Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Serviciul Apel WiFi Orange

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1409 răspunsuri în acest subiect

#91
minune

minune

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 01.04.2004
ar mai putea fi si o lipsa majora de interes (din partea portocalei), ma tem ca

#92
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 16.06.2009
Probabil ca da, adica daca s-ar implementa serviciul asa cum trebuie si ar functiona corespunzator, nu vad de ce apple nu si-ar da ok-ul

#93
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 16.06.2009
Din mai 2016, odata cu carier 24.1, orange lansase volte si wificall pe iphone de la 6 in sus. Apoi a venit rectificarea ca de fapt wificall nu e gata pt iphone, din ce am inteles, nu trecuse de testele apple. Sunt aproape 6 luni de atunci si tot nu e gata wificall pt iphone, nu mai votbim de alte terminale.. de 6 luni se tot lucreaza si degeaba, probabil mai asteptam inca 6 luni

#94
minune

minune

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 01.04.2004
Las' ca nu merge cum trebuie nici pe terminalele "certificate" de orange.
I-am luat la copil un Neva 80, cand are chef merge cand nu nu. Mai un restart si se inregistreaza la wifi call.

Pacat...

#95
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
Eu as recomada folosirea WiFi Calling doar in cazuri disperate in care nu e semnal deloc, nici macar 2G sau ptr pasionati in roaming in tari non EU unde tarifele oricum o sa ramana in stele.
In prezent calitatea WiFi Calling e mai prosta decat cea VoLTE si nu depinde doar de cat de bun e WiFi ul local. Eu nu mai folosesc nici WiFi Calling nici VoLTE din cauza problemelor ce le are ORO cu reteaua.

#96
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011

View PostAlexis, on 02 februarie 2016 - 17:47, said:

Am trait 4 luni doar cu voip pe Alonia si in afara de cateva probleme din cauza internetului acolo unde ma trecea pe 2G nu am vazut diferente fata de telefonia clasica. Pierzi sms.ul pe care oricum nu il folosesc in rest am aceleasi servicii.
Eu am trăit deja mai bine de 2 ani :)

#97
minune

minune

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 01.04.2004
Comparam mere cu pere...

#98
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 16.06.2009
pai la mine asta e problema: calitatea semnalului indor si faptul ca nu pot selecta manual 2G, de aceea astept wificall, nu ca vezi doamne vreau eu chestia asta asa de fite Posted Image
pierd multe apeluri si trebuie sa fug pe balcon sa vorbesc cu cineva la telefon, altfel sunt luat la misto ca traiesc in jungla de am semnal asa prost Posted Image
din pacate sunt legat de orange pt ca la serviciu e semnal bun doar pe orange..

Editat de sorin8181, 02 noiembrie 2016 - 19:43.


#99
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011

View Postminune, on 02 noiembrie 2016 - 18:42, said:

Comparam mere cu pere...

Da si nu, eu am semnal cam peste tot, unde nu are Orange, are Vodafone și invers. Și nu mai am de muuultă vreme problemele menționate aici.
În America s-a implementat volte de vreo 4 ani. Deci Orange au doza lor de incompetență.

#100
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
Din cate stiu eu Apple testeaza din cand in cand si da o asa numita certificare, dupa care ii da drumu la VoLTE sau VoWiFi. Apple e f dur cand vine vorba despre calitatea serviciului si din cauza lui operatorii au fost fortati sa-si imbunatateasca reteaua.
Dupa cum vad ca merge reteaua VoLTE la ORO, parca ii vad pe astia de la Apple ca dau disable la VoLTE, ce sa mai vorbim de VoWiFi. Aditional, cu VoWiFi e un pic mai cu cantec ca nu poti suna la 112 doar cu fallback la 2G/3G la ORO (deci sunt probleme cu autoritatile ca VoWiFi nu ofera emergency call) acum, ca daca il pui in flight mode si dezactivezi locatia aia cu ochii albastri nu mai stiu pe unde esti, ca poti vorbi din strainatate prin VPN ...

Editat de SethNY, 02 noiembrie 2016 - 20:31.


#101
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.628
  • Înscris: 20.10.2006

View Postsorin8181, on 02 noiembrie 2016 - 19:41, said:

pierd multe apeluri si trebuie sa fug pe balcon sa vorbesc cu cineva la telefon, altfel sunt luat la misto ca traiesc in jungla de am semnal asa prost Posted Image
din pacate sunt legat de orange pt ca la serviciu e semnal bun doar pe orange..
Ia-ti inca un telefon, pe unu sa ai semnal acasa, pe celalalt la servici. Cam asta e singura solutie pe termen scurt. Sau fem to cell.

#102
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 16.06.2009
Asta inseamna alt numar, alt abonament, alt telefon.. e cam incomod sa umblu cu doua telefoane dupa mine

#103
bobo_giulio

bobo_giulio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 68
  • Înscris: 14.03.2007
Salutare,
Ceva vesti noi pe acest topic ?
O sa avem Vo-Wifi anul acesta pe IPhone ?

#104
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.289
  • Înscris: 24.03.2014
Eu nu știu cum spun unii ca unde au semnal Vodafone nu au Orange și invers
Întâmplător,  în ultimele 6 luni,  am colindat tara pe tot felul de coclauri
Fără nici o discuție Orange are semnal mai bun decât Vodafone
Testat pe 2 abonamente, un Vodafone nelimitat 9.68 euro si un abonament Orange  de 1.5 euro. da, ați citit bine, unu virgulă cinci euro făcut cadou de cineva îl folosesc doar pentru a primi apeluri și pentru redirecționare Vodafone spre el

Editat de maiorukaki, 07 decembrie 2016 - 05:04.


#105
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 16.06.2009
Si ce treaba are postarea ta cu wificall?

#106
bobo_giulio

bobo_giulio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 68
  • Înscris: 14.03.2007
@OrangeHelper : cam liniște pe acest forum. Vre-o veste relevantă aveți pentru noi ?
Prin relevant ma refer la altceva fata de răspunsul clasic.

#107
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 7.604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbobo_giulio, on 22 decembrie 2016 - 10:27, said:

@OrangeHelper : cam liniște pe acest forum. Vre-o veste relevantă aveți pentru noi ?
Prin relevant ma refer la altceva fata de răspunsul clasic.
Salut,

Momentan, nu avem nicio informatie privind acest serviciu. Toate informatiile vor fi actualizate pe site-ul nostru, aici https://www.orange.r...gii/apel-wifi/.

O zi buna,
Orange helper

#108
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Buna ziua, am primit de la Orange un S7 care nu are soft Orange. Are cineva idee de unde pot sa iau acest soft si cum pot sa beneficiez si eu de VoWifi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate