Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Pereti interior umezi

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Pai ce sa zicem? E posibila si varianta asta. Ori intrebi un meserias in domeniu pentru lamuriri suplimentare, ori te apuci de treaba.

#20
PNK30

PNK30

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.06.2015
In interior am pus polistiren extrudat doar pe cele 2 tavane. Le-am pus asa pentru ca asa a zis "meseriasul"..

#21
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Adevarat . Acum cativa ani m-a mancat undeva sa fac o izolare si pe interior la un apartament . Inainte de exterior , ca lumea se codea , ca e scump , ca n-au bani , ca la bloc . In cativa ani am ajuns sa dau jos polistirenul de 5 de pe interior ! Doar pe afara are efect izolarea la pereti . In interior apare in cativa ani mucegai si igrasie .

#22
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Pai daca zici ca ai pus extrudat doar pe tavan, inseamna ca peretii sunt umezi si va trebui sa-i usuci. Cum, nu stiu.

Cred ca va trebui dat jos si polistirenul ala de pe tavan daca s-a pus cand peretii erau umezi.

 gingisKHAN2015, on 29 noiembrie 2015 - 20:56, said:

Adevarat . Acum cativa ani m-a mancat undeva sa fac o izolare si pe interior la un apartament . Inainte de exterior , ca lumea se codea , ca e scump , ca n-au bani , ca la bloc . In cativa ani am ajuns sa dau jos polistirenul de 5 de pe interior ! Doar pe afara are efect izolarea la pereti . In interior apare in cativa ani mucegai si igrasie .

Pe interior nu se foloseste polistiren.

Edited by constant7, 29 November 2015 - 21:05.


#23
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Acuma stiu , din pacate / O gramada de bani am pierdut atunci / 3 camere cu polistiren de 5 ! Damn !

#24
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Bani, munca si timp! Bine ca a trecut! :)

#25
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Interesant  ca  sub polistiren nu era mucegai .Ma asteptam sa dau vina pe meseriasi ca nu facura treaba buna atunci la mutare . Ulterior am inteles ca nu aveau nici o vina . De cand s-a placat pe exterior tot blocul cu 10 , treaba s-a imbunatatit . Si la gaz  a scazut considerabil atunci factura !

#26
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Pai singura lor "vina" a fost ca au montat polistiren la interior. :)

#27
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Stiu , stiu . Era la etajul 4 si pe atunci , in 2001  nu se  facea asa ceva , cred ca nici schele nu prea gaseai cu una cu doua . In fine . Intr-adevar , e bine de facut dupa ce te consulti cu cineva  , sau de pe site-uri de constructii , sa te informezi inainte de a lua o decizie . Bafta initiatorului ! Si sa se rezolve cu bine problema ! Posted Image

#28
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Stiu ca stii. :) Acum se gasesc si materiale de constructii mult mai usor. Si meseriasi.:)

Cu banii stam mai prost!;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate