Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16139 replies to this topic

#16003
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Cam asa e cu transporturile: stii cand pleci (de acasa) dar nu stii sigur cand ajungi la destinatie. De aici si urarea “drum bun”. Bafta!

Edited by mdt, 21 March 2024 - 21:11.


#16004
giuliani2

giuliani2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 04.11.2023

View PostMondeo, on 21 martie 2024 - 20:06, said:

Update
Zborul 3136 BGY-OTP are intarziere. Noua ora de plecare: 22:00, 3/21/24
Check-inul se incheie conform programului initial. Detalii in e-mail.
WIZZ
Un jeg de companie, o bătaie de joc constantă.


E ceva gen, hai să fi la aeroport la 5:30 ca venim și noi la 10.
Oricum știau de înainte, așa fac mereu.
Nu e prima oară când pățesc asta.
Cică nu plătesc nu știu ce taxe la decolare și le dă drumul când vrea mușchii lor

Am avut in toamna loc pe scaunul ala aflat singur langa stewardesa aia ce sta singura in avion (A321 Neo parca are o structura de genul) si din discutiile de atunci am aflat ca WIzz ar fi singura companie dintre astea cat de cat mari care nu cumpara sloturile la decolare/aterizare. Adica au pierdut slotul alocat (cred ca le aloca automat ceva slot liber ramas) mai decoleaza/aterizeaza cand se iveste ceva liber, de-asta au cele mai multe si cele mai mari intarzieri din motive ce par nejustificate.

Edited by giuliani2, 21 March 2024 - 23:04.


#16005
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.02.2011
Dar WAX ? 6 ore întàrziere azi pe Roma? Și în continuare se propagă și pe retur.
Deci a stat pe pistă 3 ore ( reparație?) la Otopeni și n-a plecat la timp la Alicante, apoi a mai stat și în Alicante 3 ore:
https://www.flightra...ircraft/9h-wax#

I-au anunțat din timp sau stau acolo in aeroport pasagerii 6 ore, deci în loc de plecare la 7.40, pleacă la 13.40!!!!

#16006
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022

View Postghitapg2, on 21 martie 2024 - 03:29, said:


Parca prin ceva stire auzisem ca au ajuns  pe la 40-50% cota de piata la noi.
Au depasit 50% anul trecut.

#16007
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005

View Postnasty2, on 22 martie 2024 - 08:03, said:

Dar WAX ? 6 ore întàrziere azi pe Roma? Și în continuare se propagă și pe retur.
Deci a stat pe pistă 3 ore ( reparație?) la Otopeni și n-a plecat la timp la Alicante, apoi a mai stat și în Alicante 3 ore:
https://www.flightra...ircraft/9h-wax#

I-au anunțat din timp sau stau acolo in aeroport pasagerii 6 ore, deci în loc de plecare la 7.40, pleacă la 13.40!!!!

Posibil ceva probleme tehnice cu 9H-WAX. De cand s-a intors din Alicante n-a mai zburat (si nu cred ca n-au nevoie, la cate belele au de la motoarele Prat & Whitney; parca 3 aeronava au inchiriat pe termen scurt ca sa acopere deficitul).

Attached Files



#16008
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
9H-WAX n-a mai operat nici un zbor din 21martie.

Wizz Air lansează zboruri directe din Bucureşti către Izmir, al treilea oraş ca mărime din Turcia. Compania va redeschide rutele din Bucureşti către Salzburg şi către Budapesta.

#16009
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
And it's off again. 6zile la sol. Ceva mentenanta mai multa sigur (programata ori neprogramata dupa returul din Alicante).

Wizz Air To Grow By Under 2% This Summer As Engine Problems Bite


Woman gives birth on flight from Jordan to London

Edited by ghitapg2, 28 March 2024 - 16:23.


#16010
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.02.2011
In vederea viitorului zbor, văd cu neplăcere că dacă voi avea întârziere, voi pierde ultimul tren din Fiumicino către Tiburtina.
Iar situația e maro, au băgat și B738!

Attached Files



#16011
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postnasty2, on 28 martie 2024 - 22:59, said:

In vederea viitorului zbor, văd cu neplăcere că dacă voi avea întârziere, voi pierde ultimul tren din Fiumicino către Tiburtina.
Iar situația e maro, au băgat și B738!
Eu nu as folosi wizz decat pt zboruri directe si chiar si in cazul asta stau cu emotii. Cred ca tu esti mega optimist de te bazezi pe ei cand ai escale si prins legaturi :)

#16012
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
La mine văd că stau blanao. Primul meu zbor ever și am emoții. Care este diferența dintre 320 si 321 si A21N? Eu o sa prind 320 la zborul de pe 6 aprilie care deja apare pe flightradar.

Attached Files



#16013
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Tipul de aeronava. Configuratie/numar de locuri.
Poti cauta configuratiile de Airbus.

#16014
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Avion standard, chel de "features", nimic deosebit, stai ca sarmalele.

#16015
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Era o discuție mai veche ref la alocarea locurilor ptr minori gratuit lângă părinți. Am avut o mama și fiica de 6 ani în avion care nu primiseră locuri alăturate, m-au rugat stewardesele sa le las pe locul meu sa stea alăturat.

#16016
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006

View PostDarkEnemy, on 29 martie 2024 - 21:51, said:

Avion standard, chel de "features", nimic deosebit, stai ca sarmalele.
Si care-i ala "full option" din flota Wizz?

#16017
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Eu am inceput sa inteleg de ce astia de la low cost prefera avioane cu cabina mai fara facilitati. Am venit ieri cu Hisky de la Timisoara si bizonul din fata mea, dupa ce a trecut insotitoarea de zbor inainte de aterizare si i-a cerut sa-si ridice spatarul scaunului, si l-a lasat la loc. Atata s-a putut, CSF, NCSF.

@Maskatu stai linistit, A320 e un model de avion foarte circulat, la ordinea zilei, nu sunt probleme.

In cabina de pilotaj si din punct de vedere tehnic, nu ma indoiesc ca respecta toate standardele la zi. Pe partea de facilitati pentru calatori sunt randurile mai apropiate ca sa incapa cat mai multi. Prea multe facilitati din gama confort nu sunt pt ca low cost.

Edited by mdt, 01 April 2024 - 08:46.


#16018
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008

View PostMaskatu, on 01 aprilie 2024 - 08:08, said:


Si care-i ala "full option" din flota Wizz?

Exact :D

Afaik, nici 321N nu au USB/power socket, ca le furi curent, iar curentul costa € :))

#16019
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Ma gandeam sa cumpar locurile... ar fi 80 lei/pers/sens. Nu stiu ce sa fac... fiind primul primul zbor ever, ma gandeam sa fiu sigur ca stau langa a mea consoartă mai ales ca si ea are emotiile foarte mari. Parca mi-e asa aiurea de faza asta cu nu va suparati... ne lasati sa stam si noi unul langa altul? Gen ca in autobuz. Inteleg ca asa se practica dar daca dau de vreunu care nu vrea pur si simplu, poate a si platit locul ala...

#16020
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Un prieten a zburat saptamana trecuta la Bari din Timisoara, iar algoritmul le-a alocat atat lui cat si iubitei locurile 1A si 1B. Face si calculatorul lor erori, mai ales ca i-a plasat la clasa "business" a Wizz :))

Probabil a fost "one time error" sau chiar nu mai existau locuri libere, doar acelea, altfel ai sanse mari ca totul sa fie randomizat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate