Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Decodorul HD DCD 4414 iRR de la Digi.

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#127
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011

View Postopreagabriel10, on 26 martie 2016 - 07:49, said:

...m-am dus la ei am facut o cerere si dupa 30 de zile (perioada minima de returnare echipament)...

Ce??? Adică te supun obligatoriu la "chinuri forţate" minimum 30 de zile?

View Postqueron, on 26 martie 2016 - 00:47, said:

Tot proaste au ramas decodoarele? ...

Doar nu s-or videca singure. Am mai rămas cu un mort din asta în casă şi nu văd vreo şansă de actualizare a soft-ul pentru a drege ce se mai poate. Aceste decodoare s-au născut moarte.
Sunt unii pe aici care susţin că au rezolvat problemele făcându-le respiraţie gură la gură (revenire la setările din fabrică), dar sunt convins că nu a trecut mult timp şi problemele le-au reapărut şi acum tac mâlc.

Edited by zradu, 26 March 2016 - 12:32.


#128
opreagabriel10

opreagabriel10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 17.12.2015

View Postzradu, on 26 martie 2016 - 12:24, said:

Ce??? Adică te supun obligatoriu la "chinuri forţate" minimum 30 de zile?

EXACT, minim 30 de zile

View Postzradu, on 26 martie 2016 - 12:24, said:

..... şi nu văd vreo şansă de actualizare a soft-ul pentru a drege ce se mai poate. Aceste decodoare s-au născut moarte.
La ce hardware au in ele ma mir ca merg si asa, au confuguratie asemanatoare cu vechile Humax SD sau Hyundai-urile alea vechi..primele asemanatoare cu cele de satelit. Un eventual update de firmware nu are cum sa rezolve problemele. Atata pot ele dpdv hardware

Edited by opreagabriel10, 27 March 2016 - 17:23.


#129
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Am încă o problemă extrem de enervantă cu această mizerie de decodor și anume cu EPG-ul pe Eurosport și pe Eurosport HD - e defazat cu oră în plus față de ora reală. Problema nu se manifesta nici pe un  TV LG și nici pe TV Samsung. Am verificat și ora e setată pe GMT+3. Din cauza bug-ului ăsta tâmp nu mai pot înregistra nimic de pe Eurosport pt. că programarea înregistrării nu se poate face decât după EPG și genialii care au creeat softul conservei nu au lăsat și posibilitatea programării unei înregistrări într-un anumit interval orar. Vreo sugestie vis-a-vis de o posibilă rezolvare a acestei probleme?

Edited by Syneweap, 31 March 2016 - 18:52.


#130
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 08.09.2010
la mine la EPG la unele canale trece singur pe limba maghiara chiar daca il setez eu pe romana, dupa cateva zile trece iar pe maghiara;  Posted Image  
si ce am mai observat ciudat este ca in lista de favorite isi cam modifica singur ordinea canalelor asa cand are el chef.  Posted Image
...deja nu ma mai enervez...   Posted Image

#131
opreagabriel10

opreagabriel10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 17.12.2015

View PostDonGiulliano, on 01 aprilie 2016 - 11:50, said:

la mine la EPG la unele canale trece singur pe limba maghiara chiar daca il setez eu pe romana, dupa cateva zile trece iar pe maghiara;  Posted Image  
si ce am mai observat ciudat este ca in lista de favorite isi cam modifica singur ordinea canalelor asa cand are el chef.  Posted Image
...deja nu ma mai enervez...   Posted Image

Schimba-l cu unu de la reconditionate, ar trebui sa aibe ca vin clientii sa predea STBurile HD si sa ia CI+

#132
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
"Să aibă"! Ce tot aveți toți cu "aibe" ăsta, nene?!

#133
lucian.lucaci

lucian.lucaci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.11.2006
Da, si eu am aceasta problema. L-am predat pe primul tot din cauza ca se bloca foarte des. Astazi l-am luat pe al doilea, la fel face, s-a blocat cam la o ora de la punerea in functiune. Bai fratilor, da voi chiar nu le testati inainte de a le preda clientilor???

#134
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Asa sunt toate. Se blocheaza daca le butonezi din telecomanda. Se blocheaza daca semnalul TV are discontinuitati.

#135
Nutu2003

Nutu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 04.11.2003
Exista vreo posibilitate de resetare la setari de fabrica, fara a intra in meniu?

#136
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Nu, din pacate :unsure:.

#137
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Nutu2003-Nu se poate decat din meniul echipamentului.

#138
opreagabriel10

opreagabriel10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 17.12.2015
Ducetiva la ei la sediu si cereti decodoare de la reconditionate, ar trebui sa aibe ca vine multa lume si le schimba cu CI+-uri....sunt net superioare calitativ dpdv hardwrare si software decat aceste EKT-uri care-n afara de design si ca sunt micute nu sunt bune la nimic

#139
George_83

George_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.11.2014
Nu trebuie să îl duceți voi.La mine se bloca la fel.Am sunat la ei la relații cu clienții și au venit la mine si l-au schimbat cu Kaon 1600 ...Se pare că sunt la curent cu problemele decodorului...

#140
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Ma poate ajuta si pe mine cineva :

De cand am instalat decodorul asta nu am sunet la PRO TV HD , ceea ce inainte sa-l am mergea perfect.
Se gaseste vreo solutieutie ? Cu decodorul tv-ului nu am avut niciodat aprobleme de sunet. Nu am stat sa vad daca sunt mai multe canale fara sunet , ma itneresa PRO TV HD datorita meciurilor din CL.

#141
Cristian_A

Cristian_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 26.09.2011
Care este ultima updatare la decodor?

#142
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Cel pe care l-am returnat, dacă-mi aduc bine aminte avea vers. de software 1.10B (adică beta).

Edited by Syneweap, 17 June 2016 - 05:46.


#143
Cristian_A

Cristian_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 26.09.2011
1.10B e și acum.

#144
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Am luat si eu un DCD 4414 iRR pentru a-l lega la un videoproiector. De ceva vreme il folosesc strict la TV si am uirmatoarele probleme :
- se inchide singur
-vulumul creste sau scade de unul singur

A mai avut cineva problemele astea?
Poate cineva sa-mi dea niste argumente pentru a-l pastra si nu trimite inapoi ? Se incalzeste destul de tare , am TV Box deci nu am foslosit niciodata USB-ul.
Vi se pare a fi o calitate mai buna a posturile fata de decodoarele din tv ? Eu nu-mi dau seama.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate