Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce se intampla cu Antena 3

* * - - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16959 replies to this topic

Poll: Antena 3 (789 member(s) have cast votes)

Cum apreciati activitatea postului de televiziune Antena 3 ?

  1. Voted Excelent (98 votes [12.42%] - View)

    Percentage of vote: 12.42%

  2. Voted Execrabil (547 votes [69.33%] - View)

    Percentage of vote: 69.33%

  3. Voted Nu-i urmaresc, n-am nicio opinie (144 votes [18.25%] - View)

    Percentage of vote: 18.25%

Vote

#11125
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
rudele tale nu sunt in spital, bolnave, doamne fereste!
doar ca lucreaza la spital.

cazul e asa:
adica ai un frate asistent medical, asta ziceam.
au fost condamnate asistente medicale la ani de puscarie pentru niste cafea.
coruptie, intre 2-7 ani, nu exista alta varianta acum, poate cu mila lui judge, cu suspendare.
deci, neam de-al tau, asistent medical, il prinde militia cu cafeaua primita, tu nu vrei 2 ani, vrei moarte pentru toti coruptii nenorociti...
trebuie starpita coruptia de jos pana sus, ca asa vrea strada, ferm si pedepse exemplare.
deci, cum sa-ti omoare neamul statul?
in mila ta mareata fata de neamul tau, frate, sora, mama. copil, cum ai vrea sa ti-l ucida mai milos?
legat de pat si cu seringa cu otrava?
prin spanzurare de gat pana survine moartea?
prin impuscare in ceafa cu un glont sau cu pluton in valea plangerii? (cu pluton e mai nasol, ca poate nu-l nimeresc din prima tori si se poate chinuii, poate sa-i si sara bucati de craniu si sa nu moara totusi  - vezi sotii ceausescu)
ai vrea sa fii de fata martor la uciderea lui, meritata si ceruta de tine, pentru coruptie?
si ai striga, in caz ca esti prezent, catre frate, sora, mama, copil, in clipa mortii, "mori caine corupt!"??


cazul e ipotetic, ma rog...


TFL-ist nu peiorativ, ca e ceva de bine, toata tara stie si e mandra sa fie TFL-ista, ce naiba?

Edited by casuta_papusilor, 24 June 2017 - 11:14.


#11126
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
De ce i-ar da cineva cafea? :D

https://www.google.r...chrome&ie=UTF-8

#11127
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
exemplul e scabros, tragic si nebunesc.
dar s-ar putea intampla, daca ar face legea strada, in piata victoriei.

Edited by casuta_papusilor, 24 June 2017 - 11:18.


#11128
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
S-ar putea sa nu stii ca nu consum cafea, dar merci de grija. Ontopic: la ce ora se difuzeaza desene animate?

#11129
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Post5w30, on 24 iunie 2017 - 11:17, said:

S-ar putea sa nu stii ca nu consum cafea, dar merci de grija. Ontopic: la ce ora se difuzeaza desene animate?
la aneta 3 nu sunt desene circaresti decat cand o arata pe codruta.

#11130
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
In rest filme cu nebuni Posted Image

#11131
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostHamdoulillah, on 23 iunie 2017 - 19:55, said:

Stai ca se va face gaura neagra cand o sa iasa. Apropo, a recuperat statu' prejudiciu' de shasazeci de meleoane? A vandut terenu' ICA? Sau daca nu macar fostele sedii?!?

ar trebui sa intrebam anafu.

#11132
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
ANAF-ul pierde vremea cand e vorba de sume mari iar pe astia mici ii executa imediat. Primarul Negoita are sa le dea 200 de milioane de vreo 10 ani si nu pateste nimic. Daca un fraier intarzie doua luni sa le dea cateva sute de lei, imediat primeste acasa notificare de executare silita.

Edited by miromulus, 25 June 2017 - 17:35.


#11133
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View Postmiromulus, on 25 iunie 2017 - 17:34, said:

ANAF-ul pierde vremea cand e vorba de sume mari iar pe astia mici ii executa imediat. Primarul Negoita are sa le dea 200 de milioane de vreo 10 ani si nu pateste nimic. Daca un fraier intarzie doua luni sa le dea cateva sute de lei, imediat primeste acasa notificare de executare silita.

pt ca negoita are avocati care stiu sa speculeze lacunele legii, pe cand fraierul nu isi permite asa ceva.

#11134
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009

View Postdexter_lab, on 25 iunie 2017 - 18:29, said:


pt ca negoita are avocati care stiu sa speculeze lacunele legii, pe cand fraierul nu isi permite asa ceva.
eu cred ca avocatii aia si chiar aia de la anaf care nu stiu cum sa-l pupe-n bot pe negoita numai ca sa nu-l execute

#11135
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Intre timp ANAF-ul a devenit capabil sa faca propriri electronic. Ar trebui sa le fie usor sa ii execute pe marii datornici.

#11136
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce se intampla pe Antena 3? Ca ii baloteaza rahat in cap lui M. Tudose!

View Postgumball3000, on 22 iunie 2017 - 20:20, said:

Nasoleala atunci, cel mai onest partid din Romania s-a zbatut cu atatea puncte realiste in programul electoral, s-a luptat pentru bunastarea romanilor, pentru normalizarea justitiei, ca sa ne puna la carma tarii un securist.
Cred ca este un motiv suficient de bun ca sa avem alegeri anticipate in zilele urmatoare, n-as vrea sa mai numeasca Dragnea alt securist, bineinteles, fara vreo intentie, dar dupa cum dovedeste realitatea, nu stiu cum dracu face, ca numai pe securisti nimereste sa-i bage in Guvern.
Gurile rele ar spune chiar ca nu ar avea un om nesecurist in partid, dar personal nu le dau crezare, sunt doar ofticosi ca PSD-ul a venit cu ordonanta de mare interes national,  OUG 13, ar fi vrut ei sa aiba o idee atat de mareata, va dati seama, isi mai asigurau inca trei mandate daca se gandeau la o lege atat de grandioasa, dar norocul nu a fost de partea lor ca sa poata fi ei la guvernare tura aceasta.
Scriam asta in urma cu vreo cateva zile, chiar atat de grav sa fie, sa nu aiba PSD-ul unul pe care sa-l puna premier, fara sa planeze asupra sa suspiciunile de securist?

Quote

Mihai Tudose a fost acţionar direct în:
1. AKMA Consulting- cenzor. radiată în 2015, în afaceri cu soacra şefului SRI Brăila. Acţionar şi nevasta, Corina Tudose
2. Carpatia SA Brăila- pare radiată
3. 1001 NET România SRL Braşov- asociat cu:
- Georgian Pop, PSD/fost presedinte comisia de control SRI
- Gabriel Vlase, PSD/ fost presedinte comisia de control SIE
- Liviu Claudiu Doros- fiul generalului de brigadă ® Vasile Doros, şef timp de opt ani al SRI Bacău/ fost locotenent al lui Sorin Ovidiu Vîntu
- Dragoş Secăreanu, manager Generali şi preşedinte al clubului Lions din Bacău
- Romulus Florian Oprică doctor la SNSPA şi asistent guvernator al Rotary Braşov
- firmă pe 0, dar cu activităţi legate de bănci de date şi portaluri web
Bineînţeles că nu toate firmele lui Tudose sunt în declaraţiile de avere din anii în care era acţionar sau cenzor.

Edited by gumball3000, 26 June 2017 - 17:07.


#11137
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postdexter_lab, on 24 iunie 2017 - 14:32, said:


ar trebui sa intrebam anafu.

Ar trebui intrebat de ce anul trecut, aflat sub conducere tehnocrata de tehnocrata, in ciuda faptului ca situatia juridica nici pe departe nu era si continua sa nu fie finalizata, in loc sa accepte chirie, prefera sa plateasca 26,000 de euro pe luna pt. paza cladirilor care se degradeaza de voie.
Sau mai bine nu fiindca s-ar afla ca pina la acest moment s-a platit 450,000 de euro, peste doua luni sarind de jumatate de milion de euro.

#11138
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007

View Postcasuta_papusilor, on 24 iunie 2017 - 11:03, said:

.......
Sa traiesti ! Ma , eu ma duc la Floreasca , doar la tata Beu si mama Bartos , odata la "x" ani ! E "ghinionul" meu ,,,am facut bine ca sa fie bine (Hagi zicere , ma stie sie si el , dar mai bine pe al meu frate !!) !

Nu cred in analize , totul ok cu 2 saptamani inainte si am zacut 48 H la urgenta ! (am "miscat" un pic , si o asistenta deja ma legat !)


P.S.- ca sa nu te mai "consumi" , eu sunt mec auto si pe al meu frate il bagasem sofer de ministru de la Marinescu (ala de la Giulesti)!

Eu recunosc , am fost doar prost , si pt. fratele meu , astia primeau gratis masinile reparate de mine !

P.S.S- Eu , am eradicat manele in bloc ...e adevarat , au incercat ,,,dar eram prea dotat ..cu boxe si statii !

Edited by tidicristi, 27 June 2017 - 05:20.


#11139
Krystina

Krystina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 17.01.2014

View Postactive95, on 26 iunie 2017 - 18:02, said:

Ar trebui intrebat de ce anul trecut, aflat sub conducere tehnocrata de tehnocrata, in ciuda faptului ca situatia juridica nici pe departe nu era si continua sa nu fie finalizata, in loc sa accepte chirie, prefera sa plateasca 26,000 de euro pe luna pt. paza cladirilor care se degradeaza de voie.

Imobilul nu se putea inchiria, pentru ca valorificarea bunurilor confiscate de stat este reglementata de Ordonanta 14/2007 care presupune doar vanzarea bunurilor ca forma de valorificare a acestora, lucru confirmat si de catre Curtea Constitutionala prin Decizia 859/2015.

Quote

27. Ordonanța Guvernului nr. 14/2007 este o reglementare cu caracter special în materia regimului juridic al bunurilor confiscate, care stabilește că acestea intră în proprietatea privată a statului și sunt supuse, în mod obligatoriu, valorificării; (...) Așadar, statul nu putea opta în sensul păstrării în proprietatea sa privată a bunului imobil respectiv sau al transferului acestuia din proprietatea sa privată în cea publică.

https://lege5.ro/Gra...mobile-confisca

#11140
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Cardul ala di sanatate , care zace la fiecare !
Stiti de cind "se negociaza" pina sa apara ? Cred ca era '93-'95 , cand neste "firme" de It , faceau "roata" prin garaj ! Pina so prins unu , ca eu avem Pc(286!) din '92 !
Erau din astia ..ca ca ei nu mai sunt ! Si eu calm , repar masini gratis doar la obligatii ! Voi , aveti alta "frajeala" !
Cind mo luat la misto , au "perdut" ce puie mei aveau pi yahoo !
Bani pe ce pui mei "agitau" masini , a fost pe corect !

P.S.- Ma jur pi "hamsterul" lui Dragnea , daca ce am eu in pc-uri , nu e legal !
E adevarat , orice de la win primesc ca ca dou , de la amici Romani !

Of ca a murit DC++ , torrent (inca mai ii ceva la rusi ! ce e prin file (mai binr nu ) !

Edited by tidicristi, 27 June 2017 - 07:49.


#11141
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View PostNick_85, on 23 iunie 2017 - 22:11, said:

ceva noutati despre dosarul de santaj


http://anticoruptie....ru-nu-facut.htm

tic tac tic tac tic tac

maine va fi o zi intereresanta :)

Quote

Instanţa supremă a stabilit să se pronunţe definitiv în acest dosar pe 28 iunie.


#11142
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View PostKrystina, on 27 iunie 2017 - 07:32, said:

Imobilul nu se putea inchiria, pentru ca valorificarea bunurilor confiscate de stat este reglementata de Ordonanta 14/2007 care presupune doar vanzarea bunurilor ca forma de valorificare a acestora, lucru confirmat si de catre Curtea Constitutionala prin Decizia 859/2015.



https://lege5.ro/Gra...mobile-confisca

Trecind peste faptu' ca din moment ce un OUG reglementeaza doar vinzarea, tot un OUG putea reglementa inchirierea,,vreau sa amintesc ca la momentu' evacuarii A3 din sediu, situatia juridica a cladirilor era departe de a fi finalizata, dovada fiind faptul ca dupa un an si jumatate cladirile continua sa nu poata fi scoase la licitatie.

Edited by active95, 27 June 2017 - 15:09.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate