Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Din data de 21.03.2016 HBO 2 și HBO 3 emit oficial în România.

- - - - -
  • Please log in to reply
304 replies to this topic

#271
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011

 dany23ro, on 21 martie 2016 - 21:42, said:

este de mult taraf tv hd .si pe analogic tot taraf tv hd dar e varianta sd

...care e varianta analogică.

#272
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,107
  • Înscris: 14.08.2007
Deci in comunicatul lor ne explica ca HBO 2 are profilul lui Comedy (comedii, filme de familie, etc), dar zic ca HBO 3 inlocuieste Comedy (cand e evident ca nu e asa) ... ok :) Nici ei nu stiu pe ce planeta traiesc.

Oricum, n-am vazut The Sopranos asa ca e bine venit.

#273
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
ei bine si eu am hbo 2

din pacate mi-au scos mooz hits ca sa il bage pe asta Posted Image

#274
opreagabriel10

opreagabriel10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 17.12.2015

 queron, on 21 martie 2016 - 17:16, said:

Foarte tare, toti stau la inaltime, inafara de DIGI care e praf si se incapataneaza sa devina unic intr-un sens negativ. Sunt singurii care transmit CN impreuna cu TNT, singurii care nu au niciun FilmBox, singurii care nu au Cinemax 2 si nici HBO 2, singurii care scot posturi si nu introduc nimic in loc, singurii care stagneaza.

Si de ce ar retransmite asa ceva, sa-mi scumpeasca abonamentul de baza sau MaxPack-ul pentru reluarile de pe Cinemax2? Am si UPC si pot spune ca nu ma dau in vant dupa TNT ca sa mi-l bage RCSul non-stop...este un post asemanator cu Paramunt, au filme vechi in proportie mare. Despre canalele FilmBox ce sa precisez...ca-si modifica siglele de2 ori pe an si dau numai porcarii care nici macar 5lei/luna nu fac

BVO RCS-RDS,....au netu cel mai tare, telefonia mobila incepe sa se miste la acoperire si servicii si au sanse ca in cativa ani sa aibe acelasi nivel cu netul adica sa fie pe primu loc  pe plan national (pentru ca nu cred ca ar fi cineva prost sa dea undeva la 10 euro/luna la alt operator pentru aceleasi servicii cu maxim 5 euro/luna la digimobil) ...iar grila de programe de baza este bine gandita cu posturi care au audienta mai mare decat porcariile de Discovery, AMC, TNT, FilmBox, Cinemax2 s.a. Referitor la MTV Romania din ce am citit prin media nu prea mai are zile multe varianta din Romania. Daca ar trebuie ceva in grila RCs ar fi postul HBO2 HD si MTV Europe (ca am auzit ca au emisiuni traduse in limba romana) si sa scoata variantele SD care sunt dublate in HD de genu Eurosport 2 SD, UTV SD, ProTV SD, HBO1/2/3 SD, Cinemax SD ca sa mai elibereze frecventele sa bage in viitor alte posturi

Edited by opreagabriel10, 24 March 2016 - 08:24.


#275
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 opreagabriel10, on 24 martie 2016 - 08:15, said:

Am si UPC si pot spune ca nu ma dau in vant dupa TNT ca sa mi-l bage RCSul non-stop...

Dacă tu nu te dai în vânt după T.N.T., nu înseamnă cu nu se dau alții în vânt după respectivul canal. Așa, nici pe mine nu mă interesează DIVA, sutele de A.X.N.-uri pline de reluări sau Travel Channel. Asta nu înseamnă că nu se uită alții pe acele canale.

#276
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Și comparația cu Paramount este puțin absurdă pentru că pe TNT sunt alte filme, sunt și unele chiar vechi ceea ce este un mare plus.

Edited by Kalman2007, 24 March 2016 - 14:29.


#277
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010

 alfa_alfa, on 24 martie 2016 - 14:25, said:

...sutele de A.X.N.-uri pline de reluări...

Corect... Da' si TNT e tot o reluare... ca si AXN-urile. Cred ca in 2,3 saptamani, hai o luna, cam vezi ce e de vazut - ca si pe alte canale de altfel. Asa ca dincolo de preferintele fiecaruia, este bine de a nu cataloga nepreferatele atunci cand si preferatele sunt in aceeasi situatie.Posted Image

A nu se intelege ca nu doresc introducerea acestui post ! Pentru diversificarea bibliotecii de titluri disponibile la ore rezonabile, ar fi OK langa celelalte canale de profil. Da' sa nu recunoastem ca si el e plin de reluari, scuza-ma, da' ma pufneste râsul.Posted Image

L.E. Sunt destul de "maniac" in a parcurge programul TV al fiecarei zile si remarc periodic aceleasi titluri revenind in schedule pen' TNT.Posted Image

Edited by cristi0304, 24 March 2016 - 14:49.


#278
opreagabriel10

opreagabriel10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 17.12.2015

 alfa_alfa, on 24 martie 2016 - 14:25, said:

Dacă tu nu te dai în vânt după T.N.T., nu înseamnă cu nu se dau alții în vânt după respectivul canal. Așa, nici pe mine nu mă interesează DIVA, sutele de A.X.N.-uri pline de reluări sau Travel Channel. Asta nu înseamnă că nu se uită alții pe acele canale.

Altii sa plateasca abonament separat pentru TNT si AMC. Referitor la Diva, Travel si Axn-uri alea au audienta cel putin dubla decat porcaria aia de TNT si AMC la un loc si merita sa fie in abonamnetul de baza. Ce dreaq sa vezi pe TNT si AMC numai vechituri de filme si RAR cate un film mai NOU, barem pe DIVA si AXN am vazut filme si seriale relativ noi.
Nu se poate, de exemplu, ca sa bage in abonamnetul de baza posturile Dscovery abonamnetul sa creasca cu minim 1 euro iar AMC si TNT cu 0.5 Euro ...pai asta inseamna peste 7-8 lei la abonamentul de baza..si pt ce?....reclame la greu pe Discovery si reluari si vechituri pe celelalte Discovery, AMC si TNT
Daca ar fi dupa mine, as lasa o grila de baza cu posturile romanesti la 15 lei/luna iar apoi pachete de filme, muzica, sport, documentare cu tot ce se cere la cate 10-15 lei/luna de pachet si cand o fi sa platiti per total undeva la 40-50 lei/luna pe cablu ca sa vedeti tot ce va doriti sa vedeti atunci "mama ce bun era abonamentul de 29 la cablu digital"...care oricum mi se pare mic mai toti operatorii au trecut pragu de 30 lei la pachetul de baza. Imi pastrez si parerea ca ar trebui eliminate in digital dublurile SD ale programelor HD, tin blocate frecventele si grila aiurea. Pentru ce sa transmiti in paralel 3 posturi SD DigiSport cand le ai in HD si exemplele pot continua cu Eurosport, ProTV, Kanal D, Digi24, Utv, HBO1/2/3. Daca te duci la ei sa iei decodor SD iti recomanda HD iar pe euroscart se vad perfect chiar si pe tvurile cu tub posturile HD

Edited by opreagabriel10, 25 March 2016 - 07:58.


#279
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Cate Aberatii si Jumatati de Adevar se pot posta legat de unele Canale de Filme,
din partea unora Discriminatori impotriva Canalelor de Filme Clasice!  Posted Image

#280
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@opreagrabriel10: cifra din nickname.ul tau este varsta, asa.i?

#281
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=495

#282
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Posturi HD la satelit,încă porcii nu zboară,chiar nu am văzut așa ceva,poate porcii zboară prin curtea Rcs Rds.

#283
opreagabriel10

opreagabriel10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 17.12.2015

 queron, on 25 martie 2016 - 11:22, said:

@opreagrabriel10: cifra din nickname.ul tau este varsta, asa.i?

Ghici? Stii cine moare de grija altuia? Este ziua de nastere

 Lopatar, on 25 martie 2016 - 08:30, said:

Cate Aberatii si Jumatati de Adevar se pot posta legat de unele Canale de Filme,
din partea unora Discriminatori impotriva Canalelor de Filme Clasice!  Posted Image

Este parerea ta. Ca sa vezi aceste programe costa niste bani, problema apare in clipa in care ele intra in grila de baza de programe si au audienta 1-2%...si nu este corect ca 1-2% sa se uite si 100 % din abonati sa plateasca pachetul de baza cu toate ca nu se uita niciodata la mai mult de 5-10 %. din posturi. Mai bine ar face un pachet de baza cu maxim 20 programe la care se uita omul mereu si restu pe extraoptiuni...cine vrea sa plateasca. La ce programe se cer pe aici...posturile Discovery, AMC, TNT,  MTV-urile, FilmBox-urile ar insemna sa incarce frecventele aiurea iar abonati la ele daca o sa fie 1-2%..exact cat au ele audienta

#284
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
De unde ai dedus tu asta,că au audiență 1% sau 2%?

#285
opreagabriel10

opreagabriel10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 17.12.2015

 Aly25, on 25 martie 2016 - 13:43, said:

De unde ai dedus tu asta,că au audiență 1% sau 2%?

Citeste pe net sunt publice audientele cred ca pe la CNA, si eu am avut intr-o vreme o oferta la UPC sa-mi bage un mediabox care contoriza timpul la ce posturi ma uitam in urma cu vreo 2 ani, apoi au venit baietii de la tehnic si l-au luat. De regula posturile astea de nisa straine mai mult de maxim 5% nu scot in medie este pe la jumate 1-2-3%

Ceva de genu http://www.arma.org....fb0258ad973.pdf pe 2014 cand au fost scoase discovery...discovery nu avea nici 1% rating si avea pretentii de marire abonament  si mentinere in grila de baza

Sau intra aici si vezi audientele din trecut http://www.paginadem...e-anuale/Â Â trebuie sa alegi anul si luna, ai sa vezi ca tot ce are in grila de baza RCSul este peste ce speri sa vezi in viitor la RCS. Daca apare eroare 404 alege linkul 4 de sub mesaj

Edited by opreagabriel10, 25 March 2016 - 14:09.


#286
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Interesant,epg HBO2



#287
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 opreagabriel10, on 25 martie 2016 - 07:34, said:

Ce dreaq sa vezi pe TNT si AMC numai vechituri de filme si RAR cate un film mai NOU, barem pe DIVA si AXN am vazut filme si seriale relativ noi.

Vechiturile alea au valoare... Sunt filme care spun ceva, care transmit o idee! Sunt pur şi simplu capodopere ale cinematografiei! DIVA e un canal jenibil pentru femei, iar A.X.N.-urile au prea puţin conţinut cantitativ (şi chiar şi calitativ, uneori...) pentru câte canale sunt în portofoliul lui Sony.

#288
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,901
  • Înscris: 21.01.2014

 opreagabriel10, on 25 martie 2016 - 13:38, said:



Ghici? Stii cine moare de grija altuia? Este ziua de nastere



Este parerea ta. Ca sa vezi aceste programe costa niste bani, problema apare in clipa in care ele intra in grila de baza de programe si au audienta 1-2%...si nu este corect ca 1-2% sa se uite si 100 % din abonati sa plateasca pachetul de baza cu toate ca nu se uita niciodata la mai mult de 5-10 %. din posturi. Mai bine ar face un pachet de baza cu maxim 20 programe la care se uita omul mereu si restu pe extraoptiuni...cine vrea sa plateasca. La ce programe se cer pe aici...posturile Discovery, AMC, TNT,  MTV-urile, FilmBox-urile ar insemna sa incarce frecventele aiurea iar abonati la ele daca o sa fie 1-2%..exact cat au ele audienta
Nu trebuie sa încarce frecvențele pentru posturile Discovery deoarece acestea sunt pe diferite Tp doar că softul nu permite vizualizarea in grila actuala.Cât despre posturile Amc,Filmbox Mtv cel puțin pe satelit pot fi introduse simulcrypt.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate