Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

problema uninstalere

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gabeel

gabeel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.04.2012
problema este ca nu mai merge sa dezinstalez niciun program din control panel, imi apare un mesaj> an error occurred while trying to uninstal <nume program>. the program may have been already uninstaled, do you want to remove it from the programs and features list ? daca aleg yes nu se intampla nimic. Folosind cclear dezinstalez fara probleme. Ceea ce m-a facut sa-mi dau seama problema e deosebita este ca am incercat sa instalez diablo 2 (stiu, e vechi, dar imi place) din 2 surse diferite spre sfarsitul instalarii imi da eroare ca nu poate copia unin.exe
vreo idee ce sa-i fac ? am win 10 prin update de la 8.1, antiv nod 32

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Aceasta se poate intampla cand instalezi programe incompatibile cu o anumita versiune de Windows, programe care fac modificari in sistem, cand exista o forma de malware sau chiar un antivirus care blocheaza fisierele aplicatiei pe care incerci sa o dezinstalezi etc.
Antivirusul de la Eset nu stiu daca este perfect compatibil cu Windows 10. Incearca mai intai sa dezinstalezi programele cu el dezactivat temporar.
Deoarece nod32 nu mai sta foarte bine la capitolul securitate ar fi indicat sa verifici daca nu ai virusi. Fa o scanare cu Kaspersky Virus Removal Tool. Pentru o buna functionare a sistemului cel mai bine este sa ramai cu antivirusul implicit (Windows Defender) care este rezonabil ca antivirus.
Daca ai instalat programe care fac modificari in sistem (programe de reparare, optimizare, uninstallere 3rd party etc.), atunci incearca un System Restore la o data anterioara (daca este activ System Restore pt. disk-ul de sistem).
Verifica sistemul de fisiere cu "sfc /scannow", deoarece este probabil ca exista erori si in sistemul de fisiere.

Legat de Diablo 2, posteaza pe aria de gaming. Nu oferim in aria de fata suport pentru instalarea/ dezinstalarea jocurilor si nici nu este permisa deschiderea unui topic pentru probleme distincte.

#3
gabeel

gabeel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.04.2012
problema a fost cauzata de instalarea ms office 97, care de asemenea face ca user account control sa nu poate fi deschis, dupa ce am modificat in reg HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
Right click on EnableLua Select Modify Change the Hexadecimal value to 0 si am dat restart am impuscat 2 iepuri dintr-un foc...
deci beware ms office 97

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Tu folosesti M$ Office 97 pe Windows 10???
Office 97 a iesit de ceva vreme inclusiv din perioada de suport extins. It's dead.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate