Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sicana in trafic transformata in arestare !

- - - - -
  • Please log in to reply
476 replies to this topic

#469
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Asta cu 'pe viata' pare o mare 'gogomanie' de presa, dar cateva luni cu executare, poate ar fi 'benefice'.

#470
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Orice sentinta cu executare va crea un precedent atat pentrru viteji, cat mai ales pentru garcea pe care-l doare-n cur de sicanarile din trafic, si partea a doua mi se pare extrem de importanta. Ramane de vazut ce se va intampla.

#471
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

nu i-a luat nimeni apararea in mod direct, problema este ca intentia nu este clara.
Puneti-va doar o intrebare si o sa intelegeti de ce: putea face acel gest din cauza ca dorea sa schimbe banda, nu s-a asigurat din timp, l-a vazut in ultimul moment si apoi virat inapoi dar a fost prea tarziu? Este destul de evident ca e o varianta realista. Si cea cu intentia este realista. Daca avem aceste doua variante si ambele sunt posibile si nu exista dovezi clare pentru a elimina una din ele atunci nu se poate alege cea care ne convine noua pe baza emotiilor/frustrarilor pe care le avem in trafic in fiecare zi. Nu ar fi o justitie corecta.
Daca acel om va fi gasit vinovat inseamna ca in romania si judecatorii sunt incompetenti, nu doar procurorii.

As mai preciza ca varianta cu intentia este defapt cea mai putin probabila.
Am vazut destule sicane in trafic, insa pe nimeni care sa-si loveasca propria masina de altcineva in acel mod. Astfel de gesturi sunt tipice filmelor.

#472
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Trollul de serviciu nu uita sa posteze. Nu vrei sa-i dam si-un premiu? Eventual pe tine, v-ati potrivi. Maine sa te speli, e timpul.

Edited by RealThing, 05 April 2016 - 22:25.


#473
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta nu e troll, e low IQ. si pun pariu ca toti cei care au aparat comportamentul aluia sunt cei care fac asta la randul lor. Pentru ca trebuie sa isi justifice cumva actiunile, in fata propriei constiinte sau a altora. Celor care apara un asemenea comportament le doresc sa fie ei in locul Loganului, sa vedem atunci ce parere au.

Si eu mai dau flashuri cand unii mai au un pic si ma obliga sa depasesc prin dreapta, dar sa ajungi la gesturi din astea cu simulari de frana dovedesc o persoana instabila. Cum ziceam si atunci cand am discutat pe larg despre accident, sunt convins ca ala nu a vrut sa il omoare, a facut doar o aroganta. Terminata prost, dar odata cu condamnarea astuia poate se mai potolesc grabitii in a mai avea intentii de-astea criminale.

Puii mei, ma enerveaza ala din fata, ii umplu frigiderul, si ii iau rudele la enumerat, ma descarc si merg mai departe, nu scot AK-ul pe geam sa il spulber sau sa fac curse prin oras... Neuronii si tabla mea sunt prea importanti, nu merita sa ii cheltuiesc pe toti retarzii sau amortitii din trafic...

#474
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

din contra, cei limitati intelectual sunt cei care judeca "vinovatul" dupa aparente.
Degeaba se vede in film ceva, cand la o analiza mai amanuntita ceea ce omul pare ca a facut defapt nu are sens.

Daca aceasta persoana va fi condamnata inseamna ca oricine poate sa insceneze orice cuiva si apoi sa scape, pentru ca in Romania se judeca superficial, dupa aparente.

#475
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Ai dreptate ca la o analiza mai amanuntita nu are sens sa schimbi banda peste o alta masina cand la o secunda tocmai ai trecut de ea si stii ca e acolo. Decat daca o faci intentionat, asa parca mai are sens.

Edited by Mizu, 06 April 2016 - 11:45.


#476
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postmoldoveanca2001, on 06 aprilie 2016 - 11:08, said:

Buna,

din contra, cei limitati intelectual sunt cei care judeca "vinovatul" dupa aparente.
Degeaba se vede in film ceva, cand la o analiza mai amanuntita ceea ce omul pare ca a facut defapt nu are sens.

Daca aceasta persoana va fi condamnata inseamna ca oricine poate sa insceneze orice cuiva si apoi sa scape, pentru ca in Romania se judeca superficial, dupa aparente.

Buna,

deci daca ii aplic unuia un pumn in figura iar imaginile sunt surprinse de camerele video, numai un limitat intelectual ma va judeca. Degeaba se vede in film ca i-am rupt nasul. Dupa o analiza amanuntita se poate constata ca eu doar am vrut sa imi misc mana prin aer. Nu e vina mea ca el avea nasul in preajma mainii mele. :roflmaofast:

Edited by baliosss, 06 April 2016 - 11:54.


#477
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Pixelul albastru va fi de vina ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate