Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Recomandare telefon SH - pentru tata

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,140
  • Înscris: 05.08.2005
Cum doamne fereste in 2016 sa mai recomanzi telefon cu asa specificatii, j1, doar daca samsung ti-a facut brainwash. Lumia 550 sau 640 is foarte bune, stiu vreo cateva persoane trecute de 50-60 de ani, care nu s-au inteles cu android sau iOS iar windows phone li s-a parut de departe foarte ok si erau foarte incantate. Altfel, cum zicea si cineva mai sus: minim 1 GB ram, quad sau octo core, 8 GB de Ram.

Am trimis telefonul in service acum cateva zile si am revenit pe vechiul telefon cu 512 ram, si vreo 500 mb spatiu intern....sa apeleze se descurca, multi tasking e aproape imposibil, iar cand navighez pe net ma uit cat de mult ii ia sa deschida o pagina, ce delay am si nu imi dau seama cum am rezistat asa mult timp cu el.

Ca sa nu mai zic ca daca ai 4gb spatiu, vreo 2 si ceva GB sunt ocupati de sistem si aplicatii.

Socrul meu i-a luat soacrei mele un samsung similar la j1 (nu mai stiu numele) - 512 ram, 4gb intern, quad core 1.2, acum 3 luni, nou. Pe langa ca ecranul este de toata jena, nu are nici macar senzor de proximitate sau de lumina!!! Sa mai zic ca a trebuit sa intru in mod developer sa scot toate tranzitiile si animatiile ca sa nu ii ia 1-2 secunde sa intre in agenda? El nu se pricepea si a luat un telefon doar ca scria samsung pe el.... Anterior soacra mea a avut un lumia 525, tot pe acolo la specificatii tehnice, dar il regreta ca WP se misca de n ori mai bine.

Am primit acum o luna de la Telekom gratis us Huawey Y560 gratis, in loc la telefonul fix, sa zic ca asta se misca de n ori mai fluid ca samsungul respectiv?

Daca vrei sa ii faci un bine cauta un telefon cu ecran de 4.7 5 inchi, ca sa poata vedea ok scrisul, imaginile etc.

De pe OLX as cauta fostele flagshipuri gen LG G2, Samsung S4, sony Xperia z1, Htc One M7, care sa mai aiba si garantie - atentie pe factura sa fie trecut imei-ul telefonului. Poate un huawei p8 lite nou cu garantie, de la prelungire abonament, am vazut vreo 2 3 pe la 650 de lei, de nu un p7 second.

Nou m-as uita la Asus Go care la specificatii e foarte ok. Nu stiu cum e cu softul si cu bateria.

Edited by t-balt, 07 February 2016 - 02:30.


#20
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,905
  • Înscris: 27.04.2010
P7 sh si va fi mai smecher ca pustanii din parcare, care-si iau ifoane 5. De un an jumate, de cand il am, nu mi-a facut figuri. Si nici nu cred c-o sa faca daca nu umblu in el aiurea. Chiar si asa, e usor de setat, de resetat, suport pentru firmware e destul (fata de altii cu pretentii, sta foarte bine). Telefonul se misca exemplar ... atat ca nu face cartofi prajiti. Dar, cu putin antrenament, poate-l fac sa-mi aduca berea din frigider ... mai lucram la asta.

Edited by shymano, 07 February 2016 - 02:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate