Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Sicana in trafic transformata in arestare !

- - - - -
  • Please log in to reply
476 replies to this topic

#37
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

de unde stiti ca se sicanau si inainte de incident?
Mie nu mi se pare deloc ca a intrat cu intentie. Sigur ca cine doreste sa interpreteze acel video asa, o poate face, insa justitia ar trebui sa se bazeze pe dovezi sigure nu pe antipatii personale. Este posibil sa nu se fi asigurat? Daca da, unde e siguranta intentiei?

#38
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:26, said:

Dar nu ti s-a intamplat niciodata ca un tampit sa mearga ca melcul si in paralel cu alte masini incat sa te tina in spatele lui, ca n-are el chef sa se miste ?





Omu', matale procesezi? Nu vezi ca Loganul ala face tot posibilul, se da de pe 3 pe 2, pe 1 nu avea unde sa se dea, avea masian in dreapta la momentul respectiv.
Chiar parchetul vorbeste de faptul ca Tuaregul, care se vede ca a si franat putin, avea 89 km/h. Cat e limita acolo, am impresia ca 60. Atunci ce baigui aici? Probabil asa faci si tu in trafic?

Edited by ipopovici11, 10 February 2016 - 22:13.


#39
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

View PostLowrider, on 10 februarie 2016 - 22:06, said:

Nu esti singur in trafic. Daca vrei sa circuli cu cat vrea muschiul tau, iti construiesti propria ta strada/autostrada si te plimbi singur cat vrei. In trafic respecti regulile, nu mergi pe ideea "fac ce vreau ca oricum eu raspund daca e de ceva".

Ti-am raspuns la celelalte intrebari. Sa inteleg ca nu sunt corecte raspunsurile? Care ar fi raspunsurile corecte in viziunea ta?

dacă eşti şofer cu bun simț ,acolo unde sunt trei benzi mergi liniştit cu 50 pe banda ta şi lasă zmeii să zburde pe 3 cu cat vor ei .
dacă eu merg pe banda 2 şi văd în retrovizoare un biciclist că doreşte a ma depăşi ,mă retrag instant pe banda 1,exclusiv din respect pentru acel biciclist,căruțaş etc etc.
e greu de înțeles dar nu pot înțelege decat cei care au cu adevărată experiență la volan (adică km parcurşi ,eu din modestie mă exclud)

#40
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postipopovici11, on 10 februarie 2016 - 22:13, said:

avea 89 km/h. Cat e limita acolo, am impresia ca 60.
Viteza o stabileste radarul omologat, sau un expert in accidente.
A trecut cazul prin mana unui expert, sau printr-un radar ?

#41
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Probabil ca s-au sicanat reciproc, dar asta nu inseamna sa-ti faci dreptate singur in trafic. Am intalnit si eu scelerati care ma provocau in trafic, dupa sicanari imi venea sa procedez exact ca nea Serbanica... deci eu il inteleg! :D Numai ca eu n-am fost atat de imbecil incat sa pun si in practica scenariul. Individul e un arogant scelerat, eu inclin sa cred ca are, pe langa serioase lacune morale, si importante probleme psihice, de autocontrol. Individul a fost la un pas sa produca o catastrofa rutiera.

#42
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postviks, on 10 februarie 2016 - 22:06, said:

ei se şicanau de multe zeci,sute de metri anteriori incidentului,ala a fost apogeul.
sunt sigur că şi ala cu Logan ul a avut vina lui
arestare mi se pare extrem de mult ,HUIDU CE MAI FACE ? CUM DOARME NOAPTEA ?? ( scuze caps)

Nici tu nu intelegi lucruri esentiale. Ce facea Loganul, tu nu vezi ca in afara de a se da din calea Tuaregului, altceva nu mai facea?
Si nu confunda cu Huidu , la Huidu a fost accident, aici a fost lovitura cu INTENTIE. Poti procesa diferenta?
Infractiunea cu intentie e mult mai grava.

View Postconstant7, on 10 februarie 2016 - 22:16, said:

Individul a fost la un pas sa produca o catastrofa rutiera.
Mda, si cand te gandesti ca asta dirijeaza avioanele sa nu se ciocneasca deasupra aeroportului, nu te ia cu frisoane?

#43
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postviks, on 10 februarie 2016 - 22:14, said:


dacă eşti şofer cu bun simț ,acolo unde sunt trei benzi mergi liniştit cu 50 pe banda ta şi lasă zmeii să zburde pe 3 cu cat vor ei .
dacă eu merg pe banda 2 şi văd în retrovizoare un biciclist că doreşte a ma depăşi ,mă retrag instant pe banda 1,exclusiv din respect pentru acel biciclist,căruțaş etc etc.
e greu de înțeles dar nu pot înțelege decat cei care au cu adevărată experiență la volan (adică km parcurşi ,eu din modestie mă exclud)
Asta e ca de intesles inteleg doar cei care conduc cel putin 5000 km pe luna.

#44
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
anonymus, tu chiar esti acelasi aluat de sofer ca melteanu' cu VW, ori vrei cu tot dinadinsul sa mictionezi contra vantului. Nu mai insista, ne-ai convins.
Ala cu VW nu cred ca a intentionat sa-l loveasca, ci numai sa-l sicaneze. sa ii puna o frana in fata si sa-i produca palpitatii. Dovada e ca s-a panicat cand a vazut ca Loganul a iesit in decor, si a incercat sa intre la benziarie, de era sa intre in altul.
Ei, intamplarea a facut sa creeze asa o situatie de sa-i puna viata in pericol celui cu Loganul. Lui, pasagerilor, pietonului, chiar siesi si copilului pe care-l transporta.
Puscarie si anularea permisului.

Edited by claz, 10 February 2016 - 22:17.


#45
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 22:10, said:



Daca eu merg cu 100kmh in limita de 70kmh si am loc sa ma deplsez e treaba mea cu radarul, nu tu trebuie sa faci pe moralistul ca vrei sa mergi cu 50kmh in paralel cu altul care merge cu 50 kmh.



Daca ai loc. Daca nu ai iti faci , nu ?

#46
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

View Postmoldoveanca2001, on 10 februarie 2016 - 22:11, said:

Buna,

de unde stiti ca se sicanau si inainte de incident?
Mie nu mi se pare deloc ca a intrat cu intentie. Sigur ca cine doreste sa interpreteze acel video asa, o poate face, insa justitia ar trebui sa se bazeze pe dovezi sigure nu pe antipatii personale. Este posibil sa nu se fi asigurat? Daca da, unde e siguranta intentiei?

cam aşa mi s a părut şi mie ,vw ul nu s a încadrat corect pe 2 ,nu s a repliat corect ,mai exact : nu s a asigurat la schimbarea benzii ( de pe 3 pe 2)
dacă loganul pişca puțin frana ,se evita
vinovat exclusiv :touareg

#47
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
Nu avea ce sa faca ala cu loganul inainte sa justifice ce a facut asta cu VW

#48
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postviks, on 10 februarie 2016 - 22:14, said:


dacă eşti şofer cu bun simț ,acolo unde sunt trei benzi mergi liniştit cu 50 pe banda ta şi lasă zmeii să zburde pe 3 cu cat vor ei .
dacă eu merg pe banda 2 şi văd în retrovizoare un biciclist că doreşte a ma depăşi ,mă retrag instant pe banda 1,exclusiv din respect pentru acel biciclist,căruțaş etc etc.
e greu de înțeles dar nu pot înțelege decat cei care au cu adevărată experiență la volan (adică km parcurşi ,eu din modestie mă exclud)

Tu nu prea intelegi multe. Indiferent daca Loganul s-ar fi tarat cu 40 la ora pe banda 3, reactia Tuaregului nu capata nicio circumstanta atenuanta.
Am zis "daca", parchetul spune ca masinile rulau cu circa 90 la ora, pe limita de viteza de 60. Asa ca ce zici tu aici este egal cu zero.

#49
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postpasilla, on 10 februarie 2016 - 22:17, said:

Daca ai loc. Daca nu ai iti faci , nu ?

Daca e intentie in a bloca deplasarea mea, nu se stie.... ce reactie am in momentul ala.

#50
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:17, said:

Pe de alta parte e posibil ca soferul din Logan sa fi mers asa cum fac multi pe banda de viteza ...

Nu exista banda de viteza. Toate benzile sunt egale din punct de vedere al restrictiilor de viteza.

#51
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
Mai este un topic in Poiana : http://forum.softped...omor-calificat/

Poate ar trebui unite !

#52
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postclaz, on 10 februarie 2016 - 22:17, said:

anonymus, tu chiar esti acelasi aluat de sofer ca melteanu' cu VW, ori vrei cu tot dinadinsul sa mictionezi contra vantului. Nu mai insista, ne-ai convins.
Nu vreau sa conving nimic.
Subiectul are mai multe intrebari pe care orice om ar trebuii sa si le puna.

#53
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View Postviks, on 10 februarie 2016 - 22:06, said:

HUIDU CE MAI FACE ? CUM DOARME NOAPTEA ?? ( scuze caps)

Doarme linistit. Ala nu e om. Nu are constiinta.

#54
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 22:17, said:

Asta e ca de intesles inteleg doar cei care conduc cel putin 5000 km pe luna.

Daca erai tu in locul pietonului aluia de pe trotuar, care daca se afla la un metru mai in fata era probabil mort, sa vedem daca mai judecai asa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate