Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Sicana in trafic transformata in arestare !

- - - - -
  • Please log in to reply
476 replies to this topic

#19
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Eu am o vorba; pe sosea esti la indemana oricarui descreierat.
Sigur ca, oameni fiind, e greu sa nu te enervezi in anumite situatii, dar sa faci asa ceva e crima; cu premeditatre. Iar daca pentru un astfel de gest, esti dispus sa-ti sacrifici cativa ani din viata si poate o familie, atunci, fa-o; pentru ca, oricum astfel de manifestari nu pot fi intrevazute de niciun psiholog. Numai D.zeu te poate opri.

#20
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,558
  • Înscris: 16.12.2011
Tentativa de omor. Clar. Ce sicanare???  Daca femeia, pietonul din clip, apuca sa mai faca 3-4 pasi in fata direct in ea era proiectat loganul. Atunci cum se mai scuza lepadatura cu ww?

#21
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Dar daca nu era filmat accidentul ???
E o premiera si un precedent ???

Totusi sa nu ne lasam condusi doar de impactul emotional.
Sunt mai multe intrebari pe care trebuie sa ni le punem:

Se impune o astfel de masura?
Se poate dovedi intentia in acest caz ?
Este cumva primul caz de sicanare care se transforma in arestare?
Daca nu era filmat accidentul, oare pe soferul Touaregului il mai aresta cineva ?

Edited by anoniymus, 10 February 2016 - 21:51.


#22
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:49, said:

Dar daca nu era filmat accidentul ???
E o premiera si un precedent ???
de aceea e sfanta o camera la bord, eu o am intotdeauna.
si da, se poate vedea clar din filmare ca este facut cu intentie si la nervi, un astfel de nebun care nu-si poate stapanii nervii nu are ce sa mai caute la volan.

Edited by bogdan_popescu, 10 February 2016 - 21:52.


#23
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:35, said:

Pe de alta parte e posibil ca soferul din Logan sa fi mers asa cum fac multi pe banda de viteza, iar cand ii atentionezi sa te sfideze, sau sa te injure.
In oras banda de viteza? Ok, mergem pe ideea ta, banda aia era banda de viteza. Fiind in oras, probabil ca "viteza" insemna 50km/h, dar acceptam ca sunt zone in care limita e 60 sau 70km/h. Daca ala merge cu 50km/h in zona de 50, pe banda de "viteza", ala circula regulamentar, intelegi? Daca circula in oras cu 89km/h ca eroul nostru, radarul nu-l va ierta pe motiv de "banda de viteza".

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:35, said:

Este cumva primul caz de sicanare care se transforma in arestare?
Sper ca nu e ultimul.

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:35, said:

Daca nu era filmat accidentul, oare pe soferul Touaregului il mai aresta cineva ?
La ce coaie pare sa aiba (Romatsa), ma mir ca l-au deranjat... Deci raspunsul la intrebarea ta e nu. Probabil ca a suparat pe cineva mai sus si au folosit ocazia sa-l mature, dar nici macar nu mai conteaza. E un semnal pt restul gibonilor din trafic: o poti incurca daca facii mizerii de genul asta.

#24
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 23.01.2010

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:45, said:

Dar nu am afirmat ca trebuia, pur si simplu poate a fost o scapare.
Se vede ca omul ala nu e gibon de Ferentari
Plus ca sunt si alte intrebari la care trebuie raspuns.
Se vede clar ca si tu ai o problema,dupa cum judeci nu esti departe de idiotul cu T

#25
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostXTH, on 10 februarie 2016 - 21:52, said:

Se vede clar ca si tu ai o problema,dupa cum judeci nu esti departe de idiotul cu T

Crezi tu ?
Dar daca iti spun ca de 14 ani de cand am permis am 1milion si 3 sute de mii de KM sofati doar cu categoria B, fara sa fiu sofer de duba sau altceva si n-am provocat nici un accident, iar uneori unii chiar o fac intentionat in a te tine in "fundul" lor, iar daca ai gasit o portita sa treci pe langa ei accelereaza in paralel cu tine?

#26
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:17, said:

Pe de alta parte e posibil ca soferul din Logan sa fi mers asa cum fac multi pe banda de viteza, iar cand ii atentionezi sa te sfideze, sau sa te injure.



Ce banda de viteza visezi? Parca limita e 50 in oras, hai 70 pe DN1

#27
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postalexx1402, on 10 februarie 2016 - 21:57, said:



Ce banda de viteza visezi? Parca limita e 50 in oras, hai 70 pe DN1

Si astea sunt viteze maxime de deplasare, nu minime.

#28
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Postanoniymus, on 10 februarie 2016 - 21:35, said:


Pe de alta parte e posibil ca soferul din Logan sa fi mers asa cum fac multi pe banda de viteza, iar cand ii atentionezi sa te sfideze, sau sa te injure.
.................
Toata lumea e corecta aici , face morala , dar ....
Ce inseamna " banda de viteza " si " atentioneaza " ?????

#29
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postalexx1402, on 10 februarie 2016 - 21:57, said:


Ce banda de viteza visezi? Parca limita e 50 in oras, hai 70 pe DN1

Totusi daca mergi mai incet mergi pe banda 1, lasa pe altii sa mearga mai repede pe banda doi e problema lor cu radarul.
Nu fa tu pe desteptul ca mergi in limita legala.
E treaba mea in fata radarului, nu trebuie sa stai tu cu 50kmh pe banda 2 sau 3.
Totusi hai sa gasim un raspuns corect si la celelalte intrebari.

#30
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Urmarind filmul, veti observa ca Touaregul care se grabea pe banda 3, dupa "accident", face la dreapta, taindu-i calea altuia, care s-a oprit speriat (masina alba).
Acum, daca o fi virat la dreapta doar ca sa opreasca, sa vada ce-i cu aia din Logan, e de inteles, dar daca chiar intr-acolo mergea, e o mare problema la nivel superior, sa gonesti pe banda 3, cand locul tau era pe banda 2 ca sa nu spun 1.

#31
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Nu esti singur in trafic. Daca vrei sa circuli cu cat vrea muschiul tau, iti construiesti propria ta strada/autostrada si te plimbi singur cat vrei. In trafic respecti regulile, nu mergi pe ideea "fac ce vreau ca oricum eu raspund daca e de ceva".

Ti-am raspuns la celelalte intrebari. Sa inteleg ca nu sunt corecte raspunsurile? Care ar fi raspunsurile corecte in viziunea ta?

#32
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
ei se şicanau de multe zeci,sute de metri anteriori incidentului,ala a fost apogeul.
sunt sigur că şi ala cu Logan ul a avut vina lui
arestare mi se pare extrem de mult ,HUIDU CE MAI FACE ? CUM DOARME NOAPTEA ?? ( scuze caps)

#33
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postviks, on 10 februarie 2016 - 22:06, said:

ei se şicanau de multe zeci,sute de metri anteriori incidentului,ala a fost apogeul.
sunt sigur că şi ala cu Logan ul a avut vina lui
Asta cred si eu.

#34
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postviks, on 10 februarie 2016 - 22:06, said:


arestare mi se pare extrem de mult

Nu e deloc mult. Poate mai calmeaza 'spiritele' unor posesori de permis de conducere care se cred soferi. Sunt prea multi 'smecheri' la volan.

#35
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostLowrider, on 10 februarie 2016 - 22:06, said:

Nu esti singur in trafic. Daca vrei sa circuli cu cat vrea muschiul tau, iti construiesti propria ta strada/autostrada si te plimbi singur cat vrei. In trafic respecti regulile, nu mergi pe ideea "fac ce vreau ca oricum eu raspund daca e de ceva".

Ti-am raspuns la celelalte intrebari. Sa inteleg ca nu sunt corecte raspunsurile? Care ar fi raspunsurile corecte in viziunea ta?

Daca eu merg cu 100kmh in limita de 70kmh si am loc sa ma deplsez e treaba mea cu radarul, nu tu trebuie sa faci pe moralistul ca vrei sa mergi cu 50kmh in paralel cu altul care merge cu 50 kmh.

Se impune o astfel de masura?
Posibil.
Se poate dovedi intentia in acest caz ?

Depinde
Este cumva primul caz de sicanare care se transforma in arestare?

Nu stiu
Daca nu era filmat accidentul, oare pe soferul Touaregului il mai aresta cineva ?

Nu cred

#36
cristi05

cristi05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 07.07.2009
Trebuie sa invatam sa ne respectam unul pe altul si asta nu e gandire de occident e chestie de bun simt unde romania mai are de umblat. In afara nu este aroganta asta cu masini de lux aici trebuie sa iesim in evidenta cu ceva suntem in stare sa ne calcam pe gat unul pe altul si culmea ne da o stare de bine ca suntem superiori. Asta e parerea mea, am avut si eu o intamplare cand m.a bagat cu bicicleta in niste masini parcate pe marginea drumului ca sa prinda semaforul si sa.mi rup gatul din cauza unui cocalar cu BMW. Lispa de educatie e doar parerea mea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate