Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Dispozitivele Keshe

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#235
tim_matrix

tim_matrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 19.02.2010
Prietenul meu a abandonat munca cu generatorul Perendev. Intre timp am mai scotocit pe net informatii despre aceste reactoare (bobine nanocotate) cum faci o opa plasmatica si gans etc.
Am cumparat un pachet de soda cristalizata , sare de himalaya fara iod. Am pregatit o gramada de sarma de cupru neizolata sa fac aceste bobine magrav.  Poate gasesc si un cuptor unde sa le ard cu pilitura de cuart , unde vreau sa creez un mediu nano cu o spira mare si ceva gansuri. Apa din care faci plasma trebuie sa fie curata sau de mare ori distilata. Eu ma gandeam la apa plata perla harghitei deoarece este curata si pot sa incerc o inghitiura sa vad daca prind ceva energie.    
Cel care a facut soarele cu care incalzeste casa si a executat acele bobine in cuptorul folosit in stomatologie pentru dinti, a facut cateva masuratori pe aceste bobine si a rezultat tensiune de 1,2V si un curent de 20-30mA. Pai e ceva fata de nimic. Pun bobine in serie pana aprind un led macar. Apoi incerc pana la a scoate 2-3 KWh cum spune Inginerul Nuclear Keshe.

#236
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Ce este aceea apa plasmatică ?

Să ne lămurim, că altfel vorbim că sabia laser roșie e mai tare decât sabia laser verde.

#237
scanteitudorel

scanteitudorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.12.2015

 tim_matrix, on 09 decembrie 2018 - 15:19, said:

Prietenul meu a abandonat munca cu generatorul Perendev. Intre timp am mai scotocit pe net informatii despre aceste reactoare (bobine nanocotate) cum faci o opa plasmatica si gans etc.
Am cumparat un pachet de soda cristalizata , sare de himalaya fara iod. Am pregatit o gramada de sarma de cupru neizolata sa fac aceste bobine magrav.  Poate gasesc si un cuptor unde sa le ard cu pilitura de cuart , unde vreau sa creez un mediu nano cu o spira mare si ceva gansuri. Apa din care faci plasma trebuie sa fie curata sau de mare ori distilata. Eu ma gandeam la apa plata perla harghitei deoarece este curata si pot sa incerc o inghitiura sa vad daca prind ceva energie.
Cel care a facut soarele cu care incalzeste casa si a executat acele bobine in cuptorul folosit in stomatologie pentru dinti, a facut cateva masuratori pe aceste bobine si a rezultat tensiune de 1,2V si un curent de 20-30mA. Pai e ceva fata de nimic. Pun bobine in serie pana aprind un led macar. Apoi incerc pana la a scoate 2-3 KWh cum spune Inginerul Nuclear Keshe.
Imi  cer  scuze  ca  iti raspund  asa de tarziu .  Daca  pe  acest  forum  nu  primesc  notificari ,  asa  se intampla  cand se  schimba  pagina.
Eu  te-am  intrebat  daca  prietenul tau a  inteles  macar   acum  principiul  de  functionare  a  Motorului Perendev.
Tu  chiar  nu intelegi  diferenta  dintre  miliwati  si  KW.
De  ce  te  chinui  atat  ? Daca  tot  vrei sa  vezi cum  sta   treaba  cu fenomenele  electrice  ,ia  zece monezi  de  10 bani,  aranjeazale  una  peste  alta ,iar  intre  ele  plaseaza  Staniolul  cu  hartia  lipita  ,   de  la  pachetele  de  tigari  si  vei obtine cu  siguranta  6-7  volti , poate   chiar  mai  mult  ,  daca   umectezi  hartia  cu  saliva,   ca  sa  nu  mai  folosesti  sarea  de   bucatarie ,  ca  este  scumpa  si  costa  bani.  Am   glumit .
De  unde  sa-ti apara aceasta  energie  electrica  de   ordinul kilovatilor  de  la 12 bobine ? Nici  daca  ar  fi montate pe  miezuri feromagnetice  cu circuit  inchis tip. transformator cu  rolul  de  bobine  secundare   si tot  nu  ai  obtine  aceasta  energie  .

Edited by scanteitudorel, 15 December 2018 - 08:04.


#238
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
Este interesant experimentul cu modificarea ph ului apei.
O sa incerc sa l fac si eu , dar imi trebuie o solutie picaturi pentru determinarea ph ului , hartia de turnesol nu este suficient de exacta pentru a vedea clar diferenta de ph intre 7 si 8.
Sunt f curios daca se confirma acest experiment.
http://www.magrav.ro...apa-plasmatica/

#239
scanteitudorel

scanteitudorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.12.2015

 lstefanescu14, on 16 decembrie 2018 - 11:21, said:

Este interesant experimentul cu modificarea ph ului apei.
O sa incerc sa l fac si eu , dar imi trebuie o solutie picaturi pentru determinarea ph ului , hartia de turnesol nu este suficient de exacta pentru a vedea clar diferenta de ph intre 7 si 8.
Sunt f curios daca se confirma acest experiment.
http://www.magrav.ro...apa-plasmatica/
Asta  mie  imi  place .,,Alți colegi au folosito la animale, în apa pe care au dat-o acestora, lucru ce le-a întărit imunitatea animalelor suficient de mult încât să economisească mii de euro pe lună, bani care îi dădeau pe injecţii și alte medicamente speciale"
In rest  fara  comentarii.

#240
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
Bine , omul s a extaziat prea devreme , nu am luat I seama ce isi imagineaza el.
Faptul ca o apa gans poate creste legumele de 3 sau 4 ori mai mari , nu e deocamdata un motiv de incantare , mai intai sa manance cineva 10 ani din ele si pe urma mai vedem.
Interesant este daca intr adevar in lipsa contactului fizic intre cele 2 fluide , unul din ele poate sa preia ph ul celuilalt , daca se confirma tre studiate si alte proprietati ce pot fi preluate.

Ca sa o iau si eu pe aratura , punem un pahar cu vodka buna la o energizare puternica si apoi il apropiem de un pahar cu apa si facem vodka din apa.
Asta da lovitura.

#241
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
Un amic si a cumparat pen ul si plasturi cu solutie amestec gans de co2 si zn o.

Este bolnav de o boala genetica zace in pat de vreo 2 ani.

L am intrebat si a zis ca in prima zi cand a pus creionul pe zone dureroase coate genunchi , n a putut sa doarma pana la 4 dimineata , el zice ca energia e prea puternica pt el si a doua zi s a simtit rau , dar asa se simte in fiecare zi.

Plasturii cu gans I au facut o incalzire f puternica in toata zona unde I a pus si iar s a simtit rau mai apoi , efectul bolii de care sufera , el zice ca orice stimulare de energie il face rau dupamai multe ore in sensul ca l apuca o stare de ameteala si lesin.

Acuma l am intrebat cum a simtit alta persoana toata treaba , dar vad ca nu mai imi raspunde pe WhatsApp .

I am zis sa faca experimental cu cele 2 pahare cu ph ul , mi a dat raspunsul ca nu se modifica ph ul , dar zicea de ceva otet cu ph 5 sau 6 , cred ca a pus otet intr un pahar , pe urma iar nu mi a raspuns daca a folosit apa in cele 2 pahare , sau in unul a avut otet.

Cam asta sustine el ca si pen ul si platurii dau o energie mare , pe care el nu o poate suporta ca e f bolnav.

#242
scanteitudorel

scanteitudorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.12.2015

 lstefanescu14, on 17 decembrie 2018 - 15:57, said:

Bine , omul s a extaziat prea devreme , nu am luat I seama ce isi imagineaza el.
Faptul ca o apa gans poate creste legumele de 3 sau 4 ori mai mari , nu e deocamdata un motiv de incantare , mai intai sa manance cineva 10 ani din ele si pe urma mai vedem.
Interesant este daca intr adevar in lipsa contactului fizic intre cele 2 fluide , unul din ele poate sa preia ph ul celuilalt , daca se confirma tre studiate si alte proprietati ce pot fi preluate.

Ca sa o iau si eu pe aratura , punem un pahar cu vodka buna la o energizare puternica si apoi il apropiem de un pahar cu apa si facem vodka din apa.
Asta da lovitura.
De  multi ani  se  studiaza interactiunea si  comportamentul apei . Un  Japonez  este  renumit  pentru  astfel  de  experimente .  La  noi in tara  stiu  ca Prof.  Manzatu  si  inca doi   colaboratori,  au  efectuat  astfel  de  experimente numite  pe  scurt  experimente  LAM ,  de  la numele celor  trei cercetatori  stiintifici.

 lstefanescu14, on 17 decembrie 2018 - 17:15, said:

Un amic si a cumparat pen ul si plasturi cu solutie amestec gans de co2 si zn o.

Este bolnav de o boala genetica zace in pat de vreo 2 ani.

L am intrebat si a zis ca in prima zi cand a pus creionul pe zone dureroase coate genunchi , n a putut sa doarma pana la 4 dimineata , el zice ca energia e prea puternica pt el si a doua zi s a simtit rau , dar asa se simte in fiecare zi.

Plasturii cu gans I au facut o incalzire f puternica in toata zona unde I a pus si iar s a simtit rau mai apoi , efectul bolii de care sufera , el zice ca orice stimulare de energie il face rau dupamai multe ore in sensul ca l apuca o stare de ameteala si lesin.

Acuma l am intrebat cum a simtit alta persoana toata treaba , dar vad ca nu mai imi raspunde pe WhatsApp .

I am zis sa faca experimental cu cele 2 pahare cu ph ul , mi a dat raspunsul ca nu se modifica ph ul , dar zicea de ceva otet cu ph 5 sau 6 , cred ca a pus otet intr un pahar , pe urma iar nu mi a raspuns daca a folosit apa in cele 2 pahare , sau in unul a avut otet.

Cam asta sustine el ca si pen ul si platurii dau o energie mare , pe care el nu o poate suporta ca e f bolnav.
Si  vata   termogena  care   exista pe  vremea   comunismului  in  Farmacii producea  acelasi  efect .  Deci , nimic  nou  sub  soare .

#243
gloti

gloti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.04.2010
Buna ziua,
Este cam tarziu cand fac aceasta interventie dar ma simt dator sa clarificam niste lucruri.
Am fost si eu "curentat" de fenomen asa ca am inceput cu lucrurile simple ca sa inteleg fenomenul. Am gasit pe internet o conferinta tinuta de Keshe despre  BATERIA VESNICA. Se gaseste pe net intr-o traducere impecabila. Am facut experimentul fara sa am din cele spuse de autor amanunte. Rezultatul ZEO, nu a aparut in bateria supusa experimentului nimic in plus. Am descris experimentul pe forumul lor si am intrebat daca poate cineva sa-mi spuna unde am gresit ca rezultatul nu a fost cel scontat. Am avut in jur de 250 de vizualizati dar fara sa primesc raspuns.
Ulterior am ascultat mai atent discursul autorului si am constatat urmatoarel anomalii:
-si el a facut o lampa cu leduri obtinand 0,02mA !!!!!!!!! Stie cineva un LED care functioneaza la acest curent?
-bateria se baga in GANS sau se baga GANS in baterie, dilema ne elucidata.
Recunosc modul cuceritor al prezentarii, vesnica problema de descarcare a bateriilor la jucarii, firma producatoare de baterii din Africa de Sud care urma sa dea faliment, problema acumlatoarelor descarcate din africa rezolvata etc.
Numai bine.

#244
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Un led obisnuit face ceva lumina si la curentul ala.
Dar produce 0.02mA*3V=0.06mW. Sa zicem ca are eficienta de 100lumeni /W, asta inseamna ca va produce 0.006 lumeni acolo. Ochiul uman avand o caracteristica logaritmica, va vedea lumina aia produsa in anumite conditii(pe intuneric)

#245
gloti

gloti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.04.2010
maccip, aveti dreptate, problema este ca in discursul lui Keshe nu este precizata tensiunea. De asemenea in discus nu se precizeaza cate spire ca aiba sarma nanocotata, cu ce sens de infasurare, etc. Aceste amanunte nu le-am primit de la forumurile lor. Despre acest experiment este o liniste suspecta. Am inteles insa ca exista in comert baterii de vanzare impreuna cu sponsorizare.
Are dreptate scanteitudorel PIERDERE DE TIMP. Am postat pentru a avertiza si pe altii sa se fereasca de aceasta pierdere.
Numai bine

#246
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Sa nu intelegi ca-i iau apararea Domnului Keshe (cica asa se spune corect), dar nu e necesar sa-ti spuna, tensiunea reiese din caracteristica diodei(ledului) daca cunosti curentul
Caracteristica depinde de materialul semiconductor, dar voltajul e mic la ledul infrarosu, apoi tot creste de la rosu catre violet si UV apropriat. Unele aparate de masura isi dau seama(relativ bine) de culoarea ledului doar aplicand si masurand curentul si tensiunea de pe led.
Eu am pus 3V, dar cred ca-i mai putin la curentul ala.
La un curent nominal al unui led tipic, tensiunile sunt cam 2V pentru led rosu, 3V pentru led verde si 4V pentru led albastru, UV sau alb. La curentul ala insa, tensiunile scad fata de curentul nominal, nu-mi dau seama acum cat, as zice ca se duc undeva la jumatate, un guess. Dar ca ordin de marime.. e pe-acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate