Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Avira vs Bitdefender pentru Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
fantasy_

fantasy_

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.01.2016
Am un voucher unde pot sa cumpar de la emag Bitdefender Internet Security 2016, cu pretul de 20 ron, licenta 1 utilizator pentru un an. Oferta suna bine dar nu am mai folosit bitdefender inca de pe vremea cand era versiunea 10 si nu mai stiu multe despre el, intre timp am folosit doar Avira free+ comodo firewall.

Nu am mai intalnit un virus de ani de zile, nu folosesc crack, sa descarc de pe site-uri dubioase sau altceva. Sistemul de operare este windows 10 home x64, si nu stiu daca sa cumpar acel bitdefender sau sa raman cu avira + comodo firewall. Din ce imi aduc aminte, bitdefender manca multe resurse, si se misca sistemul greu, dar era pe vremea lui xp -vista unde aveam 4gb ram :)

Voi ce imi recomandati? Este suita de la bitdefender buna in acest moment? Merita sa cumpar licenta? De avira am fost foarte multumit pana acum.

Multumesc.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ia bit def are rata de detectie mai buna

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Bitdefender IS 2016 am eu acum. E ok.

#4
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
NU lua ... ramai pe ce ai ! Daca ti-a mers bine pana acum ... de ce sa schimbi? vrei dintr-o data dureri de cap???
Si eu am castigat un voucher la e-mag si i-am luat un fier de calcat la nevasta-mea !
Fii intelept si investeste in ceva ce nu ai , nu in ceva ce ai si functioneaza si bine de atata timp

#5
fantasy_

fantasy_

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.01.2016
Nu este vorba de bani cat de produsul in sine, la Avira + comodo firewall trebuia sa il configurez bine iar comodo era stresant uneori cu Steam, nu recunostea ceva si il izola si apareau probleme, cu bitdefender vad ca este totul mai simplu, am toata suita intr-un singur program, nu trebuie sa instalez doua :)

L-am cumparat, multumesc pentru ajutor.
A fost oferta la BCR, cine are cont la bcr si foloseste internet banking, poate sa il cumpere cu 20 ron de la emag.

#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Posteiffel, on 31 martie 2016 - 14:34, said:

Bitdefender IS 2016 am eu acum. E ok.
Am trecut si eu la Bitdefender IS 2016 de la Avast IS, deocamdata pare in regula. Singura chestie deranjanta e ca a stat 4 ore la o scanare completa.

Edited by Papillon_, 05 April 2016 - 14:15.


#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Probabil prea multe fisiere :)

#8
fantasy_

fantasy_

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.01.2016
O mica comparatie cu Avira free, la detectie nu pot pronunta ca nu am mai intalnit un virus de ani de zile, dar bitdefender mananca ceva mai multe resurse decat avira, pe un laptop slab se simte diferenta putin, dar la un pc decent nu, imi place ca totul este simplu, nu multe setari complicate etc :)

#9
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Multe fisiere si un HDD lent de 1TB 5400, l-am schimbat cu un SSD Intel de 480GB, rezultatul? 12 minute scanarea completa.Posted Image

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Am o problema in Bitdefender pe un Macbook cu win in bootcamp.

Am BTS (de fapt, nu am BTS medical :lol: ) 2016 si Paragon HFS+.

Bun, am legat si un HDD extern. Si pentru ca paranoia i-am dat o scanare full. Doar ca BTS-ul s-a bagat peste partitiile HFS si acum, de vreo 25 de ore, sta la un fisier acolo (la un container.plist) si zice ca ii 100%, dar nu se opreste neam, nici daca ii dau stop, nici dupa reboot, nici cum.

Ce naiba sa fac? Ma enervez si scot windowsul :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate