Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

PROMOTIE extraoptiuni TV ( doar 3 zile clienti vechi) pana la 31.12 pentru abonatii noi UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#181
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Na, să mă bag și eu...Posted Image  Vă e clar acum că, orice nou canal intrat NU VA AVEA LOC în pachetele ce le dețineți acum, nu...?Posted Image

#182
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Sincer, eu chiar nu mai vreau nimic cel putin un an. O fi tentant myprime sau ce va mai veni, dar nu ma intereseaza. Singurele din MAXIM ( eu am familia) care m-ar interesa sunt URBAN, MOOZ DANCE si Food. Insa pot trai si fara ele

#183
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014

View Postcrislacor, on 11 decembrie 2015 - 12:21, said:

Na, să mă bag și eu...Posted Image  Vă e clar acum că, orice nou canal intrat NU VA AVEA LOC în pachetele ce le dețineți acum, nu...?Posted Image
Nu prea poti garanta asta. Daca este sa ma iau dupa spusele unor angajati, orice adaugire va intra in pachetele de baza, nu in extra.
Asta e normal cel putin spus, daca ar creea pachete pentru orice adaugire ar fi un ghiveci total.

#184
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postgigsnet, on 11 decembrie 2015 - 12:39, said:

Nu prea poti garanta asta. Daca este sa ma iau dupa spusele unor angajati, orice adaugire va intra in pachetele de baza, nu in extra.
Asta e normal cel putin spus, daca ar creea pachete pentru orice adaugire ar fi un ghiveci total.

Depinde. Citisem pe forum ca si acum exista in retea pachete Maxim mai vechi care nu includ canale precum cele ale defunctei extraoptiuni extraHD sau chiar si mai vechi precum Viasaturile. Deci deja grila "Maxim" nu este ceva unitar. Deci daca ai luat un "Maxim" poti sa ramai cu grila de atunci si cu preturile echipamentelor de atunci...

Iar in ceea ce priveste extraoptiunile avem exemplul recent cu Extrafotbalul. Adica, chiar si primit la o promotie, daca pe actul de retentie si pe factura intr-o luna scrie Extrafotbal, atunci si luna viitoare ar trebui sa scrie acelasi lucru, ori vedem ca nu s-a intamplat asa. Prin urmare daca de exemplu le va veni ideea sa introduca canalele lipsa din Filmbox, cine garanteaza ca la cei care acum platesc 6 ron nu se va schimba denumirea extraoptiunii in "miniFilmbox" iar la ceilalti va scrie "Filmbox" si vor primi pachetul complet.

#185
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
@quant Atuncu spune mersi ca ai serviciile astea, ca daca nu era UPC de care te plangi atat, nu aveai nici un serviciu. Dar, tipic romanesc, ne uitam mereu la partea goala a paharului.
.

#186
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
robi1122 nu ai alte activitati decat pupaturile ? Cum e cu tipic romanesc ? Daca erai asa de roman nu criticai ceva ce nu exista ca tipic.

quant ai dreptate, nu te poti astepta la nimic bun, ei se reinventeaza in fiecare zi.

Edited by gigsnet, 11 December 2015 - 15:02.


#187
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postrobi1122, on 11 decembrie 2015 - 14:53, said:

@quant Atuncu spune mersi ca ai serviciile astea, ca daca nu era UPC de care te plangi atat, nu aveai nici un serviciu.
.

Eu am prezentat, prin exemple concrete, care sunt riscurile pe viitor pentru cei care au promotii. Iar de situatia extraoptii 'Extrafotbal' devenita la unii 'Look' s-au plans foarte multi colegi de forum.

Edited by quant, 11 December 2015 - 15:04.


#188
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

View Postcrislacor, on 11 decembrie 2015 - 12:21, said:

Na, să mă bag și eu...Posted Image  Vă e clar acum că, orice nou canal intrat NU VA AVEA LOC în pachetele ce le dețineți acum, nu...?Posted Image
Nu, nu ne (imi) e deloc clar lucrul asta.
Aici e Universul UPC, care functioneaza altfel decat alalalt, asa-zisul U29.
:D

#189
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

View Postrobi1122, on 11 decembrie 2015 - 14:53, said:

@quant Atuncu spune mersi ca ai serviciile astea, ca daca nu era UPC de care te plangi atat, nu aveai nici un serviciu. Dar, tipic romanesc, ne uitam mereu la partea goala a paharului.
.

Eu cred ca ai greșit destinatarul.... Probabil ca mie trebuia sa mi te adresezi....

Din punctul meu de vedere, tu ești un exemplu tipic romanesc, care îndeamnă ca oamenii sa se mulțumească cu ce li se oferă indiferent de conditii
Pe principiul ca dacă compania de apa îmi furnizează apa cu noroi, trebuie sa zic mersi ca am apa... indiferent ca o am cu noroi
Dacă compania de gaz sau electricitate îmi furnizează servicii jumate de zi, trebuie sa zic mersi ca am jumate de zi si sa nu cer mai mult.....
Daca la spitalul de arși aia de la colectiv au murit din cauza condițiilor improprii care au dus la infecții, aia sa zică mersi ca macar au avut un spital, chiar și cu mucegai și microbi....

Daca mergem pe principiul tău, sa ne mulțumim cu cat avem, nu am evolua deloc și nici companiile nu ar evolua pentru ca le este ușor sa bage pe gat toate rahaturile...

Asa și cu oferta UPC ului de Crăciun.... Noi sa ne mulțumim și cu aceste 3 zile de oferte, chiar dacă UPC ul a anunțat inițial ca oferta este de Crăciun...

Adică noi sa stam cuminți și sa aplaudam aberațiile vreunui IT- ist beat

Dacă as vedea vreun coleg de pe aici ca îți dă dreptate, as mai înțelege....
Dar deja mai multi îți spun că ești pe lângă și aberezi, postarile tale devenind penibile....
Și când mai multi îți spun că ești "beat"....

Edited by tdan08, 11 December 2015 - 17:22.


#190
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
@tdan Da, carpe diem pot sa iti zic. Daca compania mea imi furniza energia doar jumatate de zi, schimbam locuinta, acelasi lucru si pentru apa. Dar ai ales un exemplu prost, pentru ca nu se pune problema de furnizare a serviciilor sau cate ore pe zi sau cat de "murdare" sunt. Se pune problema ca tu faci niste comparatii intre firme, si cum a zis Ady, fiecare are plusuri si minusuri.

Si sunt sigur ca ai si alte variante tv pe satelit la mai toate firmele mari. Daca nu iti convin ofertele pe partea de tv prin cabul de la UPC, fiind singurul furnizor din zona ta, pune-ti o parabolica de la Digi sau Telekom si gata, simplu nu?

Edited by robi1122, 11 December 2015 - 20:31.


#191
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007
Abrambureala cu preturile extraoptiunilor pentru fraierii cu vechime in retea e un nou episod dintr-un grotesc serial "Mârlănia" by UPC!
Cum poti sa scoti pe piata o oferta "pentru Craciun" de numai 3 zile, incheiata in mijlocul zilei, fara sa ai o pozitie oficiala pentru a-i lamuri pe clienti?!  In postul 124 din topicul "Oferta upc" am semnalat lipsa de profesionalism a celor din CC pe acest subiect, fiindca ma pasau de la unul la altul si niciunul nu era sigur pe sine: ba ca e numai pentru noii clienti, alta zicea ca si pentru cei vechi e valabil etc.
Preturile alea au aparut dupa o betie zdravana a unora din staff, si,  dupa 3 zile de mahmureala si terminare a unui butoi de moare de varza, s-au spalat bine pe fata si si-au revenit...cu tot cu vechile preturi. Multumim Upc!

View Postrobi1122, on 10 decembrie 2015 - 22:14, said:

Totul este sa stii sa vorbesti la telefon... poti negocia cu UPC la telefon fara probleme, chestia e sa vrei.
O companie cu 2 milioane de clienti se comporta ca un samsar la taraba in piata??? Daca esti tare-n clanta, daca ai papagal, scoti ce vrea muschiu' tau de la o companie ce se vrea serioasa, respectata???
De asta la targuiala se scot niste abonamente aproape "full" la preturi sub taraba oficiala, pentru ca nu au o atitudine profesionista, transparenta si clara! In loc sa incerce a fi un etalon pe aceasta piata, ei adancesc neprofesionalismul, lipsa de atitudine si dispretul fata de clienti.
Dupa 10 ani de upc (merita literele mici) ma asteptam la o alta atitudine...

#192
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
overmont bravo ! Asta e parerea mea sustinuta dea lungul timpului. Tiganeala cu negocierile nu are ce cauta intr-un asemenea domeniu si la firmele de acest nivel.

#193
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
Nu se numeste tiganeala, se numeste negociere. Acelasi lucru se face si cu Vodafone sau Orange, dupa o anumita perioada de timp. Si aia sunt samsari de piata?

#194
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Da, mai ales Vodafone sunt niste samsari si niste incompetenti.

Ok.

Edited by gigsnet, 11 December 2015 - 21:53.


#195
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Va rog sa nu va certati,

Multumesc

#196
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

View Postgigsnet, on 11 decembrie 2015 - 21:47, said:

Da, mai ales Vodafone sunt niste samsari si niste incompetenti.

Ok.

Eu cu robi m-am lămurit și nu ma mai angajez în discuții ca nu o scot la capăt.
La el clientul este mereu de vina. Companiile sunt cele mai oneste

Succes ție în a te înțelege cu el. Deși presimt ca va fi un dialog al surzilor...

#197
Turbium

Turbium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.11.2015
Desi mi.am promis ca nu o sa mai bag in discutii de genul....

Terminati cu polemicile astea, parerile sunt imparite, intotdeauna unul crede ca este bine ceva, iar altul crede ca e mai bine altceva, niciodata nu o sa convingi un musulman ca Dzeu exista si niciodata nu o sa convingi un crestin ca Allah exista.
Nu va mai certati ca copii, lasati mai mult de la voi, mai ales daca vedeti ca celalalt nu lasa de la el.

Trebuie sa fie o placere sa stai pe forum si sa discuti despre pasiunea ta, nu sa iti faci nervi.

#198
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007
Mega samsari!
Off: Eu am abonament din liceu, de 18 ani la vechiul Connex (cartela e Connex!) branduit in Vodafone (ca nu aveau curaj sa vina direct pe piata fraierilor din Romania) si la fel se comporta precum cablistii. Tin cartela asta din respect pentru amintiri insa au aceeasi atitudine de neprofesionisti.
Si daca vrei sa negociezi - ca tot tii hangul targului - nu ti-ar parea firesc, daca ai vechime in retea sa vina upc-ul cu "fidelizari" din proprie initiativa, nu strans cu usa, numita "negociere"(!)?  Si sa iti propuna colaborarea in noi termeni avantajosi pentru tine ca si client?
Nuuu...asta e politica lor! Cei prinsi in contracte, sa moara asa cum le-au semnat. Mai mult...sa se manance intre ei, sa arate: ia uite ce am obtinut eu daca l-am amenintat s.a.
Acum 3 ani, avand abonament Maxim SD, pentru 3 canale Viasat - deci nu un pachet - mi-au prelungit cu 24 luni contractul fara sa mi se spuna direct, asta nu se cheama marlanie??? Unde este respectul pentru client sau respectul pentru sine ca si companie serioasa?

Turbium, polemicile aduc si ceva constructiv daca are cine a le-ntelege! Daca am ales sa fiu fidel Upc-ului (un deceniu) imi permit macar sa-i arat unde greseste, asta daca macar ar citi vreunul  de la ei aceste randuri ale noastre...
Daca vrem sa schimbam ceva in tara asta pentru binele nostru, forumul e un loc ideal de "lupta" de idei si pareri pertinente! Dar nu e corect ce se intampla zilele astea!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate