Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

advanced system care si altele

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
Ce parere aveti despre advanced system care, drive booster, Malware Fighter si altele asemanatoare, isi au rostul? Eu le am instalate si in fiecare zi imi arata ca rezolva nustiu cate sute de probleme, elibereaza spatiul, imi spune ca multe drivere sunt vechi etc. Pot avea incredere in ele?

Edited by vinciun, 06 January 2016 - 19:55.


#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
De la iobit folosesc urmatoarele.

Driver Booster pt ca imi face update la drivere pe care windowsul nu le gaseste prin windows update si nici nu am timp sa le caut pe fiecare in parte.
Iobit Unistaller. Ai putea spune ca am asa ceva in control panel. Cu o conditie. De acolo doar se dezinstaleaza. Cu unistalerul de la iobit dupa dezinstalare sterge si fisierele reziduale si registri ce raman in urma dezinstalari.

Si ar mai fi dracia de defragmentat care o folosesc din cauza ca imi place mai mult ca interfata decat cea stock din windows.

#3
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
uninstalerul il folosesc si eu exact din acelasi motiv. Chiar si acum Driver Booster imi arata ca e nevoie de actualizat o multime de drivere dar eu nu i-am dat sa le actualizeze, nu aveam incredere in el, ma bazam doar pe Windows update. Tin minte odata ca drive booster mi-a inoit driverele audio si dupa aceia canta mai rau.

Smart Defrag  il am si eu, ii mai dau sin când in când sa defragmenteze dar habar nu am ce e asta.

#4
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
ai grija cu advanced system care, daca faci multe curatari cu el iti mai sterge si unele fisiere esentiale din sistem

#5
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Driver booster e mai ok ca windows update. Mai ales cand vine vorba de chipset si alte dracii pe care windowsul nu le gaseseste. Iar uneori windowsul gaseste update-uri care de fapt sunt foarte vechi. Nu-s de actualitate.

#6
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Postvinciun, on 06 ianuarie 2016 - 19:55, said:

Ce parere aveti despre advanced system care, drive booster, Malware Fighter si altele asemanatoare, isi au rostul? Eu le am instalate si in fiecare zi imi arata ca rezolva nustiu cate sute de probleme, elibereaza spatiul, imi spune ca multe drivere sunt vechi etc. Pot avea incredere in ele?
Niste kkt-uri fara rost!
Un Windows corect intretinut si cu licenta, nu are nevoie de aberatiile alea de la tine din computer.Da,iti "curata" registrii de-i ia "al cu coarne"!

Edited by Tehnicianul1970, 06 January 2016 - 21:38.


#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Iar incepem cu astea ?

Aproape in fiecare luna e careva care intreaba ce prostie de program e mai bun...

Nu, nu sunt ok. In special cele care iti arata ca ai sute de probleme sunt de fapt programe "scareware" - singurul lucru care il fac e sa te sperie si sa-ti propuna sa cumperi un program sau un update  care sa iti rezolve tot. In realitate "problemele" nu exista. Ba mai papa si o graoza de resurse.


Windows-ul are tot ce ii trebuie inclus - de la Windwos 7 incoace are Disk Cleanup foarte eficient.
Un CCleaner - versiunea free - odata la 3-4 luni - ptr temporare si registrii, si atat e suficient sa te tina windows-ul ani de zile.

Instalezi programe de-astea si pe langa faptul ca iti ingreunezi sistemul - multe sunt chiar rau intentionate - transmit date, deviaza traficul de internet, etc te tine windowsul o luna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate