Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Covorase scari/trepte

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare
 Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 

Problema 3d tv LG42LF652V

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 641
  • Înscris: 26.06.2006
Salutare,

Am cumparat un tv LG42LF652V si am incercat sa vad un film 3d. Filmul a fost dat dintr-un laptop, e compus din doua imagini verticale iar la unire au aparut probleme la vizonare adica imaginea are un fel de umbra destul de deranjanta si nu pare sa fie redata 3d. Pe filmele lor demo e foarte ok 3d-ul la mine te rupe la ochi. Pe langa asta mai apar si doua bare negre pe marginile din stanga si dreapta.
As vrea sa stiu daca a mai avut cineva aceasta problema si are o rezolvare. E posibil sa fie din laptopul meu dar nu stiu unde sa caut in setarile playerelor.
Am incercat si cu km player si cu media player clasic, am incercat mai multe filme, la toate persista problema

PS: cu acelasi laptop am vazut filme pe un samsung f6400 si totul era ok

Editat de teddy26, 03 aprilie 2016 - 23:44.


#2
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.392
  • Înscris: 05.11.2014
Pune filmul pe stick, si fa setarile din tv.

#3
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 641
  • Înscris: 26.06.2006
Direct de pe hard merge, din laptop sunt probleme

#4
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 641
  • Înscris: 26.06.2006
Se pare ca nu pot rula din laptop din cauza unor setari ale placii video. Inainte de reinstalatea win7 totul era ok. Am o placa Ati hd 5000 series si mi se vede dublat dar cand pun ochelarii  imaginea e praf si ma dor ochii. Are cineva aceasta placa si metoda de a rezolva problema?
Unele filme nu le pot rula direct de pe hard pt ca subtitrarea nu are aceeasi denumire si nu merge. Am pus aceeasi denumire si degeaba. De aceea incerc sa rezolv problema cu laptopul
Mersi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate