Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Plecare afara din Romania - sfaturi!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012
Salut, am 30 de ani si 3000 de euro in buzunar, Am liceul, ma pricep la calculatoare, webdesign, adobe photoshop si excel. Nu am nicio diploma pe temele astea, La adobe si excel am cunostinte medii. Vorbesc o engleza medie, dar cu putina practica imi voi da drumul si la la vorbit fluent.
Satul de Romania, unde nu poti sa faci nimic, ma gandesc serios ca la sfarsitul lunii sa plec din tara, dar nu stiu in ce parte s-o iau.
Am de ales intre Anglia, Irlanda, Suedia, Norvegia si Danemarca. Ce sfaturi imi dati? Unde sa aleg, unde m-as integra mai bine.

PS: Cei care au chef de caterinca, ironii sau vor da replici fara sens rog sa se abtine de la comentarii.

#2
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Cel care cere replici de caterincă ești tu.

Cum adică ne întrebi pe noi unde te-ai integra mai bine? De unde să te cunoaștem noi ca să îți spunem asta? Crezi că noi am locuit în toate țările enumerate de tine și știm cum sunt ele? Crezi că noi am făcut vreun profil psihologic țărilor respective, și avem informații destule despre tine ca să te încadrăm în una din ele?

Părerea mea este că nu te vei integra nicăieri, pentru că nu ești dispus să faci vreun efort, tu vrei totul mură în gură fără să dai informații. Dacă ai fi dispus să faci un efort ai da cu banul și ai pleca. Dacă nu ai considera că plecarea e un succes, ai încerca alt loc. Și așa mai departe, până ai da singur cu capul de experiențele plăcute și neplăcute

#3
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View PostR10, on 05 ianuarie 2016 - 01:29, said:

Cel care cere replici de caterincă ești tu.

Cum adică ne întrebi pe noi unde te-ai integra mai bine? De unde să te cunoaștem noi ca să îți spunem asta? Crezi că noi am locuit în toate țările enumerate de tine și știm cum sunt ele? Crezi că noi am făcut vreun profil psihologic țărilor respective, și avem informații destule despre tine ca să te încadrăm în una din ele?

Părerea mea este că nu te vei integra nicăieri, pentru că nu ești dispus să faci vreun efort, tu vrei totul mură în gură fără să dai informații. Dacă ai fi dispus să faci un efort ai da cu banul și ai pleca. Dacă nu ai considera că plecarea e un succes, ai încerca alt loc. Și așa mai departe, până ai da singur cu capul de experiențele plăcute și neplăcute

Puteai sa te abtii de la comentarii si sa-ti vezi de treaba ta.

#4
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Eu cred ca ti-a oferit un raspuns destul de pertinent. Ai atatea subiecte deschise in aria de emigrare. Alegerea ti-o faci singur, unde consideri tu ca te-ai putea integra. Eu iti zic de pe acum ca soarta ta va fi munca intr-un depozit in Anglia. Cu atitudinea asta acolo vei ajunge.

#5
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postsosonico, on 05 ianuarie 2016 - 01:12, said:

Ce sfaturi imi dati? Unde sa aleg, unde m-as integra mai bine.
Du-te intr-o tara in care duc lipsa de oameni care se:

View Postsosonico, on 05 ianuarie 2016 - 01:12, said:

pricep la calculatoare, webdesign, adobe photoshop si excel

Topic inchis pentru lipsa de esenta si "discutabilitate". Tu ceri unor oameni care nu te cunosc sa te evalueze. Nu vad o problema sau o intrebare concreta care poate fi raspunsa pe un forum online intre anonimi.

Succes!

PS: apeleaza la fortele de munca ale tarilor respective pentru a afla unde e nevoie de oameni care se "pricep la calculatoare, webdesign, adobe photoshop si excel", nu la forumuri. Niciun utilizator serios de forum nu va sta sa caute asta pentru un adult de 30 de ani.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate