Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tineretului City

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Rozache

Rozache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.11.2014
Buna seara, stie cineva ceva despre acest proiect? E pe Calea Vacaresti, aproape de Sun Plaza.

#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Toata zona aia e varza ca sol....Am avut un coleg care si-a facut diploma de dizertatie cu o lucrare despre solul si lacul Vacaresti si tin minte ca s-a documentat foarte bine si zicea ca tot ce se va construi acolo in timp se va scufunda pentru ca e solul argilos sau nisipos (nu mai retin exact).

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Nu inteleg de ce se numeste tineretului city? ca acolo e vacaresti

Probabil te referi la blocu de se construieste in fata la sun plaza.

Cum o fi dat piedone aprobarile nu stiu dar sa ai geam la 2 m de sosea, au construit aia la milimetru de trotuar.

#4
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
Este pe strada pridvorului nu pe vacaresti.au defrisat o gramada de spatiu verde ca sa faca loc la 2 blocuri.

#5
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Au tăiat dintr-un deal parcă
..
..

Mie așa mi să părut.

#6
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 cfrtriaj, on 03 februarie 2016 - 19:33, said:

Este pe strada pridvorului nu pe vacaresti.au defrisat o gramada de spatiu verde ca sa faca loc la 2 blocuri.

e vorba de blocu ala din parcul lumea copiilor.

cel pomenit de initiator e ala de langa mall, de au sapat dealul ala.

Edited by zzhunt, 06 February 2016 - 09:16.


#7
Rozache

Rozache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.11.2014
Asa este. Nu am fost inca sa vad, dar adresa este chiar pe Vacaresti, nu pe Pridvorului, nu e in parc si nici langa Sun Plaza, ci vis-a-vis de drumul pe care se intra la Sun Plaza. Siteul este aici: http://www.tineretuluicity.ro/

Deci, stie cineva ceva? :)

#8
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014
Este același dezvoltator ca si la Carol Park Residence, anume dezvoltatorul Militari Residence. Finanțare este, forța de munca este, ca si executie am văzut ce au făcut încă de la Fundație (piloți, radier, etc) si nu mi se pare ca ar face rabat la ceva. Vor vinde destul de rapid pt ca au totul decomandat, cel mult semidecomandat si au bucătarii închise, exact ce se vinde fff bine pe piața. Pretul: metrou, parc, mall la 2 pași - voi ati vinde mai ieftin?!

#9
Rozache

Rozache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.11.2014
Ai punctat doar partile pozitive, una dintre ele fiind chiar doar o parere ("nu mi se pare ca ar face rabat la ceva"). Partile astea nu ma sperie :)

Ma intereseaza mai mult riscurile, gen teren instabil (cum a scris si george_eu.25), gen zgomot de la strada (Vacaresti este cu 3 benzi pe sens, iar blocul e chiar la strada!) si de la restaurantul care va fi la primul nivel (cred). Pentru astea aveti vreo incurajare?

Apartamentul pe care mi l-as dori, de 2 camere (pe care trebuie sa le folosim 3 persoane) este semidecomandat, are baia cu cada cu acces doar din dormitor...

Ma gandesc si la apropierea de alte blocuri, de orientarea catre punctele cardinale...

Cel mai importanta insa este siguranta constructiei, in cazul unui cutremur sau in timp.

In 2011 s-a facut un proiect de PUZ alaturi, pt blocuri de S+P+12 pana la 4S+P+25 etaje - oare de ce s-a renuntat? Numai din motive financiare?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E un studiu japonez din 1984 cu privire la fenomenul de lichefiere aparut la cutremurul din 1977. In Bucuresti a aparut exclusiv in zona Parc Tineretului-Vacaresti.

Pt. cine are rabdare sa-l citeasca, e cel mai bun material pe care il poate cineva primi mura-n-gura pe un forum:

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 08 February 2016 - 22:12.


#11
Rozache

Rozache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.11.2014
Multumesc, shase, pt document! O sa-l citesc. Chiar daca renunt la cumpararea in acea zona, documentul oricum e foarte interesant!

PS N-am deschis topicul doar sa primesc mura-n gura, se pare ca nu prea stiu cum sa caut / gasesc informatii pe net.

#12
notebook2016

notebook2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.07.2016
Blocul se apropie de finalizare deja.

Ce decizie ai luat intre timp ? Am descoperit si eu de curand aceasta constructie si pare interesanta.

#13
notebook2016

notebook2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.07.2016
mi-am aruncat o privire pe acest studiu facut de japonezi in '84, dar nu am reusit sa gasesc nimic de zona Tineretului-Vacaresti... nu am fost foarte atenta ?

#14
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 23.01.2015
A fost cineva de pe forum la vizionari in acest bloc? Ce parere v-ati facut?

#15
notebook2016

notebook2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.07.2016
Am fost foarte aproape de a achizitiona un apartament in acest bloc. Mie mi-a facut o parere destul de buna structura de rezistenta, atat cat m-am priceput. Pare o constructie solida. Am gasit si un apartament care se potrivea de minune compartimentarii dorite, chiar daca era printre cele mai mari ca suprafata/pret.
Consider totusi ca s-au scumpit la partea de finisaje, oferind strict un minim necesar si orice cerinta de modificare/adaugire trebuind platita, unele chestii la preturi ridicate. Nu a fost posibila nicio negociere in aceasta privinta.
Partea cea mai vesela mi s-a părut insa partea de relatii cu clientii: competentele de comunicare ale domnisoarei de la biroul de vanzari m-au lasat perplexa... in final am renuntat...
Nu ar fi totusi o optiune rea ca si bloc/locatie, fix in fata mallului si fix langa metrou. Daca accepti finisajele incluse in pret, atunci este ok.

#16
hotzul2023

hotzul2023

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.05.2023
Bună ziua,

A cumpărat cineva în acest imobil? Ați întâmpinat probleme? Cum vi s-a părut construcția pana acum? Dar finisajele? Am văzut ca ar fii de vanzare apartamentele de la parter. Cumva inițial, în proiect au fost spatii comerciale? Țineți minte sa fi fost scoase la vânzare în faza inițială? Mulțumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate