Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14285 replies to this topic

#7327
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,494
  • Înscris: 17.09.2007

 Valmont43, on 07 martie 2019 - 11:44, said:

Cica motivul scumpirii abonamentelor este tocmai imparteala pe care multi o fac....pai nene daca omul plateste ce-i deranjeaza ca acel cont este impartit la 2 sau 3?
Mi se pare magarie ce fac cei de la Netflix Posted Image
E vreun link cu stirea asta, ca eu nu l-am vazut?

#7328
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 01.11.2012

 Fly_85, on 07 martie 2019 - 13:40, said:

Mai ales ca in 2015 spuneau ca nu ii intereseaza pierderile care vor proveni din share account

Si in urma cu cateva luni spuneau ca nu vor scumpi in Europa. Tu ii mai crezi?

#7329
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 Fly_85, on 07 martie 2019 - 12:45, said:

din calculele lor au pierdut vreo 200 de mil € din treaba asta.. numai anul trecut
Astea-s calcule gen madam veorica analfabeta....pai suma asta le-a iesit lor DACA abonatii care impart un cont si-ar fi facut abonament separat ori asta nu au de unde stii daca abonatii de maine isi vor face fiecare abonamentul lor, este doar o presupunere, un calcul chior facut pe genunchi in bodega.
Scumpirea este doar lacomie umana in forma cea mai pura, atat si nimic mai mult. Nu are nicio justificare....

 Hansolo, on 07 martie 2019 - 14:57, said:

E vreun link cu stirea asta, ca eu nu l-am vazut?
https://www.go4it.ro...urand-17899190/

#7330
swantonbmb

swantonbmb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 30.05.2009

 ovizel, on 07 martie 2019 - 13:32, said:

Oricum, la cum se misca lucrurile si la ce filme de rahat oferă in ultimul timp, cel putin manevra cu scoaterea filmelor Disney, asta mi se pare sinucidere curată pe unele piețe, inclusiv România.

Nu e nici o manevra, Disney isi face serviciu de streaming care o sa apara anul asta si evident ca nu o sa le mai dea celor de la Netflix drepturile pentru filmele lor.

#7331
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,494
  • Înscris: 17.09.2007

 Valmont43, on 07 martie 2019 - 15:28, said:

Publicaţia Profit.ro a observat prima dată aceste schimbări pentru România şi a primit şi un răspuns oficial din partea companiei:
„Testăm categorii de preţ uşor diferite pentru a înţelege mai bine care este valoarea Netflix pentru utilizatori. Acest test nu va fi văzut de toată lumea şi am putea să nu implementăm niciodată aceste preţuri în afara acestui test. Obiectivul nostru este să ne asigurăm că Netflix are întotdeana un raport excelent calitate preţ.”

Spune ceva de sharing ca ar fi motiv de scumpire? Oricum e aiurea titlul cat timp se mentioneaza ca e doar un test.
Pe subiectul asta a pus si colegul Kalman o postare https://forum.softpe...0#entry24344959 unde e vorba tot de un test.
De unde si pana unde certitudinea scumpirii si legatura cu sharing?

#7332
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,266
  • Înscris: 15.06.2014
Uite aici despre posibila oprire a sharing accountului

https://www.altpress...t-sharing-tech/
https://www.cosmopol...-account-rules/
https://www.valuewal...h-this-new-app/




#7333
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Sunt niste presupuneri in siteurile alea "could" " might" etc

#7334
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,494
  • Înscris: 17.09.2007
S-a spus si de asta, nu are nici o legatura cu Netflix ci cu firma aia care-si face reclama la soft...

#7335
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
"The Hard Way" - film facut in Romania
https://www.imdb.com...4/?ref_=nv_sr_2
Ce ma uimit este faptul ca toata lumea vorbeste engleza. Eu nu sunt din Bucuresti, e posibil ca limba oficiala sa fie aici engleza ?

#7336
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

 danyel61, on 08 martie 2019 - 07:43, said:

"The Hard Way" - film facut in Romania
https://www.imdb.com...4/?ref_=nv_sr_2
Ce ma uimit este faptul ca toata lumea vorbeste engleza. Eu nu sunt din Bucuresti, e posibil ca limba oficiala sa fie aici engleza ?
Atat timp cat engleza e si limba martienilor, nu trebuie sa te mire faptul ca in Bucuresti '' toti '' vorbesc engleza.  Posted Image

#7337
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Si Lista lui Schindler e vorbit in engleza desi is numai nemti si evrei polonezi in film. Nu prea s-a isterizat nimeni...

#7338
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005

 December, on 08 martie 2019 - 09:01, said:

Si Lista lui Schindler e vorbit in engleza desi is numai nemti si evrei polonezi in film. Nu prea s-a isterizat nimeni...

"Lista lui Schindler" e o capodopera la care se poate permite asa ceva, pe cand filmul in discutie e o panarama. Singurul "atu" e ca e 4K.

#7339
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
In majoritatea situatiilor se vorbeste limba engleza.
In filmele americane in care actiunea se petrece in Rusia, in afara de "buna ziua" sau alte mici rahaturi, toti rusii vorbesc engleza. La fel si cu China, Japonia, etc.
Sunt nenumarate filme in care bastinasii vorbesc doar engleza in film.
De ce esti asa de revoltat pe situatia asta, nu inteleg. Daca era un film romanesc, mai ziceam.

 pirpy, on 08 martie 2019 - 08:57, said:

Atat timp cat engleza e si limba martienilor,
Corect, pana si alienii o ard pe engleza. Unii nativ chiar.

#7340
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Nu ca sunt (prea) revoltat, dar am vazut destule filme/seriale in care actiunea se petrecea in "tari straine", dar bastinasii nu erau toti asa de intelingenti sa vorbeasca alta limba decat cea natala. Inevitabil, existau cativa mai "rasariti" care erau folositi ca translatori, dar restul de bastinasi foloseau limba natala. Adica, daca tot facem un film, macar sa fie cat de cat real.
Cat despre limba folosita de martieni, mi se pare mai real ca ei sa stie engleza (inteligenta superioara, aparatura, etc.) decat ca tot romanu' sa vorbeasca fluent engleza. Plus ca la SF-uri ma astept la orice. Sa nu mai spunem ca, romanu' nu prea stie sa vorbeste nici romaneste  corect, darmi-te engleza.

#7341
galiviu

galiviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.01.2010
Daca stie cineva la Netflix putem seta scrisul traducerilor intr-o alta culoare? Exemplu galben?

#7342
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005

 galiviu, on 08 martie 2019 - 09:35, said:

Daca stie cineva la Netflix putem seta scrisul traducerilor intr-o alta culoare? Exemplu galben?

Depinde de dispozitiv, pe telefonul cu android merge. Pe TV LG nu. Restul n-am incercat.

#7343
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 danyel61, on 08 martie 2019 - 07:43, said:


Ce ma uimit este faptul ca toata lumea vorbeste engleza. Eu nu sunt din Bucuresti, e posibil ca limba oficiala sa fie aici engleza ?

Exact, Michael Jai White, Luke Goss si Randy Couture sa invete romana daca vor sa faca un film in Bucuresti, eu zic sa boicotam filmul si sa facem o petitie...

#7344
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,266
  • Înscris: 15.06.2014

 danyel61, on 08 martie 2019 - 09:45, said:



Depinde de dispozitiv, pe telefonul cu android merge. Pe TV LG nu. Restul n-am incercat.

Am schimbat culoarea subtitrării pe rând în albastru și în galben. Pentru limba română nu are efect, doar pentru celelalte limbi !

PS: pentru pasionați; a apărut documentarul despre F1 ! Enjoy :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate