Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Tentativa de atentat terorist, dejucata in Targu Secuiesc

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1296 replies to this topic

#127
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

View Postargonaut, on 01 decembrie 2015 - 17:16, said:

Adevaru' e ca la cati romani estem in tara asta, tot un ungur, saracu,  ne baga in rand cu lumea civilizata ! Posted Image
Adica cu franta si spania? :lol:


Nu, ne-a bagat doar cu belgia si bulgaria....

#128
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View Postneur0, on 01 decembrie 2015 - 17:19, said:

Au procurorii vorbitori de limba maghiară? Că Istvan ăla e clar că o ia cu nem tudok románul.


Era și cazul, am ajuns printre ultimii în UE până și la chestia cu atentatele. Chiar și bulgarii ne-au luat-o înainte. Noroc cu Istvan ce ne-a mai spălat reputația, că râdeau toți de noi.

Vorbesc destul de bine orice limba . Chiar si " bulaneasca de cauciuc " daca apar amnezii nejustificate obiectiv . Posted Image

#129
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Eu nici nu am auzit de organizatia asta dubioasa.



Drept ii ca le-am dat like celor de la Jobbik (nu ma judecati, eram tanar pe vremea aia).

#130
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumãtor înrãit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009

View Postneur0, on 01 decembrie 2015 - 17:19, said:

Au procurorii vorbitori de limba maghiară? Că Istvan ăla e clar că o ia cu nem tudok románul.


Era și cazul, am ajuns printre ultimii în UE până și la chestia cu atentatele. Chiar și bulgarii ne-au luat-o înainte. Noroc cu Istvan ce ne-a mai spălat reputația, că râdeau toți de noi.

Peste o zi, două probabil că apare threadul în care se luptă împotriva arestării abuzive a lui Istvan Beke, pe motiv că e om pașnic și că trebuie aplicată prezumția de nevinovăție.
o  sa  ceara  translator  din  secuiasca  in  romana!

#131
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostThinkAbout, on 01 decembrie 2015 - 17:20, said:

64 de vomitate are pagina de facebook
postat cum 12 minute
https://www.facebook...930849/?fref=ts
Acolo scrie că ungurii sunt hărțuiți și că Istvan a fost arestat abuziv.

#132
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostThinkAbout, on 01 decembrie 2015 - 17:17, said:

pai majoritatea stau la gura sobei, iar atentatorii urmeaza niste ordine date de unii care nu au nicio legatura cu maghiarii din Romania, cu horinca sau cu gulashul
Oare zgribulitii aia n-au auzit ca "atentatele" dauneaza grav sanatatii? De asta le arde lor pe...praful de afara?
Si daca se adevereste ca sunt incitati de "unii", maghiarii nostrii ar trebui sa le arate Posted Image la toti pescuitorii aia in ape tulburi...
Nu vreau sa cred ca se pot lasa manevrati atat de usor, indiferent cine-ce le promite.

#133
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postlex404, on 01 decembrie 2015 - 17:22, said:

Eu nici nu am auzit de organizatia asta dubioasa.



Drept ii ca le-am dat like celor de la Jobbik (nu ma judecati, eram tanar pe vremea aia).

Jobbik sunt tot pe acolo, la noi cei mai periculoși sunt ND care de-abia se strâng 50 la un marș anti gay. Jobbik au ceva procente în parlamentul Ungariei. Cam nașpa, nu?

#134
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014

View Postlex404, on 01 decembrie 2015 - 17:20, said:

Mda...ce sa zic.


S-a umflat ovazul in ei de prea mult bine.
Culmea ii ca nici ungurii nu ii sufera.

Is genul de spalati pre creier care viseaza unire cu ungaria mare ca pe vremuri, problema e ca ungaria nu vrea asta (adica ar vrea, dar mai putin cu secuii ca-s batuti in cap).


Bine ca nu s-a intamplat nimic, atat ne mai trebuia. Scandal si atentat la noi.

Bravo, imi place de tine, ca esti rational, nu ca horia care viseaza himere! Uite domnule ca mai exista si unguri de bun-simt!Posted Image Probabil voi cei care nu traiti in secuime, sunteti mai detasati decat ei, cu cat te departezi de judetele alea nu mai exista incrancenarea aia prosteasca.

#135
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

View Postneur0, on 01 decembrie 2015 - 17:23, said:

Acolo scrie că ungurii sunt hărțuiți și că Istvan a fost arestat abuziv.
Si ciocolata invelea staniolul in gulyas.


Hai da-o in banana. Am vazut si niste comentarii de la simpatizanti, pe aia cand ii inchide SRI-ul? :lol:
Acuma drept ii ca exista o sansa sa ii fi inchis degeaba, si asta ar fi grav. Ca aia s-ar razbuna, si tot ass.

#136
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postneur0, on 01 decembrie 2015 - 17:23, said:

Acolo scrie că ungurii sunt hărțuiți și că Istvan a fost arestat abuziv.
tu ai pretentia ca cele 64 vomitate sa spuna adevarul?
cine-i sponsorizeaza pe astia si de ce fix acum se incearca tulburarea Romaniei?

#137
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Plâng ăia pe pagina lor de FB că aveau doar artificii de tort. Pe cine cre ei că mint?

Edited by Velaxa, 01 December 2015 - 17:28.


#138
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View PostThinkAbout, on 01 decembrie 2015 - 17:27, said:

tu ai pretentia ca cele 64 vomitate sa spuna adevarul?
cine-i sponsorizeaza pe astia si de ce fix acum se incearca tulburarea Romaniei?
Rușii sunt de vină ! Huoooooo, Rusia ! ! !
Vor să anexeze Caracalul la Maica Rusie și aruncă cu fitile în secuime ! Huoooo, barbarilor ! Înapoiaților !

Edited by iDorin, 01 December 2015 - 17:31.


#139
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014

View PostVelaxa, on 01 decembrie 2015 - 17:28, said:

Plâng ăia pe pagina lor de FB că aveau doar artificii de tort. Pe cine cre ei că mint?

No, nu-i bai, acu le-am pus bomboana pe coliva! :D

#140
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

View PostVelaxa, on 01 decembrie 2015 - 17:25, said:


Jobbik sunt tot pe acolo, la noi cei mai periculoși sunt ND care de-abia se strâng 50 la un marș anti gay. Jobbik au ceva procente în parlamentul Ungariei. Cam nașpa, nu?
Jobbik au fost interzisi in romania pentru actiunile extremiste din vest.

View Posttoto_riina, on 01 decembrie 2015 - 17:26, said:

Bravo, imi place de tine, ca esti rational, nu ca horia care viseaza himere! Uite domnule ca mai exista si unguri de bun-simt!Posted Image Probabil voi cei care nu traiti in secuime, sunteti mai detasati decat ei, cu cat te departezi de judetele alea nu mai exista incrancenarea aia prosteasca.


Ma, mie imi vin cateodata secui de nu pricep  ce vorbesc. La noi la Cluj comunitatea maghiara este foarte integrata cu cea romana.
Si in principiu nu ne intereseaza unirea cu ungaria.


Dar da, mi-as dori o independenta a intregii transilvaniei. Dar asta este un alt subiect, si ar fi bine. Nu ne potrivim toti, de ce sa suferim toti la fel? In fine. Adica mi-as dori o republica federala, ca nu o fi ardealul mai cu mot sa aiba singur autonomie.

#141
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Inca stau si ma minunez de cum isi bate dracu joc de oameni . Mi-e si mila de tineretea lui , cineva le baga in cap aiureli . SRI si alte structuri au in fiecare catun al tarii  ceea ce trebuie sa aiba . Dovada ca sunt copii tampiti e insasi faptul ca nu judeca mai ales ca dupa Paris in special,  toata comunitatea de informatii din lume e in cod rosu de alerta .  Si ei se complica chiar acum cand de la baba Rula pana la ultimul general urechile sunt deschise si ochii  mariti . Cat de prost sa fii sa insisti in aiurelile astea in acest moment critic al omenirii ? A fost condamnat greu un  amarat cu o butelie pe bicicleta acum cativa ani . Va dati seama ce risca asta acum ?   E mai prost decat ala cu butelia , vestitul "terorist cu slapi de plastic " ! Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 01 December 2015 - 17:34.


#142
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Încă o imagine cu teroristul, este cel din stânga:

[ https://kezdi.info/images/kezdi_info_hir_5609.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#143
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postlex404, on 01 decembrie 2015 - 17:30, said:

Jobbik au fost interzisi in romania pentru actiunile extremiste din vest.



Ma, mie imi vin cateodata secui de nu pricep  ce vorbesc. La noi la Cluj comunitatea maghiara este foarte integrata cu cea romana.
Si in principiu nu ne intereseaza unirea cu ungaria.


Dar da, mi-as dori o independenta a intregii transilvaniei. Dar asta este un alt subiect, si ar fi bine. Nu ne potrivim toti, de ce sa suferim toti la fel? In fine. Adica mi-as dori o republica federala, ca nu o fi ardealul mai cu mot sa aiba singur autonomie.

Pentru că și tu ca și majoritatea maghiarilor ai fost crescut cu frustrarea că miticii v-au furat teritoriul. PENIBIL!

#144
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostiDorin, on 01 decembrie 2015 - 17:28, said:

Rușii sunt de vină ! Huoooooo, Rusia ! ! !
Vor să anexeze Caracalul la Maica Rusie și aruncă cu fitile în secuime ! Huoooo, barbarilor ! Înapoiaților !
stii care-i chestia cu contul asta
ca intra pe topicele unde postez ca sa-mi dea quote numai mie

mai rasfirat tovarase si nu ma mai freca la melodie

Edited by ThinkAbout, 01 December 2015 - 17:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate