Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Star Wars VII Spoiler edition - topic pentru cei care au vazut deja filmul

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
849 răspunsuri în acest subiect

#163
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.707
  • Înscris: 15.06.2004

View PostNero-d, on 31 decembrie 2015 - 16:25, said:

ca doar imperiul contra ataca a aparut ca partea doua de la razboiul stelelor!!!...

Nu, ala a aparut direct ca episodul 5. Cand l-am vazut prima data in '80 toata sala se intreba de unde 5....

View PostBursul, on 31 decembrie 2015 - 16:53, said:

Eu cel putin nu am fost afectat de acest plagiat. M-am bucurat de film cat am putut.

Si eu. Filmul a fost destul de bun facand abstractie de scenariu. Totusi e greu sa nu ti cont de asta, dupa ce l-ai vazut.

Bine macar ca episodul 8 nu se va putea numi Return of the Empire, ca a fost luat...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uCp6kzXK_6w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Desi Disney se pare ca incepe sa dea in judecata pe cei care au facut filme cu Star Wars in titlu....

#164
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.138
  • Înscris: 30.01.2004
ma rog, continuarea...

#165
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostNero-d, on 31 decembrie 2015 - 16:25, said:

cum mă sa tii naveta legata cu lantul?!? asa ceva n-ati mai pomenit! Posted Image
Daca venea o furtuna si o ducea aiurea? Nu te gindesti? Au legat-o cu o parima la tarm.

#166
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.465
  • Înscris: 18.08.2015
FIlmul asta a fost chiar bunicel in comparatie cu celelalte episoade care sunt groaznice.

#167
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.369
  • Înscris: 10.09.2014

View PostDihorul Razboinic, on 01 ianuarie 2016 - 01:36, said:

Daca venea o furtuna si o ducea aiurea? Nu te gindesti? Au legat-o cu o parima la tarm.
Batea vantul prin spatiu

#168
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.707
  • Înscris: 15.06.2004

View PostIon_de_la_Raion, on 29 decembrie 2015 - 23:16, said:

O bucatica dintr-un interviu interesant.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O8hQVlRgFlU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Din pacate acum se cam dezice de el si si da inapoi...
http://www.bbc.com/n...t-arts-35209648

#169
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostJurasikMan, on 31 decembrie 2015 - 09:20, said:

sclembea aia care ii bate pe toti la cele 50 de kg ale ei ...este si mai ridicola.

Yoda cate kilograme avea ? Mai stii ce i-a spus lui Luke ?

#170
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Sper ca apisoadele 8 si 9 sa fie macar la nivelul episoadelor 2 si 3.Ep.1 a dezamagit dar, 2 si 3 au fost bune. Ep.7 e slabut dar lasa loc de o continuare buna. Standardul se stie: ep.4,5,6:)
Parere personala: cred ca si 3D-ul a stricat din film. Se vede frumos dar se pierde mult. Se pierde din maretie, totul pare un diapozitiv 3D din jocul optic:(

#171
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.707
  • Înscris: 15.06.2004
Ca 3D-ul astricat din fim e si parerea mea - filmul a fost creat ptr 3D fortand unele scene ca sa ofere efecte 3D.

Daca se mentine scenariul din 7 urmeaza plagierea "Imperiului Contraataca" si a "Intoarceri lui Jedi".

#172
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005
Si eu am vazut un 3D "crippled" pentru ca la noi in oras nu avem IMAX sau alte versiuni mai bune. Doar la cinemacity un sistem foarte basic de 3D. Imaginea pe scris era enervanta, mereu pierdea focalizarea si incerca sa focalizeze de cateva ori pe secunda.

#173
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Nu cred ca vor sa 'plagieze' ceva. Atata se pricep. Scenele de lupta, sunt din Transformers, peisajele sunt din Labirintul,...povestea din 'Star Wars' asta nou, e fortata...
"Empire Srikes Back" nu poate fi nici copiat, nici replicat...
Iar 'Liderul Suprem' este un personaj din Harry Potter...

#174
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu credeam ca liderul suprem e presedintele Koreei de nord. Posted Image

Editat de Ion_de_la_Raion, 02 ianuarie 2016 - 18:06.


#175
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.707
  • Înscris: 15.06.2004
Pai Episodul 7 e Episodul 4 cu alte caractere - pas cu pas vezi cam aceleasi secvente ca in A New Hope. Ca schimba pesonajele si oarecul peisajele, sau ca Steaua Mortii acum e mai mare  ca deh - mai mare e mai bine...

AU luat un rezumat din A New Hope si au rescris scenariul pe el.

Uite doar un rezumat al filmului - nu, nu l-am scris eu - e luat de pe imdb:

Quote

1) A droid has important information that must be delivered to the good guys (Episode IV, anyone?)
2) so the bad guys hunt for the droid on a desert planet (IV)
3) Storm troopers raid a village, killing everyone (IV)
4) A girl is captured by the bad guys and the good guys rush to the base to the rescue. (IV)
5) The girl and the boy have a friend zone relationship through the film (Ep IV, Luke & Leia, wouldn't be surprised to learn that they are siblings in Episode IX)
6) The stormtroopers, elite soldiers of the bad guys, still can't hit a barn door. On the other hand, the good guys always hit, even when they use a weapon for the first time in their life
7) Supreme Leader Snoke = Emperor with a silly name
8) The bad guys have a magnificent new weapon that can destroy planets (Ep IV)
9) They use it to destroy a planet loyal to the rebels (IV)
10) The weapon has shields that can be destroyed by going down on the planet and disabling the shield generator (VI)
11) The epic villain wears a mask that distorts his voice (IV) and sadly, looks better with the mask on than without it.
12) The good guys can only destroy the weapon with an attack by X-Wings on the exact target (IV)
13) The X-Wings have to fly in a tight trench in order to reach their target (IV)

Si mai sunt cateva scene care I-au scapat respectivului...

De ex: Han Solo e acum pe post de Ben Kenobi si se lasa ucis de echivalentul lui vader - Kylo Ren...

#176
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.802
  • Înscris: 30.10.2003
L-am vazut a doua oara pe net. Mi-a placut si mai mult  Posted Image

Intrebari:
- pe cine astepta Rey sa se intoarca? Era obsedata sa mearga inapoi pe Jakku.
- Han Solo a zis ca Luke antrena o serie de noi Jedi si ca Kylo Ren a distrus totul. Se intelege ca ar fi fost mai multi padawani. Poate la asta s-a referit Snoke cand a zis  "there is an awakening".

#177
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.707
  • Înscris: 15.06.2004
1. Parintii se pare. Exista o scena in care e lasata pe planeta, dar nu arata de catre cine. Si n-am inteles oricum bien scena - parea ca mai era un copil care a plecat.
Dac pe net nu s-ar tot zice ca e fata lui Luke, as fi zis ca e sora lui Kylo si Leia a lasat-o pe planeta, probabil cand Kylo a trecut de partea intunecata, ca sa o... protejeze - iar ar fi o analogie la vechile serii.
2. Din cate retin eu, Snoke a zis asta dupa ce Rey a gasit sabia lui Luke si a avut viziunile care i-au "trezit" forta. Sau cum se mai zice pe net a devenit Instant Jedi...

#178
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Este o jignire pentru 'A new hope'. De unde pana unde aceasta comparatie, lansata, preluata si aruncata peste tot?

#179
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.787
  • Înscris: 06.12.2015
Io zic ca Luke sa retras pe planeta aia ca sa antreneze padawanii in secret si sa refaca ordinul Jedi, iar fata ii al lui , probabil el a lasat-o pe Jakku cand a plecat in exil cu padawani.

#180
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.802
  • Înscris: 30.10.2003

View Posteiffel, on 02 ianuarie 2016 - 18:59, said:

2. Din cate retin eu, Snoke a zis asta dupa ce Rey a gasit sabia lui Luke si a avut viziunile care i-au "trezit" forta. Sau cum se mai zice pe net a devenit Instant Jedi...
Snoke a zis-o cand Rey a scapat din hangarul ala, de au plecat cu viteza luminii. A fost inainte sa atinga sabia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate