Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Traumatism picior - sfat tratament

  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
clipman

clipman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 25.04.2014
Ajuta putin sa tii piciorul deasupra nivelului pieptului, in pat binenteles. Nu exagera cu gheata.

#20
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Multam fain tuturor dragii mei . Sper sa fie bine dimi sa ma pot duce la treaba .  Va tin la curent daca e ceva fisurat dar sper ca nu . Ironia sortii , am 6 perechi de bocanci diferiti , de vanatori de munte , de infanterie , doua de nisip din teatrul de operatii Afganistan d-aia galbeni  una de parada si la parc o pereche de aia cu varf de metal ....ca sa nu imi cada ceva pe ..picior !  Posted Image Si ma lovesc in fata blocului in adidasi !  Posted Image

#21
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 11.08.2003
Si eu puteam sa misc degetul dupa ce am cazut cu bicla. La radiografie s-a vazut ca e rupt.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Pana la urma se pare ca vecinii sunt cei mai periculosi, daca au ajus sa arunce dupa tine cu capace de canal.....
Sanatate multa.

#23
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu a fost chiar asa . Ala a ridicat capacul sa opreasca apa  . Capacul e modelul ala nou cu o balama fixata in  rama . Ridicat si dat prea pe spate a iesit din rama si poc . Posted Image

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Am vazut de prima data. Incercam sa te mai inveselesc nitel  Posted Image . Stiu cum e cand dai de belele din astea...

Edited by bumpocbum, 25 January 2016 - 22:08.


#25
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Multumesc . Posted Image

#26
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Eu am lovit cu degetul mic piciorul mesei și m-a durut ca naiba vreo 3 zile deși nu era rupt... și încă pînă la 2-3 săptămîni nu a trecut durerea de tot. Comprese reci cu gheață... și radiografie să vezi dacă e rupt/fisurat sau nu.
De mișcat se poate mișca și cînd e rupt, dar doare. Rău. Practic însă nu îți dai seama de diferență. Am avut și fracturi și știu ce spun - nu a durut mai mult în cazul cu fractură decît în cazul fără, pt că, în cazul meu, a durut ca naiba și în cazul fără fractură.

#27
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 11.08.2003
Si, la o adica, tot raul spre bine. Vei putea canta cu bucurie "si-au ramas doar noooua!". Posted Image Posted Image Posted Image

#28
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Dupa o noapte  cu Ketonal la greu in bandaj , astazi  am mers schiopatand pana pe la vreo 11 , apoi vad ca si-a mai dat drumul durerea . De aratat arata super naspa , s-a invinetit cu degetul si jumatate din laba piciorului iar la unghie s-a format o flictena cu puroi ca la arsuri . Dau cu unguentul  in continuare , alte idei nu am mai primit . Interesant ca la 5 jumate cand am mers sa beau cafeaua de dimineata si dupa un fum de tigara m-a luat cu lesin si am fugit rapid  in pat ca simteam ca imi pierd cunostinta si ma duc naibii pe gresia rece p-acolo !

Edited by gingisKHAN2015, 26 January 2016 - 20:10.


#29
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Totul e bine acum , s-a   retras sub unghia mare invinetirea , e mai negru acolo tesutul dedesubt . Pana la urma nu era fractura cum  banuiam ,  si e bine . Cred ca va cadea unghia aia cu timpul .

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Ii faci parastasu' . Bine ca a fost doar atat. Sanatate multa.

#31
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Multam  fain bumpocbum , multam  tuturor . Nu mai ajut pe nimenea la apa de acum . Sau stau la un metru de capace si le arat doar ! Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate