Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Alt parfum

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008
Nu stiu daca ai mirosit multe parfumuri feminine dar cand ai sa mirosi ceva subtil, suav si care are sa fie parfumul ai sa observi ca nu e ceva tocmai rau. Du-te intr-o parfumerie si incearca Deep Red, Alien, Hypnotic Poison si altcumva ai sa percepi parfumul. Bineinteles daca pana acum ti-au vatamat nasul doar cele BU, Avon, si intr-o canitate exagerata, atunci inteleg de unde si acest sentiment.

#74
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

 DarkEnemy, on 4th July 2010, 19:30, said:

Nu stiu daca ai mirosit multe parfumuri feminine dar cand ai sa mirosi ceva subtil, suav si care are sa fie parfumul ai sa observi ca nu e ceva tocmai rau. Du-te intr-o parfumerie si incearca Deep Red, Alien, Hypnotic Poison si altcumva ai sa percepi parfumul. Bineinteles daca pana acum ti-au vatamat nasul doar cele BU, Avon, si intr-o canitate exagerata, atunci inteleg de unde si acest sentiment.

Un parfum bun nu este neaparat scump. Multe sunt scumpe artificial, prin ados comercial sau din cauza costurilor de marketing si publicitate.

#75
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008
Nu trebuie sa fie scump ca sa fie si bun dar parfumuri cum ar fi BU, care pentru nasul meu miros a alcool si niste flori aruncate la repezeala, cele de la Avon (cu exceptia Surrender) nu poti sa zici ca miros extraordinar in comparatie cu cele mentionate de mine.
Multe sunt scumpe si din cauze mentionate de tine dar daca stii care sunt site-urile de profil care vand Hypnotic Poison la 200 si ceva de lei si nu la 500 cat e in magazine atunci pretul e justificat.
Iar comapniile care vand parfumuri ieftine cum ar fi Avon, in acest caz, nu investesc in ingrediente si nici in parfumier. De ex. Christopher Sheldrake care a facut Perceive face si parfumurile pentru Serge Lutens - brand care e de nisa. Pe cand Perceive-ul e 50 de lei la 50 ml cele de la SL sunt peste 100 de euro sticla de 50 ml. De ce ? Fiindca nasul cand are la dispozitie ingrediente mai bune si este platit mai bine isi da interesul ca parfumul sa fie ceva de top, pe masura platii sale.
Ma gandesc ca de aceea a facut pentru Avon un parfum si pentru Serge Lutens peste 30 - ingrediente mai bune, bani mai multi pentru el => isi da silinta mai tare pentru a iesi ceva frumos.

#76
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

 DarkEnemy, on 4th July 2010, 22:06, said:

Nu trebuie sa fie scump ca sa fie si bun dar parfumuri cum ar fi BU, care pentru nasul meu miros a alcool si niste flori aruncate la repezeala, cele de la Avon (cu exceptia Surrender) nu poti sa zici ca miros extraordinar in comparatie cu cele mentionate de mine.
Multe sunt scumpe si din cauze mentionate de tine dar daca stii care sunt site-urile de profil care vand Hypnotic Poison la 200 si ceva de lei si nu la 500 cat e in magazine atunci pretul e justificat.
Iar comapniile care vand parfumuri ieftine cum ar fi Avon, in acest caz, nu investesc in ingrediente si nici in parfumier. De ex. Christopher Sheldrake care a facut Perceive face si parfumurile pentru Serge Lutens - brand care e de nisa. Pe cand Perceive-ul e 50 de lei la 50 ml cele de la SL sunt peste 100 de euro sticla de 50 ml. De ce ? Fiindca nasul cand are la dispozitie ingrediente mai bune si este platit mai bine isi da interesul ca parfumul sa fie ceva de top, pe masura platii sale.
Ma gandesc ca de aceea a facut pentru Avon un parfum si pentru Serge Lutens peste 30 - ingrediente mai bune, bani mai multi pentru el => isi da silinta mai tare pentru a iesi ceva frumos.

Faptul ca tie iti place aroma acelor parfumuri nu le face bune. Eu, de exemplu, n-as da banii pe Hypnotic Poison, si inca cateva de marci consacrate. Parfumul, in primul rand trebuie sa fie persistent pe corp, adica sa nu-i dispara mirosul dupa juma de ora de la aplicare, si-n al doilea rand trebuie sa miroasa placut pentru cel care-l utilizeaza, atat imediat dupa aplicare cat si la ceva timp dupa. Toate parfumurile care indeplinesc aceste doua caracteristici pot fi considerate bune. Restul e propaganda si publicitate. Parfumurile de la Avon, de exemplu, sunt atat de ieftine deoarece lor nu li se face publicitate.

#77
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008

 citronelle, on 5th July 2010, 00:15, said:

Faptul ca tie iti place aroma acelor parfumuri nu le face bune. - Pai nici faptul ca tie-ti plac cele de la Avon nu le face bune. E vorba de gusturi doar ca eu iti spun ca un parfum in care se investeste si nu se face la plesneala nu are cum sa iasa prost. Avon scoate 10 parfumuri de dama pe an. Dior (daca tot suntem la HP) scoate 1. Vezi si tu diferenta. Unii scot parfumul la luna ceilalti lucreaza un an intreg sau poate mai mult pana sa-l lanseze.
Eu, de exemplu, n-as da banii pe Hypnotic Poison, si inca cateva de marci consacrate. Parfumul, in primul rand trebuie sa fie persistent pe corp, adica sa nu-i dispara mirosul dupa juma de ora de la aplicare, si-n al doilea rand trebuie sa miroasa placut pentru cel care-l utilizeaza, atat imediat dupa aplicare cat si la ceva timp dupa. - Si ce au aceste marci consacrate de te fac pe tine sa nu le cumperi parfumul ? Chestia cu longevitatea e o problema de reactie cu pielea; placutul e despre gusturi. Daca invoci aceste doua motive ca fiind principala cauza pentru care nu ai achizitiona un parfum inteleg. Iar daca nu tine pe tine nu poti zice ca e prost. Trebuie apreciat asa cum e. Si pe mine tine Fahrenheit 30 de minute si de aceea tot imi place chit ca nu il folosesc ca nu am la ce.
Toate parfumurile care indeplinesc aceste doua caracteristici pot fi considerate bune. Restul e propaganda si publicitate. Parfumurile de la Avon, de exemplu, sunt atat de ieftine deoarece lor nu li se face publicitate. - Parfumurile Creed nu au niciun fel de reclama, absolut niciuna, si de aceea tot sunt bune. Sunt bune pentru ca se investeste in crearea lor. Se incearca armonizarea ingriedentelor naturale in cantitati cat mai mari fata de restul parfumurilor care sunt bazate pe note sintetice. Bineinteles  si pretul e pe masura. Avon nu are nevoie de reclama. 1) se cumpara mai ales in E Europei (pe dincolo e considerat trash) 2) campania de publicitate ar costa mai mult decat profitul din vanzarea lor. Zicala "You get what you pay for" e adevarata. Adevarata si la Dior si la Chanel chiar si la Creed doar ca la Avon e net mai mare decat la restul - si aici nu la ceva bun ma refer. Oricum daca tie iti plac cele de la Avon e foarte bine. Dar de aici pana la a afirma ca parfumurile de la Avon > cele care sunt produse de parfumieri renumiti e cale lunga.


#78
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

Quote

Pai nici faptul ca tie-ti plac cele de la Avon nu le face bune. E vorba de gusturi doar ca eu iti spun ca un parfum in care se investeste si nu se face la plesneala nu are cum sa iasa prost. Avon scoate 10 parfumuri de dama pe an. Dior (daca tot suntem la HP) scoate 1. Vezi si tu diferenta. Unii scot parfumul la luna ceilalti lucreaza un an intreg sau poate mai mult pana sa-l lanseze.


N-am zis ca-mi plac sau nu parfumurile de la Avon. In mare nu sunt stilul meu sau nu-mi plac cum evolueaza mirosul pe piele. Creeare unui parfum dureaza, intradevar, dar asta pentru ca multora le este greu sa gaseasca combinatia potrivita de ingrediente pentru aroma pe care doresc s-o creeze, plecand de la aroma din sticla si pana la aroma care ramane pe piele la final. Cat despre Avon, m-am uitat de curand intr-un catalog si am vazut acolo aceleasi parfumuri ca si acum cativa ani,deci nu stiu de unde ai concluzionat tu ca ei scot 10 parfumuri pe an si de aici rezulta ca parfumurile ar fi facute pe graba.


Quote

Si ce au aceste marci consacrate de te fac pe tine sa nu le cumperi parfumul ? Chestia cu longevitatea e o problema de reactie cu pielea; placutul e despre gusturi. Daca invoci aceste doua motive ca fiind principala cauza pentru care nu ai achizitiona un parfum inteleg. Iar daca nu tine pe tine nu poti zice ca e prost. Trebuie apreciat asa cum e. Si pe mine tine Fahrenheit 30 de minute si de aceea tot imi place chit ca nu il folosesc ca nu am la ce.

Pai poate sa fie orice, de la felul in care miroase parfumul la cat de puternic miroase. Unele mi se par ca miros, cum ai zis tu, a alcool sau a deodorant de camera. Un parfum bun, indiferent de marca, trebuie sa tina pe tine, si pe haine, chit ca tu, fiind obisnuit cu mirosul nu-l mai simti, dar ceilalti ar trebui sa-l poate percepe daca stau linga tine.

Quote

Parfumurile Creed nu au niciun fel de reclama, absolut niciuna, si de aceea tot sunt bune. Sunt bune pentru ca se investeste in crearea lor. Se incearca armonizarea ingriedentelor naturale in cantitati cat mai mari fata de restul parfumurilor care sunt bazate pe note sintetice. Bineinteles si pretul e pe masura. Avon nu are nevoie de reclama. 1) se cumpara mai ales in E Europei (pe dincolo e considerat trash) 2) campania de publicitate ar costa mai mult decat profitul din vanzarea lor. Zicala "You get what you pay for" e adevarata. Adevarata si la Dior si la Chanel chiar si la Creed doar ca la Avon e net mai mare decat la restul - si aici nu la ceva bun ma refer. Oricum daca tie iti plac cele de la Avon e foarte bine. Dar de aici pana la a afirma ca parfumurile de la Avon > cele care sunt produse de parfumieri renumiti e cale lunga.

Chanel No.5, unul dintre cele mai faimoase parfumuri e compus din chimicale, nu din esente naturale.

Chanel Nº 5 became famous for its overdose in synthetic perfumery raw materials, the aldehydes in the top note.

#79
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Treaba cu parfumurile din ingrediente naturale e o alta legenda urbana. Esentele naturale sint evitate cit se poate de mult, pentru ca se altereaza usor, nu au stabilitate, isi schimba foarte repede proprietatile. Multi producatori care fac aluzii la ingredientele naturale (da bine pe hirtie), se refera insa probabil la apa...

#80
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008

Quote

N-am zis ca-mi plac sau nu parfumurile de la Avon. In mare nu sunt stilul meu sau nu-mi plac cum evolueaza mirosul pe piele. Creeare unui parfum dureaza, intradevar, dar asta pentru ca multora le este greu sa gaseasca combinatia potrivita de ingrediente pentru aroma pe care doresc s-o creeze, plecand de la aroma din sticla si pana la aroma care ramane pe piele la final. Cat despre Avon, m-am uitat de curand intr-un catalog si am vazut acolo aceleasi parfumuri ca si acum cativa ani,deci nu stiu de unde ai concluzionat tu ca ei scot 10 parfumuri pe an si de aici rezulta ca parfumurile ar fi facute pe graba.
Pai nu zici dar asa lasi impresia.

Avon: 292 parfumuri create
Dior: 74
(sursa basenotes.com si asta pana in 2008 caci atunci vad ca e ultimul parfum Avon bagat in baza de date. Cine stie cate sunt cu adevarat.)

Nu sunt 10 dar sunt 4. Ciudat e ca eu de fiecare cand mai prind la maica-mea un catalog d-asta sesizez un parfum nou.

Quote

Pai poate sa fie orice, de la felul in care miroase parfumul la cat de puternic miroase. Unele mi se par ca miros, cum ai zis tu, a alcool sau a deodorant de camera. Un parfum bun, indiferent de marca, trebuie sa tina pe tine, si pe haine, chit ca tu, fiind obisnuit cu mirosul nu-l mai simti, dar ceilalti ar trebui sa-l poate percepe daca stau linga tine.
Se pare ca avem conceptii diferite despre ce inseamna un parfum bun. Tu zici ca e bun daca tine eu spun ca e bun chiar daca nu tine fiindca privesc creatia ca si cum as fi obiectiv. Parfumul trebuie placut asa cum e fiindca pana la urma asta e creatia finala. Daca nu tine pe piele e alta mancare de peste. Daca ma dau cu Fahrenheit recunosc piramida si chiar daca nu tine tot il consider a fi un parfum bun doar ca sunt eu un ghinionist fiindca cu a mea piele nu reactioneaza cum trebuie. Si niciun parfum nu trebuie sa tina fiindca asta depinde de pielea ta. Daca ai piele uscata tine daca nu ghinion. Din cate ai incercat tu toate au tinut pe tine peste 10 ore ?

Quote

Chanel No.5, unul dintre cele mai faimoase parfumuri e compus din chimicale, nu din esente naturale.
Asa e. A fost si va ramane ceva foarte bun. Dar uiti factorul principal care face diferenta aici: $. Pe cand o sticluta de No.5 e 50 de $, cealalta de la Creed e de 5 ori mai scumpa. Creed face parfumuri din 1760 si nu cred ca ai auzit de ei. Le lipseste publicitatea fiindca si asta face diferenta dintre branduri. Daca iti permiti sa vinzi asa de scump si sa mai si lansezi alte produse noi inseamna ca produci ceva de calitate superioara, inseamna ca ai clienti destui si fideli si vrei sa pastrezi limita dintre exclusiv si "pentru toata lumea" intacta.
Altceva doream sa spun cu Avon. Parfumurile lor sunt indreptate spre cei "bugetari" carora nu le pasa cum pasa cum miroase ceea ce cumpara, le pasa doar sa cumpere ceva ce miroase decent. Aici se face iarasi diferenta. Nu investesti => nu iti poti permite sa scoti altceva decat decent, normal. Si tu iti poti face parfum daca ai uleiuri, alcool, apa si stii sa le amesteci si in ce proportii. Doar ca nu are sa fie ceva de top ci doar decent.

 beo, on 5th July 2010, 01:37, said:

Treaba cu parfumurile din ingrediente naturale e o alta legenda urbana. Esentele naturale sint evitate cit se poate de mult, pentru ca se altereaza usor, nu au stabilitate, isi schimba foarte repede proprietatile. Multi producatori care fac aluzii la ingredientele naturale (da bine pe hirtie), se refera insa probabil la apa...

Asa e. Se incearca conservarea lor. Cei de la Creed au in acea serie un model pentru a iti da seama in ce luna si an e facut parfumul. Nu putini sunt cei care cumparand online au nimerit parfumuri de cativa ani buni, care zaceau prin depozitele magazinului, si s-au plans ca nu simt nimic sau ca parfumul nu miroase ca cel pe care l-au testat la magazinul retail. Figure it out yourself :)

#81
nku-fm_group

nku-fm_group

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.09.2010
Daca pentru tine conteaza produsul pe care il cumperi si nu ambalajul acestuia,produsele de parfumerie FM Group iti sunt destinate.Firma produce parfumuri de marca din esentele renumitei DROM Frarances International(Armani,Lacoste,Kenzo,Chanel,Lancome,Gucci,Hugo Boss,Calvin Klein,DKNY,Dior,Escada) la preturi intre 49-84 lei.Poti cumpara produse sau poti deveni colaborator.
        LISTA AROME ALTERNATIVE  PENTRU  CLIENTI

Parfum dama - 30 ml – 51,5lei

  05. Gucci – Rush
  06. Elizabeth Arden – Green Tea
  07. Giorgio Armani –Acqua di Gio
  09. Naomi Campbell – NaoMagic
  10. Christian Dior – J’Adore
  12. Lancom – Hypnose
  17. Paris Hilton – Paris Hilton
  18. Chanel – Coco Mademoiselle
  21. Chanel – No. 5
  23. Cacharel – Amor Amor
  24. Kenzo – Jungle Elephant
  25. Hugo Boss – Hugo Women
  26. Naomi Campbell – Naomi
  32. Thierry Mugler – Angel
  33. Dolce & Gabbana – Light Blue
  34. Chanel – Chance
  80. Christian Dior – Miss Dior Cheri
  81. DKNY - Donna Karan
  97. Gucci – Gucci Rush 2
  98. Mexx – Mexx Women
101. Giorgio Armani - Cod
122. Lacoste - Inspiration
125. Nina Ricci – Nina
132. Versace - Crystal Noir
173. Christian Dior - Hypnotic Poison
174. Lancome - Miracle
177. Giorgio Armani - Armani Mania
180. Emporio Armani - Diamonds
181. Moschino - I Love Love
183. Paco Rabanne - Black XS For Her
185. Hugo Boss - Hugo Xx
250.Joop-Joop Thrill
251. Ralph Lauren-Love Ralph Lauren
252. Dior-Escale a Portofino
253. Escada-Magnetism
254. Calvin Klein-One Summer
255. Max Mara-Le Parfum
256. Vera Wang-Vera Wang
257. Burberry-Burberry London
258. Giorgio Armani-Onde Mystere
259. Ralph Lauren-Notorious
260. Jill Sander-Soft Style
261. Issey Miyake - L’eau de Yssey
262. Calvin Klein - Eternity
263. Gabriela Sabatini - Gabriela Sabatini
264. Tommy Hilfiger-Dreaming for Woman
265. Escada – Signature by Escada
266. Guerlain – Jardins de Bagadelle
267. Christian Audigier – Love & Luck
268. Exclusiv FM by FEDERICO
269. Clean Original – PD 30
270. Lolita Lempicka – Si Lolita
271. Gabriela Sabatini – Ocean Sun
272. Puma – Flowing woman
273. Exclusiv FM by FEDERICO
274. Chopard - Cascade
275. Sean John - Unforgivable

Parfum pentru par -50 ml-29,4 lei
  81h. Donna Karan -  DKNY
141h. Versace - Bright Crystal
147h. Dolce&Gabbana - The One

Apa Parfum Barbati
(50 ml) – 51,5 lei
  43. Hugo Boss – Hugo Energise
  52. Hugo Boss – Boss
  54. Hugo Boss – Hugo
  56. Christian Dior – Fahrenheit
  57. Lacoste – Lacoste
  60.  Giorgio Armani – Emporio City  Glam
  64. Giorgio Armani – Black Code
  66. Giorgio Armani- Attitude
  68. Dolce & Gabbana – Men
  83. Bvlgari - Pour Homme Soir
  93. Azzaro – Chrome
  94. Adidas-Adidas Black
110. J.P.Gaultier – La Male
120. Exclusiv FM – Silvermoon
133. Moschino – Friend`s Men
134. Giorgio Armani - Aqua di Gio
135. BVLGARI - Aqua pour Homme
140. Giorgio Armani - Emporio Remix for Him
188. Kenzo -Tokyo by Kenzo
189. Diesel - Fuel For Life Homme
190. Cerutti - Cerruti pour Homme
205. Calvin Klein - Calvin Klein Man
206. Guerlain - Guerisin Homme
207. Azzaro - Twin for Men
208. GIVENCHY - Play
209. Beckham - Signature Men
210. Hugo Boss - Hugo XY for Him
219. Hugo Boss - Boss in Motion White
220. Calvin Klein - Calvin Klein Free
221. Exclusiv FM by FEDERICO
222. Lanvin – L’home Sport
223. Dolce & Gabbana - La Lune 18
224. Exclusiv FM by FEDERICO
225. Lacoste - Challenge
226. Hugo Boss - Boss Pure

Parfum cu feromoni - Barbati
(50 ml) -  58,8 lei
  52f. Hugo Boss – Boss
  56f. Christian Dior-Fahrenheit
  94f. Adidas-Adidas Black
120f. Exclusiv F.M.
134f. Giorgoi Armani-Aqua di Gio
209f. Beckham-Signature Men

Spuma de ras (250 ml) – 26,5 lei
52p. Hugo Boss – Boss

Balsam de corp barbati
(200 ml) – 30,9 lei
52b. Hugo Boss – Boss
Parfum cu feromoni - dama
(30ml) – 58,8 lei
18f.  Chanel -Coco Mademoiselle
23f.  Cacharel – Amor Amor
33f.  Dolce & Gabbana – Light Blue
81f.   DKNY – Donna Karan
97f.  Gucci – Gucci Rush 2
98f.  Mexx – Mexx Women
101f. Giorgio Armani – Cod

Parfum dama - Arome de Lux
50ml – 88,2 lei
141. Versace – Bright Crystal
142. Christian Dior- Dior Addict
146. Lacoste-Lacoste PourFemme
147. Dolce&Gabbana – The One
149. Kenzo – Kenzo Amour
162. Narciso Rodriquez-For Her
192. Gucci-Gucci by Gucci
281. Escada-Moon Sparkle
285. Calvin Klein-Secret Obsession
286. DIOR-Midnight Poison
287. BVLGARI-Jasmin Noir
288. ESCADA-Incredible Me
289. Lancom-Magnifique
290. Estee Lauder-Sensuous
291. Emporio  Armani-Diamonds
292. ESCADA-Ocean Lounge
293. Cacharel-Amor Amor Tentation
298. Gucci – GUCCI FLORA

Parfum lux  50ml – 101,5 lei
305. Nina Ricci - Nina Ricci
306. Nina Ricci - Fills
307. Marc Jacobs - Lola   (30 ml)
308. Cacharel - Scarlett
309. Christian Dior – Escale a Pondichery

Parfum lux  50ml – 116.2 lei
294. Yves Saint Laurent -ELLE
295. David Beckham –Signature Woman
296. Versace-Versence
310. Guerlain - Idylle
311. Givenchi – Amarige Mariage
312. Escada – Desire Me

Parfum lux  50ml – 130,9 lei
303. Naomi Campbell-Cat Deluxe at Night
304. Hugo Boss – Boss Woman

Parfum lux  50ml – 145,6 lei
297. HUGO BOSS-BOSS ORANGE WOMAN (cu pompita)

Apa parfum LUX -100ml -88,2 lei
283. Paris Hilton –Can Can
284. Donna Karan –Be Delicious Night

Deodorant dama 75ml -20,6 lei
  21d. Chanel – No. 5
  23d. Cacharel – Amor Amor
  33d. Dolce & Gabbana – Light Blue
  81d. DKNY - Donna Karan
132d. Versace - Crystal Noir
173d. Christian Dior -Hypnotic Poison


Apa Parfum Barbati
Arome de Lux (100 ml) -88,2 lei
151. Yves Saint Laurent – L’homme
152. Gucci – Gucci Pour Homme
155. Prada- Parada Pour Homme
156. Ralph Lauren – Polo Black
158. Hugo Boss - Boss Selection
159. Cacharel – Amor Pour Homme
160. Lacoste – Essential
169. Dolce&Gabbana-Light Blue Men
195. Dolce &Gabbana-The One For Men
197. Davidoff-Davidoff Adventure
199. Paco Rabanne-1 Milion
301. Diesel-Only the Brave

Arome de Lux (100 ml) -116,2 lei
299. Davidoff – Hot Water Men
302. Serge Lutens – Ambre Sultan

Parfum Barbati
Arome de Lux (50 ml) -88,2 lei
198. GUCCI-Gucci by Gucci pour Homme
300. DIOR-Dior Homme Sport

After Shave -Lotiune dupa ras
(100 ml) – 29,4 lei
  52s. Hugo Boss – Boss
  56s. Christian Dior – Fahrenheit
  94s. Adidas – Adidas Black
110s. J.P.Gaultier – La Male
134s. Giorgio Armani - Aqua di Gio
169s. Dolce&Gabbana-Light Blue Men

Gel de Dus Barbati
(200 ml) – 20,6 lei
  52g. Hugo Boss – Boss
  56g. Christian Dior – Fahrenheit
  64g. Giorgio Armani – Black Code
  68g. Dolce & Gabbana - Men
  94g. Adidas-Adidas Black
110g. La Male – J.P.Gaultier
134g. Giorgio Armani - Aqua di Gio
135g. BVLGARI - Aqua pour Homme
169g. Dolce&Gabbana-Light Blue Men
209g. Beckham - Signature Men

Deo Roll-on  (50ml)-20,6 lei
  52r. Hugo Boss – Boss
  56r. Christian Dior – Fahrenheit
  64r. Giorgio Armani – Black Code
  94r. Adidas – Adidas Black
110r. La Male – J.P.Gaultier
134r. Giorgio Armani - Aqua di Gio
169r. Dolce&Gabbana -Light Blue Men
209r. Beckham - Signature Men
R01. Roll-on unisex (fara aroma)
Parfum (poseta) 15ml – 26,5 lei
231. Davidoff-Cool Water Wave
232. Estee Lauder-Pleasures
233. Cacharel-Liberte
234. Estee Lauder- Pure white linen
235. Jil Sander –Stylessence
236. Sonia Rykiel-Rykiel Woman
237. Christina Aquilera-Christina Aquilera
238. Chloe-L’eau De Parfum Chloe
239. Burberry-The Beat
240. Ralph Lauren-Ralph White

Parfum dama floral 50 ml -88,2 lei
FM 211 - LILIAC
FM 213 - LĂCRĂMIOARA
FM 217 - TRANDAFIR
FM 218 - FLORI DE PORTOCAL

Gel dus dama (200 ml) -20,6 lei
  05g. Gucci – Rush
  06g. Elizabeth Arden – Green Tea
  10g. Christian Dior – J’Adore
  12g. Lancom – Hypnose
  18g. Chanel – Coco Mademoiselle
  21g. Chanel – No. 5
  23g. Cacharel – Amor Amor
  25g. Hugo Boss – Hugo Women
  32g. Thierry Mugler – Angel
  33g. Dolce&Gabbana – Light Blue
  34g . Chanel – Chance                              
  81g. Donna Karan -  DKNY
  97g. Gucci – Gucci Rush 2
  98g. Mexx – Mexx Women
101g. Giorgio Armani - Cod
141g. Versace - Bright Crystal
142g. Christian Dior-Dior Addict
147g. Dolce&Gabbana - The One
173g. Christian Dior -Hypnotic Poison
283g. Paris Hilton –Can Can

Deo Roll-on (50ml) -  20,6 lei
   05r. Gucci – Rush
  23r. Cacharel – Amor Amor
  25r. Hugo Boss – Hugo Women
  33r. Dolce&Gabbana – Light Blue
  81r. Donna Karan -  DKNY
  97r. Gucci – Gucci Rush 2
101r. Giorgio Armani - Cod
141r. Versace - Bright Crystal
147r. Dolce&Gabbana - The One
173r. Christian Dior -Hypnotic Poison
R01. Roll-on unisex (fara aroma)

Balsam de corp (200ml) -30,9 lei
05b. Gucci – Rush
10b. Christian Dior – J’Adore
21b. Chanel – No. 5
23b. Cacharel – Amor Amor
33b. Dolce & Gabbana – Light Blue
81b. DKNY - Donna Karan
  97b. Gucci – Gucci Rush 2
101b. Giorgio Armani - Cod
141b. Versace - Bright Crystal
173b. Christian Dior -Hypnotic Poison


Apa toaleta fructata
50ml – 44,1 lei
FM 201 - VANILIE
FM 202 - MURE


Crema de maini (100ml)-20,6 lei
33c. Dolce& Gabbana - Light Blue
81c. Donna Karan -  DKNY
98c. Mexx – Mexx Women

Caseta-Set Vacanta-26,5 lei
(30 ml-fiecare produs)
33b+33g+81g
33b. Dolce&Gabbana – Light Blue +
33g. Dolce&Gabbana – Light Blue +
81g. Donna Karan -  DKNY

PARFUM PT COPII – 36,8lei

Fete -20ml,
88. Strawberry Fruit
Baieti - 30 ml
90. Trendy Boy

Balsam de corp fete
(200ml) – 30,9 lei
88b.  Strawberry Fruit

Gel de dus tineri (200ml) -20,6 lei
88g.  Strawberry Fruit
90g.  Trendy Boy

GLOSS BUZE - 8ml -  14,7 lei
88u- Strawberry Fruit


PRODUSE pentru INGRIJIREA PICIOARELOR

S001- peeling 75 ml. – 19,2 lei

S002- crema pentru hidratare
intensa 75 ml. – 22,1 lei

S003- gel calmant – înviorator
75 ml. – 22,1 lei

S004- antiperspirant
150 ml. – 23,5 lei

Pentru comenzi sau programari pentru a incerca oricare dintre ele (am 161 de mostre disponibile) cautati'ma la 0786777734(cosmote) sau [email protected]

#82
astept

astept

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.04.2009
:peacefingers:   Pana la urma a gasit ala parfumu' ? Ca din 2006 tot il cauta. Creca nici nu se mai imbraca businessssssssss ca a dat firma FALIMENT     :naughty:

#83
mirosplacut

mirosplacut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.04.2008
Ai putea sa incerci si parfumuri de aici : www.###.webs.com
SUNT PARFUMURI CARE COPIAZA MIROSUL CELOR CELEBRE SI AU DE DEPARTE CEL MAI BUN RAPORT CALITATE /PRET

#84
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007

 mirosplacut, on 22nd October 2010, 10:59, said:

Ai putea sa incerci si parfumuri de aici : www.###.webs.com
SUNT PARFUMURI CARE COPIAZA MIROSUL CELOR CELEBRE SI AU DE DEPARTE CEL MAI BUN RAPORT CALITATE /PRET
NU vreau sa te superi pe mine, dar pe langa faptul ca faci reclama, acestea sunt niste spalaturi de borcane de la parfumurile originale plus spirt, fara suparare

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate