Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

optimizare .htaccess & dns zone file records (cPanel)

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Hillfinger

Hillfinger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.01.2003
Am un magazin creat in Opencart ce ruleaza pe un server Litespeed si foloseste CDN Cloudflare.

Din cauza CDN-ului cred ca are zonele dns si htaccess-ul cam varza.

Am nevoie de cineva care are experienta Opencart si stie sa lucreze cu .htacess, sa imi faca o optimizare/cleanup la .htaccess si zonele dns.

Marea mea problema acum este ca daca incerc sa fac redirect de la nonwww catre www, partea de admin, webmail si cpanel inceteaza sa mai functioneze.
Adica daca adaug in .htacess codul:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^image\. [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
Admin-ul site-ului devine inert, nu mai functioneaza link-ul de login si arata ciudat, iar cpanel-ul si webmailul arata ca si cum nu ar avea css, si sunt inutilizabile :(

#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Logurile de Acces si Erori sunt "sfinte" in aceste cazuri. Altfel, e orbecaiala si carpeala care poate tine. Sau nu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate