Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10670 replies to this topic

#1207
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Apple are NFC. Ba chiar am platit ieri cu Apple Pay.

Dar BT (de fapt Romania) nu are Apple Pay :harhar:

#1208
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Zici că suntem la Robingo 😂😂

#1209
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

 menaloty, on 07 februarie 2019 - 08:58, said:

Am mobile banking pe un telefon fara NFC si vreau sa instalez BTPay pe unul cu NFC.
Stiti cumva daca sunt costuri suplimentare pentru inrolarea unui al doilea telefon?
BTPay functioneaza si fara Mobile Banking pe respectivul telefon. Adica poti avea doar BTPay.

#1210
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 dreaQ, on 08 februarie 2019 - 15:45, said:

BTPay functioneaza si fara Mobile Banking pe respectivul telefon. Adica poti avea doar BTPay.
Pe site BT spune ca telefonul pe care instalezi BTPay, trebuie sa fie inrolat in aplicatia de internet banking. Eu am unul inrolat, dar nu are NFC si vreau sa instalez BTPay pe alt telefon.
Cred ca trebuie sa ma duc la o sucursala BT, pentru ca nu se poate inrola un telefon online. Le-am trimis doua emailuri ieri si azi si nu mi-a raspuns nimeni, poate pentru ca este weekend. Sa vedem luni sau marti.

#1211
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 bv01, on 05 februarie 2019 - 18:57, said:



Păi eu am BTPay pe iPhone. Știu că telefonul are NFC, însă nu e folosit de aplicație.

Ba e folosit, ca BTPay e facuta sa platesti direct la POS, nu doar sa vezi conturile pe telefon.

 farockhcm, on 05 februarie 2019 - 20:15, said:

Daca nu ai NFC,nu poti plati cu telefonul. Atat. In rest merge aplicatia foarte  bine  si fara  NFC.

Nu poate fi instalata pe telefoane fara NFC, are restrictie la instalare. Try it!

 dreaQ, on 08 februarie 2019 - 15:45, said:


BTPay functioneaza si fara Mobile Banking pe respectivul telefon. Adica poti avea doar BTPay.

Nu vrei sa intelegi ca nu se instaleaza pe telefoane cu Android fara NFC, nu-i asa?

Si mie mi se pare ciudat dar asa au conceput cei de la BT aplicatia.

Edited by rosix, 08 February 2019 - 23:23.


#1212
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,834
  • Înscris: 01.09.2006

 menaloty, on 08 februarie 2019 - 23:10, said:

Pe site BT spune ca telefonul pe care instalezi BTPay, trebuie sa fie inrolat in aplicatia de internet banking. Eu am unul inrolat, dar nu are NFC si vreau sa instalez BTPay pe alt telefon.
Cred ca trebuie sa ma duc la o sucursala BT, pentru ca nu se poate inrola un telefon online. Le-am trimis doua emailuri ieri si azi si nu mi-a raspuns nimeni, poate pentru ca este weekend. Sa vedem luni sau marti.
Ce inrolare?
Am instalat la cineva BTPay pe telefon si nu-mi aduc aminte sa fi facut nicio inrolare si sigur nu am mers la nicio sucursala.

#1213
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
@rosix, zi și mie, cum plătesc eu cu iPhone-ul. Sper că vezi mai sus că am aplicația instalată.

#1214
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 ech, on 08 februarie 2019 - 23:23, said:

Ce inrolare?
Am instalat la cineva BTPay pe telefon si nu-mi aduc aminte sa fi facut nicio inrolare si sigur nu am mers la nicio sucursala.
Multumesc. Am rezolvat. Ai avut dreptate. Mi-a cerut sa confirm ca este telefonul meu si mi-a dat cod de activare pe telefonul inrolat. Am deblocat si setarile. Mai am sa fac zilele astea o plata la pos.

#1215
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Apropo de BT Pay asta.

Ce transferuri se pot face? pot transfera catre alte conturi non BT?

#1216
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 bv01, on 08 februarie 2019 - 23:50, said:

@rosix, zi și mie, cum plătesc eu cu iPhone-ul. Sper că vezi mai sus că am aplicația instalată.

Ti s-a explicat mai sus ca Iphone e alta poveste decat Android, nu vrei sa intelegi. Treaba ta. Incearca sa instalezi BTPay pe dispozitive cu Android fara NFC si spune-ne si noua pe care ai reusit. Nu e vorba ca folosesti sau nu BTPay la POS ci ca nu poti instala aplicatia deloc in momentul in care Google Store identifica telefonul ca neavand NFC

https://www.bancatra.../wallet-bt-pay/

Edited by rosix, 09 February 2019 - 06:44.


#1217
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

 bv01, on 07 februarie 2019 - 09:11, said:

Nu șitu... noi chiar nu ne mai înțelegem?
Aplicația merge instalată nativ pe iOS din AppStore fără acces la NFC. iOS, da?

[ https://i.imgur.com/HPjyKBv.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


sa inteleg ca ai reusit sa intalazi o aplicatie pe iphone ? evindet, una  normala nu cele obligatorii de la apple?
scuze daca nu am prins eu ideea.
am un ipa si as vrea sa l testezi.

#1218
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
E o aplicație din AppStore.

https://itunes.apple...51685?l=ro&mt=8



#1219
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Oameni buni se poate instala aplicatia pe Iphone, dar nu se poate plati cu ea (telefonul) fara un sticker lipit pe ce vreti voi.
Sticker-ul e gratuit daca se comanda din aplicatie altfel e 30 de lei. In plus mai are si un comision de administrare anuala de 15 lei sticker-ul.

#1220
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu nu am vrut sa platesc cu ea, ci doar sa o instalez, sa inrolez un card BT, sa vad soldul. M-am chinuit pe 2 telefoane + 1 tableta cu Android + Bluestaks pe PC. Pe nimic nu am reusit sa instalez BTPay din motive de NFC. Niste tampiti.

#1221
altesolex

altesolex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.10.2018
Salut.

Android, NFC activat, mobile data activat, plata autorizata cu tel. blocat.

Card Visa Electron (VE) inrolat in BTPay, setat drept card principal. Sold suficient.
La unii comercianti am reusit sa platesc, la altii nu (de ex. Lidl).

Card MasterCard (Star) inrolat in BTPay, setat drept card principal. Sold suficient.
Am putut plati la toti comerciantii.

Ati patit careva sa nu puteti plati cu VE prin BTPay?

Edited by altesolex, 09 February 2019 - 10:43.


#1222
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 rosix, on 09 februarie 2019 - 10:29, said:

Eu nu am vrut sa platesc cu ea, ci doar sa o instalez, sa inrolez un card BT, sa vad soldul. M-am chinuit pe 2 telefoane + 1 tableta cu Android + Bluestaks pe PC. Pe nimic nu am reusit sa instalez BTPay din motive de NFC. Niste tampiti.
La Iphone se poate instala nativ din AppStore si asta nu vrei sa intelegi, atasat. La tine problema este de fapt androidul.

Attached Files


Edited by costinuti, 09 February 2019 - 10:44.


#1223
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 costinuti, on 09 februarie 2019 - 10:40, said:


La Iphone se poate instala nativ din AppStore si asta nu vrei sa intelegi, atasat. La tine problema este de fapt androidul.

Ei da... Sunt zeci de aplicatii de ultima generatie care merg instalate pe versiunea aia de Android. Ce sa fac, sa-mi schimb telefonul acum, ma fishez pe aplicatia lor de doi lei.

Edited by rosix, 09 February 2019 - 11:23.


#1224
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
.

 altesolex, on 09 februarie 2019 - 10:37, said:

Salut.
Android, NFC activat, mobile data activat, plata autorizata cu tel. blocat.
Card Visa Electron (VE) inrolat in BTPay, setat drept card principal. Sold suficient.
La unii comercianti am reusit sa platesc, la altii nu (de ex. Lidl).
Card MasterCard (Star) inrolat in BTPay, setat drept card principal. Sold suficient.
Am putut plati la toti comerciantii.
Ati patit careva sa nu puteti plati cu VE prin BTPay?
A semnalat cineva pe aici faptul ca unii comercianti care au POS-uri mai vechi (McDonalds) au probleme cu platile NFC.
N-am avut pana acum probleme sa platesc cu BT Pay si Visa inrolat, dar la Dominos Pizza o plata dureaza mai mult decat de obicei.

Edited by MembruAnonim, 09 February 2019 - 11:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

mberila

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate