Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Digi Energy - Noul furnizor de curent electric din România.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
5605 replies to this topic

#3457
martonkodok

martonkodok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 09.06.2017
Electrica mi a oferit o oferta de 178 sa raman la ei.

Nu exista sa platesti 2 luni si aici si acolo simultan. Dupa semnatura de la Digi, inca vreo 2 luni calendaristice mi au venit facturi de Electrica pentru perioada in care am mai ramas la ei, autocitire + regularizare. Deci perioada e semnatura + 21 de zile inca la Electrica. Restul incepe la Digi.
Apoi a inceput si de la Digi sa vina facturi. Nu am platit in aceste 2 luni mai mult, si nu in doua luni. Clar am platit bine restanta ce a ramas de factura de catre cei de la Electrica + regularizare, si apoi cele noi cu Digi.

Nu am lasat sa umble Digi dupa hartii, eu mi le am rezolvat. Sunt multumit, mi a iesit intrun an 137 de RON mai ieftin la Digi decat la Electrica.
Extrasul de carte funciara era mie cel usor document prin care atest cu un document "RECENT" ca e imobilul care detin, cost de obtinere 20 de lei si 3 zile. Am avut un contract de vanzare-cumpare prea vechi din anii 80, care nu era recent.

Edited by martonkodok, 21 June 2017 - 14:51.


#3458
Lusitanul1

Lusitanul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.06.2017
Multzam fain pentru lamuriri @Martonkodok ! Acum ii totu' clar, merita ! Ii buuuna lupa de la filatelie si lampa de speologie pentru contoru' moasa-sii , dar babele si mosnegii , in general cei cu probleme oculare s-au cam saturat sa se benocleze la contoar...Rabdare si tutun d'ala bun s-avem !Posted Image

#3459
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
@marton kodok nu cumva esti angajat la REEA.net din Targu Mures pentru ca numele imi pare cunoscut ?
https://ro.linkedin.com/in/pentium10

#3460
martonkodok

martonkodok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 09.06.2017
ia uite ca sunt celebru, de unde ma stii? ne-am intalnit la o conferinta unde am prezentat ceva interesant?

Edited by martonkodok, 21 June 2017 - 21:49.


#3461
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008

View Postcatalinman, on 18 iunie 2017 - 19:32, said:

Doar unul dintre ele. Pe unul ti se da 155 lei, pe celalalt 165 lei.
Nu mi se pare logic ce zici tu. Practic, daca acum am un consum lunar de 2000 kWh/luna/1 contract, impartind acelasi consum pe 2 contracte la aceeasi locatie (sa zicem 1000 kWh/unul si 1000 kWh/celalalt) pt. a nu avea probleme cu puterea, voi avea un tarif final mai mare pt. aceeiasi 2000 kWh. Plus abonamente la ambele contracte.

#3462
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Ia si mergi in POP si intreaba acolo. Vorbeste cu fata din agentie, spunei ca pe aceeasi locatie unde ai deja cablu si net de la RDS si unde ai deja contract Digi Energy mai vrei sa faci inca un contract. Vezi ce iti spune. Posted Image

#3463
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007

View PostLusitanul1, on 21 iunie 2017 - 14:30, said:

Pana la urma ai fost (esti) multumit cu noul furnizor ? In prima factura Digi ti-au bagat vreo taxa suplimentara pentru au umblat ei dupa acte ?
Mie nu mi-au cerut extras de carte funciara , dar daca imi vor cere NU voi schimba furnizorul si punct !
Sarmele sunt aceleasi si curentul tot ala e, se schimba doar hartogaria.
Dumneata esti clientul ideal pt Electrica, e bina sa nu pleci de la ei.

Daca nu ar avea Digi concurenta, sunt convins ca o sa si-o ia in cap.
Trebuie sa fie si niste cotizanti benevoli.... punct :)

#3464
martonkodok

martonkodok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 09.06.2017
RCS&RDS schimbă radical business-ul cu energie: Numărul de clienţi casnici explodează, dar cel al clienţilor comerciali mari se prăbuşeşte

RCS&RDS, compania care are cel mai bun preţ de furnizare a energiei electrice pentru populaţie, îşi schimbă radical business-ul: în doar trei luni numărul de clienţi casnici a explodat, ajungând la aproape 33.000, însă numărul consumatorilor comerciali mari s-a redus la mai mult de jumătate. Numărul de clienţi casnici ai serviciului Digi Energy, prin care gigantul telecom RCS&RDS furnizează energie electrică clienţilor finali, a crescut cu 47% în doar trei luni, potrivit datelor companiei. Astfel, dacă la data de 1 ianuarie 201, compania deservea 22.314 locuri de consum ale ale clienţilotr persoane fizice, la data de 31 martie, raporta 32.780 de clienţi persoane fizice. În această perioadă, 227 de clienţi casnici care primeau deja energie de la RCS&RDS au renunţat la acest furnizor, dar au venit alţi 10.693 de clienţi noi.
Pe de cealalaltă parte însă, numărul de clienţi non-casnici mari,  cei care, teoretic, aduc mai multă valoare business-ului, pentru că au un consum mai mare, a scăzut de la 272 la 107. Adică o scădere de 60%. Au fost terminate 169 de contracte de furnizare cu acest tip de clienţi şi au fost încheiate doar patru noi.
Compania a raportat şi o scădere a numărului de clienţi non-casnici mici, de la 16.193, la începutul anului, la 12.891, la finalul lunii martie.
Această schimbare a portofoliului de clienţi este urmare a situaţiei de la începutul anului, când, ca urmare a creşterii abrupte a preţului energiei pe piaţa spot, compania a anunţat pierderi şi a informat că îşi va regândi afacerea de furnizare a energiei electrice.

https://goo.gl/c8BR8y

#3465
remuss

remuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.12.2003
Atata energie verde ca s-a destabilizat piata!

Attached Files



#3466
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Foarte scumpi ai devenit. Cum sa ceri mai mult decât enel/cez/electrica. Marii furnizori tradiționali.

#3467
bluesys

bluesys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.01.2006
E vreo gluma proasta mai sus?

Aici e pretul

http://www.digienerg...rezidentialForm

#3468
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

View Postbluesys, on 26 iunie 2017 - 18:08, said:

E vreo gluma proasta mai sus?

Aici e pretul

http://www.digienerg...rezidentialForm

mai sus e pretul selectat pt utilizatori non casnici mici

#3469
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 01.12.2014
https://goo.gl/photo...TSZgyaGPWnrdao7 posibil?

Edited by attis21, 26 June 2017 - 18:29.


#3470
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

View Postattis21, on 26 iunie 2017 - 18:28, said:


?

#3471
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Calculatorul de pret de pe site, include si taxa de rezervare?

#3472
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Da, de ceva timp include si taxa de rezervare. :D

Ce vezi pe site este pretul final.

#3473
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Daca calculatorul de pe site include si taxa de rezervare ma intreb daca mai are rost trecerea la digienergy ?

S.D.E.E. Muntenia Nord S.A. -------  140 KWh = 74 Ron
Digi Energy                            ---------140 KWh = 73,7

Castig 30 bani cu Digi Energy ,2 cutii de chibrit.

#3474
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mie calculatorul de pe site imi da 61,51 RON pentru 120kW. Prima factura Digi Energy, pentru luna mai, a venit cu 56,16 RON pentru estimatul de 120kW. Fiind semnat in martie, banuiesc ca nu am taxa de rezervare. :)

Edited by MembruAnonim, 27 June 2017 - 09:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate