Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Rabla 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#55
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Fondurile pentru ticket rabla 2016 s-au epuizat. Am vorbit cu 3 dealeri...Posted Image   Imi scot totusi certificatul luni si-l trimit sa fie acolo...
Pentru rabla 2017 de acum...Programul a debutat cam cu 2 saptamini in urma...Curios...sa se termine asa de repede.

Ne vedem la anul pentru cine mai doreste...


http://www.libertate...la-2016-1534732

Edited by alex321, 09 July 2016 - 11:15.


#56
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View Postalex321, on 09 iulie 2016 - 11:12, said:

Fondurile pentru ticket rabla 2016 s-au epuizat. Am vorbit cu 3 dealeri...Posted Image   Imi scot totusi certificatul luni si-l trimit sa fie acolo...
Pentru rabla 2017 de acum...Programul a debutat cam cu 2 saptamini in urma...Curios...sa se termine asa de repede.

Ne vedem la anul pentru cine mai doreste...


http://www.libertate...la-2016-1534732
Pai cate masini au putut sa vanda in 2 saptamani?
Si cand ma gandesc, ca a venit asa, la intamplare,  ca acum 2 luni nici nu ma gandeam sa cumpar masina noua,  cautam sh, si acuma s-a si terminat programul rabla..

#57
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

View Posttfmercedez, on 09 iulie 2016 - 17:59, said:

Pai cate masini au putut sa vanda in 2 saptamani?
Si cand ma gandesc, ca a venit asa, la intamplare,  ca acum 2 luni nici nu ma gandeam sa cumpar masina noua,  cautam sh, si acuma s-a si terminat programul rabla..

Multa lume o avea masina livrata la reprezentanta de 1 luna, dar au asteptat sa vina rabla ca sa economiseasca niste bani (stiu cel putin 4 pers care au facut asa). Si eu am facut la fel: masina a stat la reprezentanta 2 sapt pana sa se lanseze programul si inca 1 sapt pana am rezolvat cu rabla.

Sunt convins ca lunile trecuta vanzarile au fost mai scazute, lumea asteptand programul.

#58
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007
Azi am gasit o piesa folositoare de la rabla din '82 , pentru opelul meu. Am observat ca imi lipseste capacelul de la ventil la o roata, si am luat de la dacie. Lol. Bine ca n-am dat-o la fier vechi inca.

#59
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Fenomenul se va repeta...Deja se fac "inscrieri "  pentru suplimentele Rabla 2016 anuntate...Acestea cind vor aparea vor dispare in citeva ore ...:)

#60
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View Postalex321, on 11 iulie 2016 - 18:41, said:

Fenomenul se va repeta...Deja se fac "inscrieri "  pentru suplimentele Rabla 2016 anuntate...Acestea cind vor aparea vor dispare in citeva ore ...:)
Pai cum ziceam, la dealer erau masini cu  eticheta vandut, care au asteptat si o luna pana a putut fi validat tichetul. Deci cine va beneficia de rabla, daca va mai fi,  aceia deja au platit deja avansul la o masina demult, si stau in asteptare, nu pentru cei care acum stau sa aleaga oare ce sa cumpere.
Puterea de cumparare a mai crescut, modelele s-au diversificat, dealerii fac discounturi , iar parcul de rable importate in ultimii 10 ani, deja e rabla de rabla..

#61
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Am o intrebare. Stiu ca nu mai sunt fonduri, dar daca as cumpara un voucher de pe OLX pentru o masina deja casata as putea sa-l folosesc fara probleme?

#62
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

View PostMickydutza, on 12 iulie 2016 - 17:59, said:

Am o intrebare. Stiu ca nu mai sunt fonduri, dar daca as cumpara un voucher de pe OLX pentru o masina deja casata as putea sa-l folosesc fara probleme?

Voucherele nu mai exista in format fizic (totul e digital acum). Nu stiu exact ce o sa primesti de la cel care vinde asa ceva de pe olx.

#63
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005
O sa primească o țeapă.

#64
adrianc

adrianc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 23.08.2005
Lamuriti-ma si pe mine, va rog, in urmatoarea speta :)

Am una bucata Tico, am inregistrat-o pe numele meu doar la fisc. Numerele sunt in continuare ale fostului proprietar, care mi-e prieten.
Tocmai i-a expirat RCA-ul, ITP-ul o sa expire si el in curand...parca i-as pune cruce. De vandut mai departe nefiind cazul, m-am gandit la varianta "rabla".

Acum urmeaza intrebarile:
- pot s-o dau la rabla? Eu sau el? :)
- trebuie sa aiba itp/rca valabile pentru asta?

Multumesc pentru ajutor.

#65
tzunoi

tzunoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 27.04.2005
Da. La anul. http://www.digi24.ro... fost rezervate

#66
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
de luni, de la ora 10, se reia programul cu suplimentarea aferenta.

Edited by Mickydutza, 14 July 2016 - 16:04.


#67
ymaginary

ymaginary

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.02.2006

View PostMickydutza, on 14 iulie 2016 - 16:04, said:

de luni, de la ora 10, se reia programul cu suplimentarea aferenta.
sursa? :)

#68
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006

View Postadrianc, on 13 iulie 2016 - 20:29, said:


- pot s-o dau la rabla? Eu sau el? Posted Image
- trebuie sa aiba itp/rca valabile pentru asta?

Multumesc pentru ajutor.

O da la rabla proprietarul masinii; poate sa faca alergatura oricare alta persoana imputernicita la notar de catre proprietar;
Nu are nevoie nici de ITP nici de RCA nici sa fie functionala. Trebuie totusi ca masina sa contina cumulat cateva elemente: motorul, transmisia, caroseria, trenul de rulare si alte cateva.
Masina trebuie sa fie pe rolul fiscal al proprietarului din talon pentru a putea fi casata in cadrul programului PSIPAN 2016. Asadar pune-o inapoi pe rolul prietenului.

#69
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View Postgeorge90, on 14 iulie 2016 - 20:00, said:


O da la rabla proprietarul masinii; poate sa faca alergatura oricare alta persoana imputernicita la notar de catre proprietar;
Nu are nevoie nici de ITP nici de RCA nici sa fie functionala. Trebuie totusi ca masina sa contina cumulat cateva elemente: motorul, transmisia, caroseria, trenul de rulare si alte cateva.
Masina trebuie sa fie pe rolul fiscal al proprietarului din talon pentru a putea fi casata in cadrul programului PSIPAN 2016. Asadar pune-o inapoi pe rolul prietenului.
Si musai sa aibe actele masinii: talon de inmatriculare si cartea de identitate , certificat fiscal (toate impozitele platite la zi) , dureaza cateva zile emiterea lui.


#70
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Azi eram la dealer cand a primit pe mail ca s-a suplimentat programul cu 4000 de tichete.

#71
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View Postlula_canci, on 14 iulie 2016 - 23:14, said:

Azi eram la dealer cand a primit pe mail ca s-a suplimentat programul cu 4000 de tichete.
Baga mare

#72
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
http://www.afm.ro/

Intr-adevar de luni...de la ora 10...acum e acum Honda Civic sau VW golf sau Ford focus ...luni ma dau tare :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate