Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Alt parfum

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
83 răspunsuri în acest subiect

#55
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.614
  • Înscris: 19.05.2002
@dani
Omule te rog sa-mi zici shi mie de un EDP for MAN,ca eu gasesc doar EDT...!?


cu stima,

#56
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.426
  • Înscris: 10.01.2005
patroane, cred ca ala de sconcs ar fi ok pentru tine. original 100% pe toata planeta. fie ca te duci seara in oras, fie ca te duci in bantustane ori la casa alba, esti 100% original.
nu rata ocazia. si grabeste-te, ca-i superoferta! :lol:

Editat de CapitanuPICARD, 13 februarie 2006 - 09:58.


#57
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.314
  • Înscris: 31.10.2005

 varicella, on Jan 25 2006, 02:02, said:

...sint experta in parfumuri. Men & women.  B) Le recunosc cu ochii inchisi pe toate.
Spune-mi, te rog, cate ceva despre Tocade.

#58
vdxxl

vdxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 17.12.2006
Salut. Uite sunt si eu de acord cu tine: nu toti trebuie sa mirosim la fel, sa utilizam acelasi parfum, cu atat mai mult daca investim 2 milioane in el sau mai mult. Trebuie sa fie ceva ce sa te reprezinte si sa te faca sa zici wow dupa ce l-ai testat pe pielea ta. Eu, din perspectiva mea, iti recomand Very Irresistible for Men de la Givenchy: este fin, original, rar: note de lemn de alun, cafea verde, putin susan,cedru de Virginia si coaja de grapefruit cu frunze de menta. Chiar se adapteaza perfect pielii, nefiind nicidecum potrivit pentru a se aplica pe produse de vestimentatie. Alte recomandari ar fi: Pi de Givenchy, simplut, vanilat, dar merge perfect pentru un om intelectual, Escada Sentiment, intre fresh si senzual, parca potrivit pentru intalniri romantice si, nu in ultimul rand, desi este destul de raspandit, ramane un parfum special, glamorous, bussinesslike, cu acel touch of class: Chanel Allure Homme(cel clasic-cel sport parca nu este asa de finut). Daca mai vrei totusi altele mai incearca
L'Instant pour Homme( nota de cafea mai puternica decat in VI), RochasMan si Nemo de la cacharel. Mai fresh ar fi Dune de la Dior. In orice caz nu iti recomand Black XS, deja e prea comun, si mai ales nimic de la Armani.

#59
stylus

stylus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 13.12.2006

 Danii20, on Feb 12 2006, 15:01, said:

Salut Tudor,
Inainte de toate ai uitat sa spui ce parfumuri ai folosit in trecut ca sa pot sa imi dau seama  ce categorie de parfumuri iti plac.E greu sa faci recomandari cuiva mai ales cand e vorba de un parfum.
Din cate am  inteles esti imbracat mai tot timpul in costum.
Pentru seara Cartier - Declaration. E cu siguranta un parfum care merge numai in anumite situatii cand ai intalnire de afaceri , cu siguranta nu trece neobservat . Ramane de vazut daca iti place fragrance-ul.
Casual: Iti recomand orice e sport, incepand cu Ralph Lauren - Polo Sport sau Chanel -Allure Sport . Sfat general incearca sa eviti eau de toilette mai ales daca vrei ca mirosul sa persiste mai mult de doua ore.
Parfumurile pe care ti le-am recomandat mai sus le poti gasi in versiunea Eau de parfum care e o solutie mult mai buna, mai concentrata decat eau de toilette.
sper sa te ajute ce ti-am spus aici
Dani
Mie imi plac in ordine descrescatoare: Aqua di Gio, Issey Miake si Roma de la Laura Biagiotti. In general imi plac parfumurile masculine mai dulci, decat cele "sport". Imi mai puteti recomanda ceva in genul celor de mai sus? :worthy:

Editat de stylus, 17 decembrie 2006 - 16:09.


#60
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 325
  • Înscris: 13.12.2004
Nu am intrat aici ca sa imi spun o parere in legatura cu potentialul parfum, am citit intamplator si...am ramas consternata de cum e folosit acest topic pentru refularea frustrarilor. Ca femeie, apreciez mult un barbat care se imbraca elegant si care miroase bine, de ce nu, UNIC?

#61
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.988
  • Înscris: 28.11.2001
Avand in vedere ca topicul e de prin ianuarie-februarie cred ca e cam tarziu sa fac niste recomandari. Totusi.....
Tudore ai incercat: Jump by Joop, Scupture by Nikos, Ultraviolet by Paco Rabbane, Allure Homme by Channel, Aqua by Bvlgari, Brit Man by Burberry, Sentiment by Escada, Dark blue by Hugo Boss, 212 Men by Carolina Herrera sau Crave by Calvin Klein?

#62
asmera1980

asmera1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 12.01.2007

 adrianc, on Jan 25 2006, 17:26, said:

salut  :) ,

intrebarea mea oarecum on-topic : chiar este NEAPARATA nevoie ca unui barbat sa nu ii lipseasca parfumurile astea, ba inca impartite in categorii seara/noapte, toamna/iarna etc?  :w00t:
Intreb asta in ideea ca undeva (pe unde fiecare ar fi trebuit sa ajunga cu cititul  :) ) se spune ca un barbat (la femei sa spunem ca stau altfel lucrurile) care are grija de imaginea lui si care este absolut ok din toate punctele de vedere ar trebui sa nu miroase a nimic.

sper sa nu fiu interpretat gresit, urasc mai mult decat oricine nespalatii si sunt destul de pretentios in ceea ce priveste igiena si ingrijirea, dar...mi se pare exagerata tendinta actuala, cand nu mai poate iesi omul din casa fara sa toarne pe el niscaiva parfum. Am exagerat cu "sa toarne" tocmai pentru a sublinia efectul (omorarea mustelor pe o raza de cativa metri si intoxicarea persoanelor din apropiere).

tudor2006 , sa nu ma intelegi gresit, imi dau seama ca nu vorbesc cu alde manelisti care se imput cu ce le cade la mana, dar totusi...cum ramane cu ce spuneam mai sus?

Nu ma leg de ce ii place omului, nicidecum. As vrea sa stiu mai degraba parerile voastre asupra celor spuse mai sus.
si acum off-topic :

am remarcat (ca toti ceilalti, dealtfel) ca exista pe forum-ul SP cativa useri care indiferent de situatie, trebuie sa aiba ceva de spus/de comentat. Vreau doar sa spun ca mi se face greata de astfel de oameni, care vorbesc (posteaza) de cele mai multe ori tendentios, cu toate ca nu au absolut nimic de spus. Judecand dupa numarul incredibil de post-uri, e de inteles ca unii au un lack general in viata reala.

Elena2k, driverx s.a.m.d.  :

- daca nu ati avut timp sa primiti un minim de educatie, sau nu ati considerat asta ca fiind prea important, aflati ca nu e frumos (in general) ca doi indivizi sa vorbeasca la persoana a3-a despre un alt individ, cand toti 3 sunt de fata. Pe forum se considera o situatie asemenatoare.
- obrazniciile si comentariile de 2 lei va reprezinta/reflecta de cat de mult sunteti in stare. Daca sunteti in stare de mai mult (eu unul nu am nici o indoiala ca sunteti), renuntati la ele.
- tinand cont ca SP are din cate stiu eu vreo cateva zeci de mii de useri, ar fi frumos daca nu ar fi siliti sa citeasca toti cum va transmiteti voi pupaturi si alte chestii. Dar asta tine iar de respectul fata de ceilalti / de faptul ca vedeti forumul SP ca pe proprietatea voastra murdara unde va manifestati ca atare.
- nu in ultimul rand, get a life !

Sper sa nu imi luati in nume de rau sugestiile, nu sunt decat bine intentionate  :peacefingers:

way to go

#63
michaela13

michaela13

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 02.11.2006
Buna,


Uite, poti sa incerci Este Lauder- Pleasure -for men. E un parfum de zi fin...si suficient de fresh

#64
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.868
  • Înscris: 18.09.2004
parfum mai diferit, foarte probabil nefolosit de fitzosi: Bvlgari Black... si atrage si atentia destul de tare din ce am inteles... :D (acu' motivul pt. care atrage atentia si nu e nici nu e folosit, e alta poveste... :lol: )

#65
mada66000

mada66000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 16.01.2005
Incearca "L'eau d'issey" de la Issey Miyake.Nu e exagerat de scump si miroase bine!
[ http://static.flickr.com/47/146539580_c99fe42d98.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#66
Leviss

Leviss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 324
  • Înscris: 07.01.2007
Ma bag si eu in discutia voastra. Ati auzit cumva de MOZAIC ? Il recomand tuturor, are un miros inconfundabil..

Editat de Leviss, 18 februarie 2007 - 11:26.


#67
valmirea

valmirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 31.10.2007

 tudor2006, on Jan 24 2006, 14:31, said:

Exact asta vreau. Ceva parfum neobisnuit si mai putin intalnit printre romanii nostri.
daca asta vrei cauta marc jacobs sau vera wang

#68
pres.mar.only.me

pres.mar.only.me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 09.05.2007
eu folosesc naomi campbell -cat deluxe si chape 75 eu sunt multumita de ele

#69
dUa

dUa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 257
  • Înscris: 01.03.2007
Try Clive Christian. :surprise:
Am incercat la o parfumerie in Franta. Acolo iti poti crea propria aroma sau poti plati niscaiva euro ca sa-ti dea o copie exacta a oricarui parfum din lume.

Stie cineva ce fel de alcool si in ce concetratie se foloseste pentru obtinerea parfumurilor? Etilic?

Editat de dUa, 13 noiembrie 2009 - 00:35.


#70
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.434
  • Înscris: 01.07.2009
Deo FAVORIT de la Farmec!

#71
dradis

dradis

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 891
  • Înscris: 27.08.2009
Nicidata n-am inteles chestia asta cu parfumurile, cel putin la femeile tinere, intotdeaua ma atrage mai mult "parfumul" lor natural, oi fi eu mai pervers, nu stiu.. desi am gasit unele supozitii, feromoni si alte chestii pe care nu le inteleg. Intre una care n-a facut dus in ultimele 12 ore si alta care a turnat un kg de parfum pe ea o prefer pe prima.

Editat de dradis, 04 iulie 2010 - 13:06.


#72
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.536
  • Înscris: 10.10.2009

 dradis, on 4th July 2010, 14:04, said:

Nicidata n-am inteles chestia asta cu parfumurile, cel putin la femeile tinere, intotdeaua ma atrage mai mult "parfumul" lor natural, oi fi eu mai pervers, nu stiu.. desi am gasit unele supozitii, feromoni si alte chestii pe care nu le inteleg. Intre una care n-a facut dus in ultimele 12 ore si alta care a turnat un kg de parfum pe ea o prefer pe prima.


De acord cu tine, mirosul natural al pielii e placut, dar dupa 12 ore n-as baga mina in foc pentru asta. Feromonii oricum lucreaza chair daca te-ai scaldat in parfum in prealabil.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate