Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Cartela Prepaid Digi-imi dispare creditul!

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Deocamdata urmaresc creditul, daca mai dispare din el, probabil voi porta numarul, ca imi place! Oricum am cartele deja, la toti operatorii.

Am incercat si eu sa vad ce poate Digi pe voce-prepaid. Momentan m-au dezamagit doar! Niciodata nu am mai patit asa ceva!

Mai vorbim, ce si cum.

#38
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Mai bine il treci pe abonament. :)

#39
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Mai bine nu, cu asemenea experiente de groaza.

#40
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View PostBlackhawk, on 30 ianuarie 2016 - 22:55, said:

Mai bine il treci pe abonament. Posted Image
Abonament...de ce as face asta?Posted Image Ce acolo ti se dau minute degeaba, sau ce...?
Pai daca la o amarata de cartela, isi permit sa pape creditul, ma intreb cum e la un abonament oare, la care esti si legat de contract!Posted Image  Nu ma leg singur!
No way...never! Si la ce acoperire exista...mai bine lipsa, trebuie sa ai intotdeauna o alta cartela, la alt operator la indemana.

Cu ce oferte sunt la cartele azi, pe piata, nu vad absolut niciun sens, sa imi fac abonament la vreun operator. Imi permit oricand un telefon peste medie...deci?

Edited by arab, 31 January 2016 - 10:06.


#41
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Zic si eu, sunt ok cu un abonement digi la 2 euro. Posted Image

Edited by Blackhawk, 31 January 2016 - 13:01.


#42
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Deocamdata nu mai imi dispare din credit. Aste e bine. In schimb, nici pana acum, nu s-a solutionat sesizarea mea,respectiv inapoierea creditului pierdut. Se cerceteaza cica in continuare. Din pacate, nu mi s-a dat niciun orizont de timp pentru asta. Astept de peste 3 luni!

Edited by arab, 03 February 2016 - 17:11.


#43
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
Incearca  o sesizare la potectia consumatorului, de distractie ca asta merita. Se face online, descrie problema, da datele de contact, cod client si nr sesizarii.

Edited by viocons72, 03 February 2016 - 17:27.


#44
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu e trecut timpul...! Urmeaza si asta.

#45
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,547
  • Înscris: 08.03.2011
DIGI_Helper, se mai aude ceva cu sesizarile privind disparitia creditului ?
Promit ca imi fac timp si apelez la ANPC pentru rezolvare

#46
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Nu e mare brânză, reclamația la ANPC se poate depune și online și nu îți ia mai mult de 5 minute să faci asta. Succes.

#47
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Eu astept o reparatie de intregire a creditului de vreo 4 luni si cei de la RC, imi spun sa mai astept inca, fara orizont de timp.

Sa inteleg ca nu sunt singurul? Mi se pare normal.

Edited by arab, 19 February 2016 - 08:56.


#48
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@Modemuri3G - Te rog sa imi comunici in PM numarul de sesizare pentru verificari.

#49
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Bai fratilor,eu nu mai inteleg nimic, dar nimic cum procedeaza RDS!

Sa va explic!

Primesc acum vreo jumatate de ora apel cu nr neafisat si ce sa fac...raspund! In general nu raspund la astfel de apeluri, ca pot fi tepe. Imi zice un barbat de la capatul firului pe nume direct si nu se prezinta defel la randul sau, zice doar ca e de la RDS. Mi se comunica ca problema mea cu creditul lipsa, este din cauza casutei vocale active by default. Se pare ca orice apel si ascultare a mesajelor vocale costa la RDS si vechea mea cartela avea casuta vocala activa. Specific ca eu nu am apelat niciodata pana azi casuta vocala, pt ca nu stiam ca o am activa, neprimind cu cartela nicio instructiune de utilizare, in toamna lui 2015, la achizitie. Azi mi s-a spus ca o pot face la nr 760 gratuit, atentie! Ii spun angajatului respectiv aceste probleme si ii mai cer sa se prezinte, din moment ce nu a facut-o initial. Inchid si sun la 760. Surpriza...cica am un apel pierdut cu mesaj...unul singur doar, din data de 16 Mai 2015...un nr de Spania. Cum naiba sa am asa ceva, cand eu am cumparat cartela, in Octombrie 2015 doar.CULMEA! Buunnn! Ma mir si eu si trag concluzia despre varza DIGI. Dau sa verific acum creditul si imi vine mesaj de la *110# ca am 5,7 euro...scris negru pe alb, in plus deci cu vreo 60 centi, fata de cat aveam eu. Zic...ca mi s-a facut cinste cu credit in final, desi angajatul mi-a spus ca nu se poate asa ceva si ei nu pot avea evidenta convorbirilor mele date si primite-bullshit!!! Mai ascult o data mesajul la 760-gratuit cica conform angajatului RDS si interoghez creditul. Desigur credit nou acum, diminuat cu 30 centi acum. Mentionez ca ar fi trebuit sa primesc cate un sms privind noile mesaje din casuta vocala, lucru ce nu s-a intamplat deloc. Deci varianta cu centii mei lipsa in timp, pe motiv de casuta vocala activa si ascultare mesaje, cade cu succes! Desigur ca altele sunt motivele topirii creditului meu..insa e top secret! Cred ca nici ei nu stiu exact! E varza doar! Ca dovada, de la ei vine sms ca am 5,4 euro si cand ascult la *1215 imi sune ca am 5,04 euro...PAI e TOTUNA!?

Voi ce ziceti de paranormalul de la DIGI?

Edited by arab, 19 February 2016 - 11:41.


#50
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Dupa inca cateva apeluri la 760 taxabile si interogare credit, coborat sub 5 euro acum, se pupa informatia de la *1215 si *110#. Doar la creditul peste 5 euro, informatia e trunchiata!

Edited by arab, 19 February 2016 - 12:34.


#51
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Epopeea continua! Posted Image

Dupa ce in ultima perioada, odata cu schimbarea sim-ului, creditul cartelei nu s-a mai evporat pe nevorbite, iata ca acum, cand am dat si eu un apel taxabil in retea, ma trezesc ca la cca 5,25 minute vorbite, imi scade creditul exact cu 9 centi. Cum vine asta oare? Nu mai e 1 eurocent minutul in retea?

#52
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Depinde.

Daca vorbesti 30secunde, nu cumva se scade un minut?
Adica 2 convorbiri scurte de cate 30secunde, de exemplu, ar putea indica 1 minut vorbit, la timpul general de apel al telefonului.

Ai sunat la *777 sa verifici cu suportul tehnic?

#53
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
De proba, am facut un apel de cateva secunde si desigur s-a rotunjit la minut, cum e si normal! Taxat cu 1 eurocent! Nu am vorbit fractiuni de minut, a fost doar un apel continuu de 5,25 minute si m-a taxat cu 9 eurocenti...intelegi?

DECI?

Ce sa fac la RC? Eventual sa imi noteze sesizarea si sa astept! Dupa experientele anterioare nu mai am incredere deloc! Voi cititi ce am scris pe topicul asta? E posibil asa ceva?

Edited by arab, 09 March 2016 - 19:13.


#54
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postarab, on 09 martie 2016 - 18:49, said:

Epopeea continua! Posted Image

Dupa ce in ultima perioada, odata cu schimbarea sim-ului, creditul cartelei nu s-a mai evporat pe nevorbite, iata ca acum, cand am dat si eu un apel taxabil in retea, ma trezesc ca la cca 5,25 minute vorbite, imi scade creditul exact cu 9 centi. Cum vine asta oare? Nu mai e 1 eurocent minutul in retea?
Minutul in retea e taxat cu 0.015 euro, adica 1.5 centi deci 5Ś 1.5 = 7.5 centi. Tot nu da bine! :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate