Leilani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.10.2017

View Postbarbu78, on 25 octombrie 2017 - 18:19, said:

Ai rabdare!
Sint cazuri cind manifestarile apar si dupa 30 de ani.
Nu sunt șanse să se întâmple asta deoarece știu cum să mă protejez.

#339
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostLeilani, on 25 octombrie 2017 - 18:27, said:

Nu sunt șanse să se întâmple asta deoarece știu cum să mă protejez.
Doar sfintii sint protejati.

#340
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 25 octombrie 2017 - 17:56, said:

Am viata in ordine! Psalmii sint rugaciuni frumoase si puternice cu efect si asupra duhurilor.
Sint Psalmi folositi la exorcizari in multe culte.

Exorcizările din culte nu mă încântă, fiindcă sunt falsuri grosolane și pot aduce argumente n în sprijinul acestei afirmații.
Exorcizări de spirite se fac și în credințele păgâne și neo-păngâne, cu aceleași rezultate (mai bune sau mai proaste).
Dacă viața ta era în ordine, spiritul cel rău nu se lega de tine, de prima dată. Faptul că după atâția ani el încă locuiește în trupul tău, îmi spune că tu ești problema. Spiritului îi place să locuiască în tine că dacă nu-i plăcea, nu intra sau pleca demult! Asta e părerea mea și cred că e cea mai logică. De ce să nu-ți spun adevărul? Cu ce te-ar ajuta niște minciuni ”politicoase”, dar totuși minciuni?
Ce se întâmplă astăzi la evangheliștii americani este DEZASTRU. Urmăresc de ceva ani vreo douăzeci de canale Youtube care tratează acest fenomen al posesiei demonice. Practic, americanii au făcut un biznis din asta. Și ca să le meargă afacerea, teologia lor este că mai toată lumea are draci care trebuie scoși. Să nu fim dintre aceștia! Puțină lume ajunge să fie oprimată de spiritele rele (atacuri nocturne, vedenii terifiante - fantome, chin interior fără cauză, boli fără explicație, paralizie în somn, ceasul rău - necazuri care se țin lanț etc.). Spiritul rău nu poate ataca decât persoana fragilă spiritual, care nu are credință și ale cărei fapte sunt impure.

View PostLeilani, on 25 octombrie 2017 - 18:27, said:

Nu sunt șanse să se întâmple asta deoarece știu cum să mă protejez.

Așa crezi tu, din nefericire! Posted Image

View PostLeilani, on 25 octombrie 2017 - 18:09, said:

Practicile oculte nu atrag neapărat entități negative.

La poliție există o stratagemă numită ”bad cop, good cop”. Ambii lucrează mână-în-mână. Posted Image

#341
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Duhurile isi pregatesc terenul din timp atunci cind sint mostenite.
Iesirea duhurilor din oameni se face dupa ani de zile, daca nu esti ajutat de un sfint si de obicei se face cu paguba.
Duhul care iese din oameni are probleme in lumea lui.

Rugaciunile de exorcizare la ortodocsi au efect.
Preotii evita sa ajute posedati pentru ca duhul le creaza probleme. Vezi Pomohaci.

De cite ori chiriasul ma deranjeaza ii servesc citeva rugaciuni, pe linga meniul constant.

#342
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 25 octombrie 2017 - 20:17, said:

Iesirea duhurilor din oameni se face dupa ani de zile

Descurajant, nu crezi? Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate