Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Asus ZenFone Max

- - - - -
  • Please log in to reply
751 replies to this topic

#19
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
E dual sim activ sau dual sim stand by ?

#20
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Scrie în ultima poza. Dual sim dual stand-by

Nu poți efectua 2 apeluri pe ambele simuri. Dar poți primi apel pe sim 2 când ești în convorbiri pe sim 1 și viceversa

#21
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Am vazut ca scrie ca e dual stand-by, dar pe net am vazut de multe ori si ca la telefoane dsfa era trecut ca sunt dual stand by, de aia am intrebat !
Ma intereseaza mai ales daca navighezi pe net de pe sim 2 poti primi apel pe sim 1?

Edited by kodiak, 14 February 2016 - 09:50.


#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Sigur că da! Și invers.

Și când vorbești poți naviga pe net pe oricare sim ai datele activate.

#23
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Mersi Nick !

Cred ca de mai mult de un an de zile ma tot documentez cu ce telefon sa-mi schimb vechiul meu Samsung D780 si inca nu m-am hotarat Posted Image ! Noroc ca samsungul inca functioneaza ! Nevasta-mea zice ca o sa-l schimb doar cand n-o sa mai functioneze deloc !

#24
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Sincer telefonul l-am luat soției. Eu am oneplus One. Ea a avut un Elephone p7000 care ia distrus bateria din cauza gerului. Il purta în poșetă. Deci aviz doamnelor! �� Oricum i-am comandat altă baterie, este deja la BSI București și apoi îl vând.
Pentru ce face soția cu telefonul e suficient. Este hairstylist și se uită la multe tutoriale pe YouTube și FB.

#25
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007
In cat timp ti-a venit dupa ce l-ai comandat ? Au aparut baetii cu tel asta pe olx , il cumpara cu 699 de la qm si cer 899 pe olx.

#26
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Inițial după ce am dat comanda, m-au sunat să îmi spună că nu îl mai au pe stoc, după 3 zile m-au sunat din nou că a revenit pe stoc și în doua zile a venit curierul la ușă. La plata cu cardul transportul este gratuit, la plata ramburs se plătește transport. refuzați garanție expres pentru că oricum e ca și fără garanție la QM :D și dai și bani în plus.

Singurul loc unde este 700 lei este QM, in rest peste tot este de la 950 in sus.

https://www.price.ro...d=1337117&asc=1

#27
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007

View Postnick5roo, on 14 februarie 2016 - 12:51, said:

Inițial după ce am dat comanda, m-au sunat să îmi spună că nu îl mai au pe stoc, după 3 zile m-au sunat din nou că a revenit pe stoc și în doua zile a venit curierul la ușă. La plata cu cardul transportul este gratuit, la plata ramburs se plătește transport. refuzați garanție expres pentru că oricum e ca și fără garanție la QM Posted Image și dai și bani în plus.

Singurul loc unde este 700 lei este QM, in rest peste tot este de la 950 in sus.

https://www.price.ro...d=1337117&asc=1
Asa e , am vazut si eu, acum problema e cu garantia aia la qm, de aia la emag e 970 , in diferenta aia intra si riscurile garantiei. Eu pentru Asus am numai cuvinte de lauda, cum am mai spus am un tel Asus P535 de 7 ani pe care il mai folosesc pe post de gps, si acum merge ok, am laptop asus. Nu poti sa stii ce se intampla, am avut un smartphone lenovo. dupa 6 luni i-a cazut semnalul gsm, mi-au schimbat aia de la depanero placa de baza si bateria, reparatie de 3-400 lei dar fiind in garantie a fost gratis. Asa ca, na , e cu dus si intors si garantia asta.

#28
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007
Acum ca s-a sters spamul. putem reveni la discutii despre telefon , pare ca telefonul vandut de qm este acesta
http://www.aliexpres...77-4ecc0f02b589
e varianta china, 136 $ dolari  (cam 540 lei la cursul de azi) cu free shipping, livrare 15-60 days.
Eu am comandat max-ul la un dealer asus romania, varianta EU, 979 lei, cu 2 ani garantie, 30 zile drept de  retur cu banii pe loc daca ma razgandesc, dupa ce il butonez , vin si eu cu o parere.

Edited by anthony2000, 15 February 2016 - 12:52.


#29
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007
Mi-a venit si mie telefonul, prima impresie e de bine, arata ca un telefon premium. Nick5roo sa stii ca sunt diferente fata de al tau, pe cutie scrie Zenfone Max , nu 5000 ca ala china, pe carcasa spate scrie "Zenfone", pe baterie scrie in engleza nu chineza, in cutie manual si garantie in limba romana.

Attached Files



#30
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Să-l stăpânești sănătos!
Ce mai contează cum arată al meu sau al tău. Am fost conștient de compromisuri, știam că vine din china! M-am documentat înainte (nu sunt chiar novice) :D. Important este că merge, este același telefon, bateria e foarte OK.
Am vrut să îl cumpăr inițial din China și fiindcă am văzut că QM are același model și diferență de preț mică (550 + taxe tot acolo ajungeam doar că îl primeam mai târziu), am preferat să îl cumpăr de la ei.

#31
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007
Mersi frumos, la fel. Nevasta-mea are un samsung S3 , l-a vazut pe asta al meu, deja vrea si ea unul , dar pe alb :) . Acum , legat de achizitia china sau dealer local, fiecare isi stie cel mai bine nevoile, eu personal am avut un telefon lenovo cu o reparatie majora in garantie si de asta am zis sa-l iau de la emag, mai scump, dar garantia e garantie la oamenii aia.
Sper sa fim cat mai multi cu max asta , chiar e un telefon super ok. Acum caut o folie ecran si carcasa de silicon, dar fiind un model mai nou nu prea gasesc (vorbesc de piata interna).

#32
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007
Gps-ul e foarte rapid si exact, gaseste satelitii in 15-20 sec , imi arata pe waze si pe ce banda a drumului eram :) , de baterie nu mai spun, l-am butonat la greu, instalat apps, forjat ieri si azi pe gps si 3G, acum e 40 %, cred ca la o utilizare normala duce lejer 3 zile. Pana acum sunt multumit , la ce variante sunt la banii astia, e best buy.

#33
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
O precizare.
Pentru cei care vor să cumpere telefonul și folosesc digi, trebuie să cumpere varianta pentru India care are banda 38 (2600), varianta GLOBAL nu garantez că va merge în RDS.
Pentru activare 4G la digi procedați astfel:
mesaj la *111# activare 4G, veți primi un mesaj de activare.
Apoi setari/rețele mobile/căutare rețele și selectează 226 15 pentru 4G. Trebuie să fi în aria de acoperire 4G.

Attached Files



#34
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007
Asa este , pot sa confirm ca am varianta global (vanduta de emag )si nu merge in digi 4G. In 3G merge f ok. Pe de alta parte varianta China/India nu are frecventa de 900 in 3G (digi si orange) cat si frecventa LTE 4G de 800 (orange) si 900 (asta nu stiu cine o are), frecventa LTE 1800 vodafone  o au ambele telefoane. Asa ca alegeti in consecinta.

#35
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View Postanthony2000, on 18 februarie 2016 - 19:06, said:

Pe de alta parte varianta China/India nu are frecventa de 900 in 3G (digi si orange) . Asa ca alegeti in consecinta.
Dar asta nu înseamnă că nu merge in 3G la digi. Ba merge activând roaming de date care este în parteneriat cu Vodafone. Deci cine vrea varianta global si ia pentru digi si nu foloseste 4G de la ei, il poate folosi pentru 3G.

#36
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008

View Postnick5roo, on 18 februarie 2016 - 19:11, said:

Dar asta nu înseamnă că nu merge in 3G la digi. Ba merge activând roaming de date care este în parteneriat cu Vodafone. Deci cine vrea varianta global si ia pentru digi si nu foloseste 4G de la ei, il poate folosi pentru 3G.

deci fara sa activezi roamingul nu merge pe 3g de la digi?
din cate stiu eu in roaming ai doar cateva sute de mega,asa ca pentru mine ar fi o mare problema.
vorbesc despre cel de la quick mobil.

Edited by iufiuf, 19 February 2016 - 07:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate