Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Abonatul apelat are telefonul inchis sau nu se afla in aria de acoperire a retelei mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View PostGetodacul, on 23 martie 2016 - 15:07, said:

Nu numai de telefoane depinde, ci si de echipamentele retelei. Operatorii romani folosesc cele mai ieftine echipamente de pe piata(Huawei cred). In Suedia, aveam semnal full 4G in case si blocuri de beton, in Romania, in interior, abia am 1-2 liniute in cazurile fericite. Acelasi telefon, alte retele si echipamente. Binenteles, si bateria tine mult mai bine cu un semnal constant bun si foarte bun.

Huawei nu numai ca sunt ieftine dar pe radio sunt cam cele mai bune de pe piata; pe core network sunt si acolo f bune, asa ca hai sa nu ne aruncam.
In Suedia oi avea semnal mai bun ptr ca operatorul o fi investit mai mult in radio; mergi in germania si o sa vezi ca nu ai 4g de multe ori deloc in orase. Deci totul e relativ.
Operatorii romani folosesc Huawei, Ericsson, Nokia, ZTE, la fel cum se foloseste oriunde in lume, nu au pocnitori cum ar crede unii insa probleme se intampla aici asa cum se intampla si la altii.

#20
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Nu numai de telefoane depinde, ci si de echipamentele retelei.
te cred doar daca vine cineva cu aifon sa se planga!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate