Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dealer auto Galati

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
loging

loging

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.07.2006
Salut,

Deschid acest topic pentru a va ruga sa ma ajutati, cei care stiti, cu informatii despre acest dealer auto LEASING AUTOMOBILE GALATI, site-ul lor este leasingautomobile . RO
Am gasit la ei un autoturism pe care as dori sa il achizitionez si as vrea sa stiu daca sunt de incredere sau nu.
Multumesc frumos,


#2
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Puteai sa faci un singur topic


http://leasingautomo...ford-focus-1-6/

Nu e Ghia, ci cea mai ieftina echipare
Volanul nu e imbracat in piele.
Sigur nu are senzori lumini si ma indoiesc ca are senzori ploaie
In anunt zice 115 cp, in dreapta zice 110 cp, probabil ca i-au pus un sticker sport si a mai crescut cu 5 cp.

Daca eu am gasit 4 nereguli cu anuntul la prima strigare, cine stie ce vrajeli mai baga baietii.

Edited by Mar-zZz, 02 January 2016 - 00:07.


#3
loging

loging

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.07.2006
Am facut doua posturi separate ca fiecare sa raspunde unde crede ca stie si cunoaste, asa m-am gandit eu.
De asta ce parere ai ? http://autovit.ro/an...t-ID7Gf8Yr.html

#4
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
In 2 ani a facut 125000 de km, deci cel mai probabil masina de firma.

La rulajul asta cam trebuie sa te gandesti la o distributie noua, daca are anvelopele originale o sa trebuiasca schimbate si alea cat de curand, in functie de cum s-a mers cu ea poate si un ambreiaj ceva ...

Cu alte cuvinte trebuie verificata la sange sa nu inceapa sa pice la tine piesele, in plus de asta nu stiu care mai e treaba cu normele de poluare la VW.

Edited by Mar-zZz, 02 January 2016 - 18:28.


#5
loging

loging

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.07.2006
Nu e nici o problema din cate am inteles de la cei de la RAR, daca are carte emisa se poate inmatricula. O sa fie chemate in service toate cele care au soft-ul.

#6
vedat_pasha

vedat_pasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 05.04.2015
Sa le luam pe rand:
- Focus - cel mai chel posibil - nu are nici computer de bord, ca sa nu mai vorbim de senzori de orice fel si alte chestii. E un trend cat se poate de simplu. In plus masina e euro 3 ceea ce inseamna un timbru de mediu foarte mare.
- Passat - masina are 100% prima inmatriculare in a doua jumatate a lui 2012, doar seria de sasiu e de 2013(asta e o alta gaselnita a celor de la VAG de foarte multi ani). Echiparea e comfortline. Motorizarea slabuta pentru Passat, mai ales si break. Nici vorba de DVD si HDD. KM aia nu sunt a ei. Are cel putin inca vreo 50-60k in plus. Distributia la aceasta motorizare se face la 180.000. Pretul e exagerat de mare. In ceea ce priveste norma de poluare nu exista nicio problema. Masina e euro 5. RAR-ul nu stabileste normele de poluare dupa bunul plac, ci le preia din datele oferite de fabricantii auto. S-a precizat de n-spe mii de ori, inclusiv pe site-ul RAR-ului cum sta treaba: singurele masini pentru care RAR-ul nu mai elibereaza CIV-uri sunt VAG-urile Euro 5 ramase nevandute in stocuri la dealeri. Pentru orice masina VAG care a fost deja inmatriculata, indiferent de tara, se elibereaza CIV-ul fara nicio problema.

#7
Ispasoiu

Ispasoiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.05.2016
Masini foarte frumoase, pacat de cine le vinde ca nu sunt de cuvant... te pune sa "alergi" dupa acte, iar cand vorbesti toate bune si frumoase!!! Cand ii suni si le zici ca te duci dupa masina (in cazul meu I-am sunat vineri ca ajung luni, dupa ce mi s-a aprobat leasing, tot tot tot am facut rost si de avans) pai stai ca sa vedem, vindeti-va dumneavoastra masina ca gasim noi alta, ca aia de o voiati s-ar putea sa o dau la altcineva (persoana respectiva cica a achitat avansul, repet CICA, ca nu stiu sigur nici ei(I-am intrebat de cateva ori daca e sigur) !!!! si le-am propus in caz ca nu au achitat nimic vineri cum ni s-a zis (nu era greu sa verifici inbaza de date daca au achitat avansul, am mai discutat cu firme de leasing si se rezolva in 10 minute informatia), noi sambata suntem la galati si o achitam cu banii jos si tot nu a fost bine) Au un singur numar de telefon si raspund doi care nu stiu unu de altu'... Si sa nu mai zic ca la telefonu nu mai raspund!!! De exemplu I-am sunat la 9:30 au raspuns si toate bune, ma informez si va dau un raspuns in 30 de minute, am sunat iar la 11:00 nu ai mai raspuns, am sunat la 13:40, au raspuns si au zis, 'pai stati ca am avut treaba si nu am apucat si revin in 30 de minute", am trecut cu vederea, am sunat la 16:00, la 17:10, la 19:30 si m-au sunat ei la 21:14 parca.... (a fost bip) si l-am la mai tare si haideti ca rezolvam maine la prima ora, adica sambata 7 mai 2016 si a raspuns un baiat ca rezolva tot si in 30 de minute reolva si revin cu un telefin asta se intampla la 10:00, nu au mai suna, am sunat inapoi la 13:30 si a raspuns cu cine vorbisem pana atunci si am zis ca am vorbit cu un baiat de dimineata si ca suna inapoi. etc... si el ma intreaba care baiat... cand I-am luat mai tare si ca le fac reclamatie ca e bataie de joc au inchis telefonul!!!! FOARTE BUNA FIRMA!!!! O RECOMAND CU RESPECT!!!!!

#8
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Probabil o vandusera.

Edited by ionutMembruAnonimut, 08 May 2016 - 11:13.


#9
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Nici daca era ultima masina de pe pamant nu insistam eu ca si cumparator asa...

#10
Ispasoiu

Ispasoiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.05.2016

 catalin11catalin, on 08 mai 2016 - 16:58, said:

Nici daca era ultima masina de pe pamant nu insistam eu ca si cumparator asa...

Atata timp cand vorbesti o treaba si e totul ok, alergi dupa acte 2 saptamani ca sa rezolvi cu leasingul, eu trebuia sa vand masina mea sambata ca sa mai adaug pentru avans, tie ti se pare normal cand le rezolvi pe toate la final sa se c**e in munca ta?! Imi vindeam maisna si ramaneam cu degetul in ... era normal sa insist sa stiu ce fac

 ionut_ionut, on 08 mai 2016 - 11:11, said:

Probabil o vandusera.

Masina e inca pe site si nu este vanduta, daca suni pentru ea iti spune tot la fel sa faci, mai exact actele pentru leasing si totul o sa fie bine, pentru masina au mai aplicat cativa, dar nu au dat avansul (exact acelasi text) am facut azi o proba cu un prieten si exact la fel a zis...
Daca o are promisa, de ce o mai tine?! ca sa puna lumea pe fuga cu actele?!

#11
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
Dealer auto e mult prea mult spus, o firma care cumpara automobile de la licitatie, au preturi extraordinar de mari, singurul avantaj este ca poti sa le cumperi in leasing.
Daca nu se tin de cuvant si totusi n-au dat faliment, inseamna ca lumea are o deosebita placere sa fie batjocorita.

#12
OlaruDumitru

OlaruDumitru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.02.2018
Am vrut sa imi cumpar masina de la ei dar dupa ce am ajuns la sediul lor din Galati si am auzit discutiile mecanicilor care se ocupau de serviceul din curtea lor am plecat fara sa ma uit inapoi.
La telefon iti zic ca masinile lor nu au probleme, ca sunt seriosi si mecanicii lor vorbeau de clienti care au venit sa aduca masina inapoi ca le-a picat turbina si de masini cu interiorul vopsit sa para mai nefolosite.
Dupa experienta asta chiar nu cred in garantia lor si in vorbele lor ca nu dau kilometrii inapoi.
O sa imi cumpar o masina mai ieftina dar noua ca de samsari m-am ferit toata viata ca de dracu.

Edited by OlaruDumitru, 28 February 2018 - 14:17.


#13
cimnopeli

cimnopeli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2010
Am cumparat de la Auto Geist Galati, insa nu va recomand deoarece nu sunt seriosi si transparenti. Masinile lor nu au asigurare,nu au rovinieta..etc. Anuntul lor suna foarte bine si ai impresia ca vorbesti cu niste dealeri adevarati, insa sunt niste ,,samsari" cu nume de dealer. Iti spun ca iti dau garantie pt 1 an sau 30 000 km. dupa ce ajungi acolo iti spun ca iti dau garantia doar daca o cumperi la pretul afisat(oricum garantia e doar pt motor si cutie cee, ce nu iti pica in 30 000km). Dupa ce negociezi pretul masinii iti mai aduaga 1% din valoarea  pt facturare, lucrul care nu ti-l spun doar cand trebuie sa dai banii. Au preturi foarte mari,cu toate astea mai fac si fals in acte, ;iti dau facturara (xeroxata)cu care au cumparat ei masina si in dreptul sumei pe care l-au platit ei este sters, apoi pun ei o stampila ''conform cu originalul''.Le-am cerut factura originala si nu au vrut sa mi-o de-a pe motiv ca le trebuie la contabilitate. Despre masini nu stiu mare lucru istoric , distributie etc( le repara pe la mecanici, la colt de strada, le si maslusluiesc cu km inapoi.) .  Am scris si o recenzie pe facebook, insa au sters-o.NU RECOMAND!!!!

#14
nosuchnik

nosuchnik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2007

 cimnopeli, on 05 mai 2018 - 08:13, said:

Am cumparat de la Auto Geist Galati, insa nu va recomand deoarece nu sunt seriosi si transparenti. Masinile lor nu au asigurare,nu au rovinieta..etc. Anuntul lor suna foarte bine si ai impresia ca vorbesti cu niste dealeri adevarati, insa sunt niste ,,samsari" cu nume de dealer. Iti spun ca iti dau garantie pt 1 an sau 30 000 km. dupa ce ajungi acolo iti spun ca iti dau garantia doar daca o cumperi la pretul afisat(oricum garantia e doar pt motor si cutie cee, ce nu iti pica in 30 000km). Dupa ce negociezi pretul masinii iti mai aduaga 1% din valoarea  pt facturare, lucrul care nu ti-l spun doar cand trebuie sa dai banii. Au preturi foarte mari,cu toate astea mai fac si fals in acte, ;iti dau facturara (xeroxata)cu care au cumparat ei masina si in dreptul sumei pe care l-au platit ei este sters, apoi pun ei o stampila ''conform cu originalul''.Le-am cerut factura originala si nu au vrut sa mi-o de-a pe motiv ca le trebuie la contabilitate. Despre masini nu stiu mare lucru istoric , distributie etc( le repara pe la mecanici, la colt de strada, le si maslusluiesc cu km inapoi.) .  Am scris si o recenzie pe facebook, insa au sters-o.NU RECOMAND!!!!

Eu am cumparat de la Auto Geist anul trecut un Ford fiesta din 2012, am primit factura, am primit tot, masina era inmatriculata, avea asigurare , rovinieta si toate, evident ca am inmatriculat-o pe numele meu apoi + asigurari + tot ce trebuie. Mai mult are itp pana in 2019 si am primit garantie un an de zile, asa ca nu stiu ce a fost in cazul tau, dar eu nu am intampinat nicio problema, am testat masina inainte sa o iau, nu am cerut sa ii fac inspectie, nu i-a deranjat ca am turat motorul sa vad daca scoate fum etc .... Am mers pe principiul WYSIWYG - what you see is what you get. Nu le tin partea, doar vreau sa pecizez ca pentru mine a fost totul in regula

#15
AutoGeist

AutoGeist

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2018

 cimnopeli, on 05 mai 2018 - 08:13, said:

Am cumparat de la Auto Geist Galati, insa nu va recomand deoarece nu sunt seriosi si transparenti. Masinile lor nu au asigurare,nu au rovinieta..etc. Anuntul lor suna foarte bine si ai impresia ca vorbesti cu niste dealeri adevarati, insa sunt niste ,,samsari" cu nume de dealer. Iti spun ca iti dau garantie pt 1 an sau 30 000 km. dupa ce ajungi acolo iti spun ca iti dau garantia doar daca o cumperi la pretul afisat(oricum garantia e doar pt motor si cutie cee, ce nu iti pica in 30 000km). Dupa ce negociezi pretul masinii iti mai aduaga 1% din valoarea  pt facturare, lucrul care nu ti-l spun doar cand trebuie sa dai banii. Au preturi foarte mari,cu toate astea mai fac si fals in acte, ;iti dau facturara (xeroxata)cu care au cumparat ei masina si in dreptul sumei pe care l-au platit ei este sters, apoi pun ei o stampila ''conform cu originalul''.Le-am cerut factura originala si nu au vrut sa mi-o de-a pe motiv ca le trebuie la contabilitate. Despre masini nu stiu mare lucru istoric , distributie etc( le repara pe la mecanici, la colt de strada, le si maslusluiesc cu km inapoi.) .  Am scris si o recenzie pe facebook, insa au sters-o.NU RECOMAND!!!!


Buna ziua,

Ne pare rau sa auzim ati catalogat experienta cu noi ca fiind neplacuta.
Pentru a identifica problema si a nu exista alte neplaceri pe viitor, va rog sa ne ajutati sa va identificam ca si client, fie prin nume sau prin numar/vin a masinii achizitionate.

O zi minunata!

Edited by AutoGeist, 29 June 2018 - 05:48.


#16
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Asta suna foarte a la don corleone.

Eu zic sa va "identificati" toti clientii si sa'i tratati pe toti la fel, sa nu'i lasati sa plece din pravalie nemultumiti. In felul asta nu vor mai fi neplaceri. Zic si eu...

#17
AutoGeist

AutoGeist

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2018
Realizati domnule Argentum ca ceea ce spuneti este un nonsens...noi am cerut detalii suplimentare sa vedem despre ce este vorba si dvs ne acuzati ca avem tratamente preferentiale fata de anumiti clienti....cum mana masii sa stim despre ce e vorba daca omul nici nu se prezinta, de unde stim ca nu e doar o postare din partea concurentei, sau de unde stim ca omul nu ne confunda...sau, desi nu avem practici pesediste, poate unul dintre noi chiar a gresit fata de un client si lucrurile trebuiesc lamurite... Cat despre ‘corleonismul’ vazut de dvs in exprimarea noastra, va invit la sediul nostru sa va convingeti ca suntem niste oameni ca toti oamenii si nu avem inclinatii obscure de nici o natura.

#18
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 AutoGeist, on 01 iulie 2018 - 13:30, said:

....cum mana masii sa .....
La modul asta de exprimare pe un forum public e clar ce firma de evitat sunteti !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate