Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Arte martiale in Brasov?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
N-am mai practicat de aproape 5 ani de zile nicio forma de lupta, si as vrea sa incep din nou sa exersez (nu sa lupt in competitie) un stil. Nu am o preferinta anume avand in vedere ca nu doresc sa particip la competitii, vreau doar sa pot sa invat si sa descarc ceva energie.

Cunoasteti personal vreun astfel de club in Brasov, de preferabil cu program seara?

Edited by Ann0nyym0us, 08 March 2016 - 03:01.


#2
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Acum ceva ani am facut kickboxing cu Nicu Dascalu sus in Racadau la Ursu. Cursurile erau seara. Cand Nicu nu era in Bv, faceam antrenamentele cu un prieten de-al lui, Dan (nu mai tin minte numele de familie) care era instructor de karate si mie personal mi se parea f bun si profesionist (comportament, mod de a vorbi cu elevii, mod de a explica tehnicile). Avea si el ceva cursuri tot acolo si tot seara, dar in seri alternative cu serile in care faceam noi antrenamentele.
Mergi la receptie la sala de forta de la Ursu si intreaba, sigur exista ceva cursuri acolo.

#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Vorbeste cu colegul JurasikMan, e antrenor in BV.
Cauta-i posturile, stie ce vorbeste.

#4
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nicu Dascalu  este un sportiv foarte valoros . Este unul dintre putinii care au si infrastructura necesara desfasurarii unor antrenamente complete . Deasemenea si Mircea Carloganu este foarte bun si experimentat , daca vrei ceva cu orientare spre MMA ( el face un soi de Tsu Shin Gen - un fel de MMA japonez ) . Ceva mai accesibil gasesti la Alex Constantin la Absoluto Brasov , daca vrei numai BJJ sau Grappling. Si el este un antrenor bun si este foarte pasionat. Tudor Moga incepuse o colaborare cu Dan Matusa la Metrom dar nu mai stiu prea multe despre ei . Si Tudor este un antrenor foarte bun si stiu ca se investise intr-o sala faina in care aveau inclusiv cusca de MMA . Ai ce face , numai sa vrei .

#5
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Dan Matusa era tipul. Daca te duci la el o sa ai ce invata, mie mi-a placut f mult ca instructor, desi eram atras mai mult de stilul lui Nicu Dascalu. Nu m-au interesat povestile ca e interlop (Nicu), ca nu stiu ce, pe mine ma interesa sa invat tehnicile ca lumea si din punctul asta de vedere n-am ce sa-i reprosez. Daca nu plecam din Romania, foarte probabil si astazi eram la el la sala.

#6
Daniel777

Daniel777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.07.2014
Unde are sala Nicu Dascalu si ce fel de sport antreneaza?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate