Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Tancul T-34-85

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#55
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ma tot gandesc daca teapa  nu e insasi chestia asta , da  rumanul  5 lei , adunat la cate numere s-or vinde  iaca ies parale bune . Mari magari , am vazut masini cu mult mai putin  care circula macar pe drum cu sacu de varza in porkbagaj !

#56
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Numarul 2 cica apare de luni sau marti.

#57
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Apare  pe 26 asa scrie in pliantul ala .

#58
ALEX_GOMEZ

ALEX_GOMEZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2011
Va spun eu mai ce sa faceti.  Trebuie cautata firma care fabrica macheta T 34. Astia cu chioscurile lor umfla pretul ca sa castige si ei ceva. Eu zic ca macheta e la un pret de 15 lei pe numar. Eu asa cred. Daca lasa pretul la 20 lei / numar eu ma apuc de macehta dar 33 lei NICIODATA. O sa fie un esec o sa vedeti :)) si o sa lase din pret. Pretul e umflat de cei care detin chioscurile. SA FIE CLAR !

EI vor sa vanda nr 1 , 2 si 3 atat :)) sa faca bani de pe urma la fraieri. Cand o sa vada ca nu se vinde nr 3 , o sa se renunte la proiect daca nu lasa din pret. Daca pretul va fi de 20 lei / numar ma apuc de macheta , altfel nu !

#59
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Firma este pe la rusi. Romanii preiau piesele, traduc revista, o reambaleaza si o arunca la chioscuri. Asa cum stim cantitatea de bunavointa a rusilor fata de romani ( vezi chestia cu gazele rusesti), ma cam indoiesc sa se ajunga la o intelegere in ceea ce priveste pretul.
Dar, sa speram in mai bine.
Pretul nu este stabilit de chioscari... este impus. Daca te uiti pe publicatie scrie pretul pe care il platesc. Din ce am inteles, ei primesc 6-7 lei per bucata vanduta. Deci pretul real la editura ar fi 25-26 lei...

Edited by bonygy, 24 January 2016 - 09:05.


#60
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
A aparut numarul 2... A sarit cineva pe el?

#61
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Eu nu . O sa  ma sune curand fata aia  da nu mai cumpar din principiu .Doar sa mai realizeze ca e piparat fata de alte tari si sa mai scada poate ma prind .

#62
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Cine sa scada pretul, prietene?

#63
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Da' moldovenii din Basarabia nu pot sa aduca tancul mai ieftin? Zic si eu... Pietele oraselor sunt pline de ei si aduc in Romania vrute si nevrute.

#64
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Probabil... dar problema ar fi daca se mai gasesc acolo numerele de inceput, avand in vedere ca la ei a trecut deja de 100...

#65
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Pe mine ma mai intriga o intrebare... de ce constructia incepe de sus in jos si nu invers... cum mi s-ar parea normal.
Incepi cu tiglele continui si abia la urma sapi fundatia, nu?

#66
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai asa incepe si in uzina . Dupa ce ai turela cu trapele corespunzatoare si armamenul din dotare de artilerie plus mitralierele  aferente , bine,  la 34 e doar una , o adaugi pe  sasiu  si ai tancul gata . Exact asa este si in fabrica . Bine , acolo sunt mai multe posturi de asamblare independente intre ele si nu stai o saptamana sa mai adaugi inca un subansamblu ca la revista asta . Sunt curios cum se descurca la acumulatori ,care sunt imensi la blindate , cine a facut serviciul la arma auto si tancuri stie , si e cea mai  mare placere lucrul la parc la statia S.I.A .  Multe  tinute si combinezoane am mai ars si eu pe acolo cu acizi ,  si in scoala si ulterior la munca , mama , mama !

#67
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ce acumulatori are tancu gingis ?

#68
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Asta ?  Sau cele mai moderne ?

#69
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pe T34 se folosea bateria de acumulatori ARIA , un complex  de acumulatori   din mai multe corpuri  formand o " baterie " .

#70
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Gingis dupa parerea ta intre un duel un abrams si un t 85 cine cistiga ?

#71
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Castiga cine  are echipajul mai rapid , mai instruit si care trage primul eventual . T90 - " Armata " acum e cel mai tare  prin zona noastra , fac minuni rusii  cu el  am inteles , sunt niste filmulete puse pe you tube impresionante . Sistemul ARENA de protectie de pe el face toti banii . Fa si tu o cautare sa vezi cum  explodeaza proiectilul inamic  inainte de a ajunge la el , facand inutila tragerea . Tare de tot ARENA asta !  Dar atat ca se supara Mur ca intram oarecum in offtopic aici la modelism . Posted Image

#72
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postbonygy, on 27 ianuarie 2016 - 18:24, said:

Pe mine ma mai intriga o intrebare... de ce constructia incepe de sus in jos si nu invers... cum mi s-ar parea normal.
Incepi cu tiglele continui si abia la urma sapi fundatia, nu?
In primul pachet iti da o parte importanta a tancului pentru a te incita la viitoarele cumparari. Chestie de marketing...
La atlasul meu geografic mi-au pus in primul pachet: copertile primului catalog (la vremea aceea nu stiam ca vor fi vreo 2-3 cataloage), un glob pamantesc (o piticanie cat o minge de oina) si foile frumos colorate si lucioase referitoare la Romania si SUA. Nu-i asa ca merita sa continui cumpararea tuturor numerelor, "fara numar, fara numar" Posted Image ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate