Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Spring Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#19
ionpop2015

ionpop2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2016
Salut. Mikhail76, ai apucat sa te muti in casa cumparata in Spring Residence? E ok? Cati alti vecini s-au mutat in casele deja cumparate? S-a mutat cineva acolo? Ne puteti impartasii cateva impresii?

#20
mikhail76

mikhail76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.06.2014

View Postionpop2015, on 16 august 2016 - 13:07, said:

Salut. Mikhail76, ai apucat sa te muti in casa cumparata in Spring Residence? E ok? Cati alti vecini s-au mutat in casele deja cumparate? S-a mutat cineva acolo? Ne puteti impartasii cateva impresii?
Salut,
Nu inca. O sa fie gata in circa o luna de zile. E un pic din vina mea. Am zis sa nu toarne sapa, ca vreau incalzire prin pardoseala, apoi, cand banca mi-a cerut avans 25% in loc de 15%, am zis "la loc comanda", astfel incat a fost tencuita si sapa turnata abia acum 10 zile.
Nu s-a mutat nimeni inca. Casele de pe drepta sunt gata, curtile delimitate, gardurile vopsite.
O sa pun niste poze maine, ma duc sa duc faianta. :)

#21
mikhail76

mikhail76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.06.2014
Iata si pozele promise ieri:Attached File  20160817_124450.jpg   437.78K   252 downloadsAttached File  20160817_124453.jpg   349.27K   239 downloadsAttached File  20160817_124456.jpg   380.88K   223 downloadsAttached File  20160817_124523.jpg   428.22K   215 downloadsAttached File  20160817_124527.jpg   388.87K   205 downloadsAttached File  20160817_124655.jpg   394.11K   202 downloads
Sunt vreo 18 vile terminate, cred ca mai sunt disponibile vreo 2-3.

#22
ionpop2015

ionpop2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2016
Salut. Multumesc. Arata ok. Cu interiorul ai poze? Cu gradina?

#23
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
e un proiect varza, facut fara respectarea normelor in constructii

#24
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
De unde stii? Poate respecta normele chinezesti.

#25
mikhail76

mikhail76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.06.2014

View Postestropy, on 21 august 2016 - 08:35, said:

e un proiect varza, facut fara respectarea normelor in constructii
Inteleg ca lucrati in domeniu. Puteti detalia, va rog?

#26
mikhail76

mikhail76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.06.2014

View Postionpop2015, on 19 august 2016 - 16:48, said:

Salut. Multumesc. Arata ok. Cu interiorul ai poze? Cu gradina?

Nu am poze cu interiorul, nici cu gradina. La mine sunt pereti proaspat tencuiti, iar gradina e delimitate cu doua bete :)
La ceilalti sunt personalizate interioarele, fiecare cu ce si-a ales din oferta constructorului, sau ce si-a cumparat singur.

#27
Bianca2014

Bianca2014

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.02.2015
La ceilalti sunt personalizate interioarele, fiecare cu ce si-a ales din oferta constructorului, sau ce si-a cumparat singur.

mikhail76, cine ii constructor? M-ar interasa sa vad ce lucrari au facut in trecut sau portofoliul lor. Si ziceai ca 18 vile sunt terminate. Se mai fac oare? Nu era vb ca fac 70 case? Oare vor mai fi disponibile anul asta?

#28
xkaine

xkaine

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.11.2016
Salutare. A mai cumparat cineva casa aici cu credit ipotecar ? Au fost probleme la drumul de acces ?
Multumesc.

#29
ramonao

ramonao

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2017
Buna ziua,
Am fost si eu sa vad casele, la prima vedere par ok , vreau sa stiu pararea celor care deja s-au mutat acolo.Cum e?Cu apa, fosa septica, drumul catre oras, liniste?
Ceva impresii , pareri, surprize placute sau neplacute.Ne-ati ajuta si pe noi sa luam o decizie in a achizitiona o casa acolo.
Eu as fi interesata de o casa tip 3, cea la 60.000euro.

Multumesc

#30
liviu2001

liviu2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.11.2012
La casa tip 3 nu v as sfatui. Cand am fost sa vizionez am intrebat si de peretele comun si mi s a raspuns ca e format doar dintr o caramida normala, fara izolatie fonica, fara dublura de caramida. De fapt se si vede. Asa ca daca doriti sa riscati sa aveti vecini zgomotosi nu aveti decat sa achizitionati asa ceva. Eu am vizionat ansamblul in stare incipienta , nu era nimic terminat si am avut ocazia sa vad mai multe.

#31
antonia-abc

antonia-abc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2017
Salut,

S-a mutat cineva din cei care au achizitionat casa aici? Sunt curioasa daca totul a fost gata in timpul promis si daca au existat probleme dupa mutat.

Multumesc.

#32
iliedanutctin

iliedanutctin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2010
Salutare
Am fost pe seara să vedem si noi complexul.
Sunt deja casele de pe dreapta finisate si mare parte oamenii s-au mutat acolo.
Pe partea stângă sunt mai multe case in diferite etape ale construcției.
Vom stabili maine o vizionare la numerele de pe site.
In unele anunturi se vorbeste de "finisaje de lux" - din ce am văzut in pdf-ul "finisaje" costul pardoselilor era de 30lei/mp....150lei lavoar complet...usile tot un cost low-mid....etc....depinde ce înseamnă lux...😒

#33
spar1acus

spar1acus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.11.2007
Salut,

ai fost la vizionare? ai ceva date din contract.....

#34
iliedanutctin

iliedanutctin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2010
Salutare,

Am fost sambata sa vedem casele....am ajuns la ora 10:00....dupa cum stabilisem cu D-nul Norocel....care nu a mai ajuns - era răcit....( am aflat dupa ce l-am sunat pe la 10:40🙂) - noi, cum am ajuns, am intrat in vorba cu Nea' Nelu- un sef de echipă...sau ceva de genul- un om foarte ok...
Am văzut toate cele 3 tipuri de case...ca nivel de finisare aproape gata
Tipul 1- curtea ok...destul de spațioasă...in mijlocul spatiului de zi de la parter are un stâlp 🤔...cam atât 🙂.nu am acordat prea mare atentie
Tipul 2 -73000€(TVA inclus)- ne-a plăcut cel mai mult😊...putin mai mică decât prima...dar fără stalp in mijloc, echilibrata, finisaje ok, spatiu destul pentru o familie cu 2-3 copii, luminoasa, acces dublu atât pe terasa cat si pe balcon👍,este inclusa si scara retractabila de acces in pod👍, la parter bucătăria se poate închide...pentru cei ce nu vor open space👍..curtea este suficienta....noi ne-am gândit pe viitor la o piscina....de ce nu?...😀
Tipul 3- duplex 2 dormitoare....este cam înghesuită.....nu....😒

...referitor la partea de contract....daca nu a venit domnul Norocel....nu am discutat nimic....
...Ne-a spus Nelu ca la predare sunt turnate din beton aleile pentru parcarea masinii, pe lângă casa si de la poartă....si gardul este vopsit....centralele pe gaz sunt Buderus 24Kw....pervazele la geamuri sunt destul de late...in ambele parti....burlanele de scurgere a apei de ploaie vor fi până jos....încă nu sunt...fiecare casă are puț propriu cu hidrofor....si fosa septica proprie....
Sunt mai multe case in constructie....in diferite stadii....după ce se contractează una....se urgentează terminarea acesteia....in rest merg cu mai multe o dată....

Cam atât momentan....noi continuăm cautarile/vizionările....casele de la Bâcu rămân o variantă ...

Daca mai aflati si alte detalii va așteptăm ✌

#35
costachesorin

costachesorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2010
Salutare,
Am vazut, ne-a placut, am cumparat.
Asa s-a intamplat in cazul nostru.
Am cautat de foarte mult timp o casa cu mai mult teren si bine construita.
Am cumparat o vila de tip 2 si un teren de 455 mp.
Se vand repede. La inceputul lunii ianuarie erau cumparate/rezervate 24 iar la inceputul lunii februarie sunt in jur de 30. Un mare avantaj am considerat noi este faptul ca este la sosea.

#36
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Nu mi se pare că se vând așa de repede, ținând cont că topicul este deschis de 1 an.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate