Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

PROMOTIE extraoptiuni TV ( doar 3 zile clienti vechi) pana la 31.12 pentru abonatii noi UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#163
entwistle

entwistle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 03.11.2008
Mi-am activat si eu doua optiuni de 3 lei ieri. Acum astept cu nerabdare factura din ianuarie, chiar daca la telefon m-au asigurat ca se aplica si vechilor abonati. Sper sa revina la vechea promotie, mi-as baga si HBO GO. Macar pentru vacanta de Craciun, dupa aia l-as dezactiva, nefiind un impatimit al filmelor noi. Le-as sugera celor de la UPC sa bage reclame pe saitul lor, dar sa anunte o promotie de genul: <<Luna aceasta ai 2 ore de gratie cu reduceri la diverse abonamente. Fii pe faza, stai pe upc.ro. Rabdarea iti va fi rasplatita>>. Probabil ar face un trafic important

#164
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Sa vedeti ce fum va iesi din mine daca  am de plata preturile vechi. Luni imi vine factura, atunci nervi. :D

 entwistle, on 10 decembrie 2015 - 23:05, said:

Mi-am activat si eu doua optiuni de 3 lei ieri. Acum astept cu nerabdare factura din ianuarie, chiar daca la telefon m-au asigurat ca se aplica si vechilor abonati. Sper sa revina la vechea promotie, mi-as baga si HBO GO. Macar pentru vacanta de Craciun, dupa aia l-as dezactiva, nefiind un impatimit al filmelor noi. Le-as sugera celor de la UPC sa bage reclame pe saitul lor, dar sa anunte o promotie de genul: <<Luna aceasta ai 2 ore de gratie cu reduceri la diverse abonamente. Fii pe faza, stai pe upc.ro. Rabdarea iti va fi rasplatita>>. Probabil ar face un trafic important

Este o idee si asta. Profita de  oferta 3 in 3! Timp de 3 zile ai extraoptiuni la preturi speciale..

#165
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

 a_d_y, on 10 decembrie 2015 - 22:45, said:

HBO si oricare alt canal se negociaza prin numarul de abonati de la firma x sau y. RDS-ul cu 3 milioane clienti are un pret , UPC cu 2 milioane are alt pret, TV Ramicu Sarat, are alt pret si IN MARE PARTE MAI mic decat o firma NATIONALA DE TELECOMUNICATII. E marketing aici, nu e nicio discriminare. Am mai zis si o repet, fiecare firma are + sau -, depinde de fiecare unde ne abonam si de ce facem treaba asta.
Eu doar am comparat preturile UPC, fie ele acele preturi 'reduse 3 zile' sau 'normale', cu cele ale altor firme, fie aceste firme mari sau mici.
Vedem ca Maxpak+HBOGO poate fi 14 ron la o firma foarte mare sau 15 ron la una foarte mica,  iar la UPC poate fi 20 ron cu reducere "3 zile" si apoi a revenit la 30 ron. Bolly si Filmbox nu este obligatoriu sa fie extraoptiuni, pot fi si in baza.  Si la fel si Liga 1, nu este neaparat sa existe sub forma unei extraoptiuni Extrafotbal.
  Ca "este marketing aici", ok, asa sa fie, iar abonatii judeca plusurile si minusurile.

Insa in ceea ce ma priveste, pe baza comparatiilor pe care le-am facut 'reducerea de 3 zile' nu m-a impresionat. Iar acum oricum s-au linistit apele, preturile au revenit "la normal".

#166
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Ma bucur ca putem discuta civilizat si nu ne luam peste picior. Ai dreptate si e bine uneori cineva sa vina si sa argumenteze frumos, civilizat o idee. Ca si satanistu ( habar nu am ce user are acum) si multi altii, ne expunem anumite idei pentru ca avem un punct in comun: pasiunea :)

#167
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

 a_d_y, on 10 decembrie 2015 - 23:13, said:

Sa vedeti ce fum va iesi din mine daca  am de plata preturile vechi. Luni imi vine factura, atunci nervi. :D


Deci luni e momentul adevărului. Foarte bine. La mine următoarea data de facturare e 7 ianuarie tocmai.

#168
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
De ce sa fie Bollywood sau Filmbox in baza? Nu platim deja gunoaie destule? :)

#169
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

 grinci, on 10 decembrie 2015 - 23:28, said:

Deci luni e momentul adevărului. Foarte bine. La mine următoarea data de facturare e 7 ianuarie tocmai.


UPC are data de facturare diferita de la oras la oras. Asta n-am inteles-o.  IASI- 6; Bucuresti 1; Bacau 14

#170
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

 Kalman2007, on 10 decembrie 2015 - 23:29, said:

De ce sa fie Bollywood sau Filmbox in baza? Nu platim deja gunoaie destule? Posted Image

Da, intrebarea ta contine si raspunsul. Nu orice merita onoarea de fi "extraoptiune". Daca la alti operatori Bolly, Filmbox, Look sunt in baza, atunci de ce sa ne blocam noi mental pe extraoptiuni ?

Daca exista Extrafotbal la 10 ron care apoi se reduce la 3, merita de fapt sa existe ? Pentru ce? Pentru Myzen? La cat de scump este Maximul, Myzen trebuia sa fie acolo, iar Lookurile in baza, nu sa ne lasam sedusi de o gaselnita de marketing.

Toti operatorii sunt societati comerciale, nu asociatii de caritate. Evident ca toti urmaresc sa faca profit si au tot felul de strategii de marketing. Dar asta nu inseamna ca noi trebuie sa punem botul la orice.

#171
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
@tdan In Europa sau in lume (unde este UPC liberty global) ai incercat sa vezi unde este gratis wi fi? Eu personal am incercat inafara Romaniei si a mers perfect.

Edited by robi1122, 10 December 2015 - 23:47.


#172
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

 quant, on 10 decembrie 2015 - 23:43, said:

Da, intrebarea ta contine si raspunsul. Nu orice merita onoarea de fi "extraoptiune". Daca la alti operatori Bolly, Filmbox, Look sunt in baza, atunci de ce sa ne blocam noi mental pe extraoptiuni ?

Daca exista Extrafotbal la 10 ron care apoi se reduce la 3, merita de fapt sa existe ? Pentru ce? Pentru Myzen? La cat de scump este Maximul, Myzen trebuia sa fie acolo, iar Lookurile in baza, nu sa ne lasam sedusi de o gaselnita de marketing.

Toti operatorii sunt societati comerciale, nu asociatii de caritate. Evident ca toti urmaresc sa faca profit si au tot felul de strategii de marketing. Dar asta nu inseamna ca noi trebuie sa punem botul la orice.

La 3 lei, myZen merita sa stii. Si cred ca in optiunea aia o sa mai apara canale. Le astept :))

#173
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

 a_d_y, on 10 decembrie 2015 - 23:32, said:




UPC are data de facturare diferita de la oras la oras. Asta n-am inteles-o.  IASI- 6; Bucuresti 1; Bacau 14

Eu stau în Bacău și factura se emite mereu  pe data de 7

#174
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
La mine pe 14. Dracu stie de ce:)))

#175
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

 robi1122, on 10 decembrie 2015 - 23:46, said:

@tdan In Europa sau in lume (unde este UPC liberty global) ai incercat sa vezi unde este gratis wi fi? Eu personal am incercat inafara Romaniei si a mers perfect.

Din cate știu eu locuiesc în Bacău, România.... Si la aceasta locație ma raportez când vine vorba de net, TV, apa, gaz, alimente, haine, spitale, primărie, politie, bănci, etc, etc, etc.....

Ca poate ies o data, de doua ori din tara, asta nu e relevant.... Important este cum ai condițiile acolo unde ai reședința... Ca aia din afara nu au Wi-Fi sau net de 500, nu este relevant.... Au lucruri mult mai importante, gen civilizație, curățenie, autostrăzi, salarii, spitale, respect pentru client....

Când o sa ma mut în alta tara te anunț. Momentan comparațiile cu tarile mai civilizate nu-și au locul. Prefer sa nu am Wi-Fi, dar un salariu de 3000-4000 euro și o sa am bani de net mobil.

Edited by tdan08, 11 December 2015 - 00:48.


#176
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
@tdan Multe orase faimoase sunt muuuuult mai jegoase si "civilizate" ca Bucurestiul sau Bacau. Doar ca la noi, tembelizoru impreuna cu anumiti jurnalisti (gen Rares Bogdan si Sabin Orcan) ne fac sa credem ca noi suntem cei mai jegosi, corupti si urati din lume. Posted Image. Te invit sa mergi pe strada in Paris noaptea, dar nu pe alea principale, sa vedem daca ai curaj, acelasi lucru prin Londra sau Bruxelles, sa vezi ce in "siguranta" te simti, si ce fetze vezi, si ce gunoaie nu mai zic. Eu merg (de servici) cam o data pe luna prin Europa, si stiu ce vorbesc.

Acum lasand oftopicul, de ce mai esti abonat UPC cand ai atatea variante?

Edited by robi1122, 11 December 2015 - 01:11.


#177
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

 tdan08, on 11 decembrie 2015 - 00:36, said:

Eu stau în Bacău și factura se emite mereu  pe data de 7

Si eu tot pe 7 ale lunii, tot in Bacau...ideea e ca sunt mai multe date de facturare in functie de cand e activat contractul.

Edited by mike2044, 11 December 2015 - 06:11.


#178
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

 robi1122, on 11 decembrie 2015 - 01:07, said:


Acum lasand oftopicul, de ce mai esti abonat UPC cand ai atatea variante?


Chiar asa? Oare de ce mai sunt abonat UPC, când am atâtea variante?.... Ca doar tu știi mai bine ce variante am eu în zona la mine, nu?
Am de ales intre UPC, UPC sau UPC....
Tu ce ai alege dintre astea trei? Ce sfat mi-ai da?

Edited by tdan08, 11 December 2015 - 10:33.


#179
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Varianta nr. 4.
Spoiler


#180
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Am sunat din nou, pentru cei care au activat optiuni la reducere, stati fara griji, Se aplica pe viata. Deasemenea MEDIABOXUL meu HD-DVR e 5lei nu 10 lei . Nu mai intelegi absolut nimic cu astia de la UPC. Una mi se spune in casierie, alta la call center. Vad duminica atunci cand va veni factura

Edited by a_d_y, 11 December 2015 - 12:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate