Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Frecvente pe care doriti sa emita Pro FM in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Am creat aici o sectiune pentru cei care doriti sa emita Pro FM in orasul vostru ex: Oradea, Craiova, Bistrita, Baia Mare, etc. Pe pagina de Facebook Pro FM Romania multi ascultatori au comentat in legatura pe ce frecventa va emite Pro FM in orasele respective pentru ca ei considera ca Digi FM nu e un radio bun si ca ar vrea sa emita din nou Pro FM pe acele frecvente pe care scria Info Pro in hartiile CNA-ului.

#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Păi nu emite pe net?

Să crească bitrate-ul pe net :)

#3
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Ba da emite pe net dar pe Facebook sunt multe comentarii ca o mare parte din ascultatori fie nu au acces la internet, fie nu au accesibilitatea sa descarce pe telefon de pe care sa descarce aplicatia Pro FM sau Digi Online ca sa asculte postul de radio respectiv de pe telefonul lor.

Si mai ales ca cei care sunt la sat fie au net prost prin fibra, fie nu au semnal de net de la providerii de telefon Vodafone, Orange, Telekom.

Edited by Robert201, 09 January 2016 - 13:48.


#4
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 19.12.2012

 Robert201, on 09 ianuarie 2016 - 13:33, said:

Am creat aici o sectiune pentru cei care doriti sa emita Pro FM in orasul vostru ex: Oradea, Craiova, Bistrita, Baia Mare, etc. Pe pagina de Facebook Pro FM Romania multi ascultatori au comentat in legatura pe ce frecventa va emite Pro FM in orasele respective pentru ca ei considera ca Digi FM nu e un radio bun si ca ar vrea sa emita din nou Pro FM pe acele frecvente pe care scria Info Pro in hartiile CNA-ului.

Cred ca mai corect ar fi sa intrebi in ce orase/zone si nu frecvente.. Frecventele sunt alocate de altcineva...altfel..eu as vrea sa emita profm peste romania cultural :D dar nu cred ca se poate

#5
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Ok. Poate cineva sa editeze titlul topicului in "Orase in care vreti sa se poata asculta Pro FM".

Edited by Robert201, 09 January 2016 - 13:47.


#6
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014

 benis, on 09 ianuarie 2016 - 13:37, said:

Păi nu emite pe net?

Să crească bitrate-ul pe net Posted Image

Pe net, dar cu cei care asculta in masina sau la munca, ce faci? Aia-s majoritari, omul asculta in drum spre job sau seara cand vine inapoi. Vorbim totusi de niste frecvente  "taiate' peste nopte, pt. a face loc Digi Fm, cum a fost si cu Romantic, se prindea in toata tara, si a venit Zu in locul lui, si a ramas numai in capitala. A pierdut sute de mii de ascultatori reali, la fel ca Pro Fm acum.

#7
cristi05

cristi05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 07.07.2009
Pe o frecventa cu mai putina publicitate ca m-au inebunit. O sa invat medicamentele pe derost.

#8
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Din partea mea ar putea sa nu mai emita deloc, i-am parasit din 2013, oricum trustul ala era pe datorii care se scad din bugetul tarii
Pe net exista posturi de radio cu muzica ptr fiecare gen pe care il doriti, posturi straine de obicei si nu au nici reclame sau f putine reclame.
Cat despre masina prefer sa ascult muzica de la motor decat sa ma gzarie in urechi pampalaii aia, mai ales dimineata. Oricum avem sticuri cu muzica si cd uri.

#9
maverik30

maverik30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 25.01.2011
Tulcea.

Giurgiu

#10
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Cine a trecut frecventele alea noi pe wikipedia clar nu a avut ce face , sunt 2-3 exemple unde profm deja emite in orasele alea Posted Image)) , iar in ceea ce priveste celelalte locatii imi e greu sa cred , desi totusi in viitor se va gasi o solutie sa acopere orasele mari care nu mai au profm

Edited by alexandrubold, 09 January 2016 - 15:03.


#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

 Robert201, on 09 ianuarie 2016 - 13:38, said:



Si mai ales ca cei care sunt la sat fie au net prost prin fibra, fie nu au semnal de net de la providerii de telefon Vodafone, Orange, Telekom.
Mă rog, în principiu unde nu ai semnal la mobil, nu ai semnal nici pe FM decât la radiourile de stat.

#12
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Si ca sa stiti mai sunt si comentarii ale unora care ar prefera sa asculte motorul masinii decat Digi FM. De aceea am creeat acest topic pentru cei care vor sa asculte Pro FM in loc de Digi FM dupa plangerile ascultatorilor comentate pe pagina de Facebook "Pro FM Romania".

Edited by Robert201, 10 January 2016 - 10:52.


#13
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Daca imi aduc bine aminte asa era si cand s-a inchis INFO PRO , tot asa un val de nemultumiri care s-a stins pe parcurs

#14
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Corect. Și când s-au înlocuit Romantic cu ZU, ori Contact cu Kiss au fost nemulțumiri, ba chiar și înjurături. Pe parcurs s-au stins acestea. Mulți deja urlă pe topicul ProFM-ului că nu-l prind nici pe frecvența locală a orașului de unde locuiesc ei, și stau în buricul acestuia. Plus că mai zic că Digi FM dă reclame mai multe decât Europa, și că Trinitas e mai bun ca Digi FM.

Bun, să emită Pro FM pe frecvențele alea, dar să scrie PRO FM pe hârtiile CNA-ului. Oricum asist pe Facebook la un teatru al ascultătorilor Pro FM, fac chiar mai urât decât făceau unii când a dispărut Contactul.

Edited by necolae, 11 January 2016 - 15:42.


#15
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Nu stiu ce sa zic necolae dar Oradenii regreta foarte mult Romantic FM si Pro FM care emiteau pe 93,9 / 107,6.

#16
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
https://youtu.be/PFm...?feature=shared


Nou Pro fm Videle 90.4 Mhz

Edited by Mihai_Steaua78, 21 November 2023 - 22:31.


#17
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 23.08.2020
ce model de TEF  ai..?

#18
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
Pe cel albastru cu doua difuzoare si LNA pare sa il aiba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate