Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sigma SD Quattro si Quattro H

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
In incercarea de a raspunde la o intrebare pe care nimeni nu a formulat-o, Sigma lanseaza nu una ci doua camere pentru montura proprie:

http://www.sigma-glo...eras/sd-series/

S-ar parea ca Foveon nu a murit iar eu as fi curios sa vad niste rezultate in combinatie cu proaspatul anuntat 50-100/1.8. :)

[ http://www.sigma-global.com/common/cameras/sd-series/products/images/image01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Sper ca nu sunt DP2 reloaded. Ca pot focaliza decent, ca vor lucra cu Adobe sa poata fi importate rwa-urile in LR si PS, ca se vor putea face mai mult de 100 de cadre cu o baterie. Ca vor fi o concurenta reala pentru Sony si m4/3.

Faptul ca au fortat folosirea unor obiective SLR cu montura proprie nu mi se pare o idee stralucita.

Probabil ca toata lumea se entuziasmeaza din cauza senzorului, care pare foarte interesant, dar sa vedem si ce face dihania in ansamblu.

#3
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Eu inca ma mai intreb cine mai are curaj sa cumpere camere Sigma dupa fiasco-ul cu SD-1.

Revenind la astea noi exista inca niste necunoscute: ce obiective acopera APS-H, o sa tina bateria mai mult de 100 de poze, o sa poti trage mai mult de un cadru la fiecare 10 secunde si mai ales cit o sa coste.

#4
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

Quote

December, 2016
The SIGMA Corporation is pleased to announce the SIGMA sd Quattro H.
SIGMA sd Quattro H
Cica comenzile sunt preluate de pe 6 dec. iar livrarile se fac de pe 20 dec. Dar in JP. Pret aproximativ: 1200 dolari.
Vor fi disponibile si versiuni noi ale programelor SIGMA Photo Pro 6.5 si SIGMA Capture Pro 1.3.
Anunta si formatul DNG pentru fisiere precum si compatibilitatea cu alte programe de editare.

Se sugereaza ca e nevoie de obiectivele full frame, deci serie DG:

Quote

The DC Crop Mode, which is automatically activated when DC lenses are attached, makes it possible to take full advantage of your lens assets.
Eu asta inteleg: daca pui obiective DC se activeaza modul crop C, deci utilizeaza o zona mai mica a senzorului.

Photosetup crede ca va primi in curand o camera pentru teste. Nu stie cand se va vinde in RO.

Edited by EXIT, 07 December 2016 - 23:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate