Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Prelungire autorizatie de construire

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Salutare , doresc sa prelungesc autorizatia iar pe site-ul primariei ( aici ) am observat ca am nevoie de "memoriu justificativ privind necesitatea prelungirii valabilitatii autorizatiei" , ma poate ajuta cineva cu un model ?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai grija sa nu depasesti termenul de 15 zile pana la expirarea actualei autorizatii.

#3
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

 ccristyan, on 09 aprilie 2016 - 20:30, said:

Salutare , doresc sa prelungesc autorizatia iar pe site-ul primariei ( aici ) am observat ca am nevoie de "memoriu justificativ privind necesitatea prelungirii valabilitatii autorizatiei" , ma poate ajuta cineva cu un model ?

Eu am prelungit acum 2 luni o AC, tot la sectorul 6 si nu mi-a cerut nimic justificativ.....doar cererea, AC originala si taxa pe care o platesti pe loc.
Incearca asa. Ia direct de la ei cererea, nu de pe site.
Daca totusi vor memoriu, ar trebui intocmit de arhitectul care a facut proiectul.

Edited by Amon, 09 April 2016 - 21:15.


#4
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014

 pasilla, on 09 aprilie 2016 - 20:53, said:

Ai grija sa nu depasesti termenul de 15 zile pana la expirarea actualei autorizatii.

O sa fiu atent , la prima autorizatie nu m-am incadrat in cele 15 zile si a trebuit sa fac o noua autorizatie cu lucrarile ramase , aici mi-au cerut memoriu dar nu m-am ocupat eu de acte .

 Amon, on 09 aprilie 2016 - 21:12, said:

Eu am prelungit acum 2 luni o AC, tot la sectorul 6 si nu mi-a cerut nimic justificativ.....doar cererea, AC originala si taxa pe care o platesti pe loc.
Incearca asa. Ia direct de la ei cererea, nu de pe site.
Daca totusi vor memoriu, ar trebui intocmit de arhitectul care a facut proiectul.

Sper sa ai dreptate si sa nu am nevoie Posted Image

Edited by ccristyan, 09 April 2016 - 21:41.


#5
defunct

defunct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.11.2004

Quote

Sper sa ai dreptate si sa nu am nevoie Posted Image

A mai fost nevoie de acel memoriu justificativ in afara de AC si taxa care trebuie platita? Doresc prelungirea autorizatiei de constructie, care expira prin luna aprilie 2018, pentru o locuinta individuala situata in sectorul 1. Nu stiu daca lucrurile sunt diferite de la un sector la altul.

#6
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014

 defunct, on 12 octombrie 2017 - 13:51, said:

A mai fost nevoie de acel memoriu justificativ in afara de AC si taxa care trebuie platita? Doresc prelungirea autorizatiei de constructie, care expira prin luna aprilie 2018, pentru o locuinta individuala situata in sectorul 1. Nu stiu daca lucrurile sunt diferite de la un sector la altul.


Nup, doar taxa si AC.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate