Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Dispozitivele Keshe

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#199
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
162
KFSSI Knowledge Seekers Workshops on Livestream

#200
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Ali Mohamed Moussa - Farfuria Zburatoare Antigravitationala

Ali Mohamed Moussa - Farfuria Zburatoare Antigravitationala - YouTube

#201
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postsandy76, on 10 martie 2017 - 16:35, said:

Ali Mohamed Moussa - Farfuria Zburatoare Antigravitationala

Ali Mohamed Moussa - Farfuria Zburatoare Antigravitationala - YouTube

Unde?

#202
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Cafeneaua plasmatica 10 03 2017

cafeneaua plasmatica 10 03 2017 - YouTube

#203
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008



Apa Plasmatica de Ghana

[ https://yt3.ggpht.com/-wUypHcODolA/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/VHcgmS1L3F8/s88-c-k-no-mo-rj-c0xffffff/photo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Asociatia Keshe Romania



Apa Plasmatica de Ghana - YouTube

#204
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Să trăiască domnu' Keshe si copilașii lui că n-am mai rîs așa de bine de cînd mă uitam la mîțe pe iutub...

Citatele următoare sînt de aici :

Intorceți-vă înapoi in procesul de producție al CH3,
intorceți-vă și întrebați-vă cum a ajuns să existe CH3, cum produceți CH3. Folosiți oarece galvanizat (Fe) și Cu (nanoacoperit). De ce CH3-ul vostru are o tenta de roșu in el, v-ati intrebat ?
Foarte simplu, va reamintiți acel aminoacid si cum atarnați în el o sârma ruginita nanoacoperita, care picura sînge, iata (cauza).
Acum vedeți, acum înțelegeți de ce CH3-ul vostru este energie, este energia care va hrăneste, care vă dă putere, pentru ca este C împreuna cu nivelul H-ului care este in conformitate cu aminoacidul și in conformitate cu Fe-ul în puterea specifică hemoglobinei omului.


După cum v-am spus in toate lecțiile mele, eu sunt un magician, sunt un maestru al știintelor elementelor din univers, de trei ani produceți dar niciodata nu v-ați oprit să întelegeți. Mi-am purtat crucea pâna ați înțeles modul cum se produce.

CH3-ul este un donor, dă energie. Acești tipi , cu oxigen, din cauza atracției gravitaționale a oxigenului, sunt acceptori.
Acesta este sursa de energie magnetica și aceștia sunt sursele de energie gravitaționala. Deci ceea ce de fapt se întampla este, că în procesul stucturării, aceasta este ceea ce v-a scapat. Tebuie să întelegeți că acesta este gravitational si acesta magnetic. Un alt nume pe care l-ați ales pentru magnetic, îi spuneți acidic, iar pe celalalt îl numiți alcalin. Le mai numiți magnetic – repulsie si gravitațional – atracție.

Binecuvantati sunt cei care inteleg!

Mereu am spus că problema cu savanții fizicii actuale este diversitatea numelor pentru aceeași entitate, ceea ce a creat haos în lumea ștințifică. Denumim barieră Coulomb și alt nume este atmosfera. Numim gravitational și alt nume este alcalin. Numim magnetic și alt nume este acidic. Numim intrare, gravitațional sau pol Sud. Numim iesire, magnetic sau pol Nord. Sunt aceleași lucruri pe care le denumim diferit

Binecuvantati sunt cei care inteleg! V-am dat cheia calatoriilor spațiale.

Amin și de la capăt!

#205
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Refuz sa cred asa ceva, io am impresia ca omu' a fost un troll care a ramas surprins cand si-a gasit persoane ce-l cred. Noaptea mintii, reset + ecran albastru permanent!!!!!

#206
tibi_dan

tibi_dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 11.04.2010
Un roman care a reusit cu tehnnologia Keshe sa consume 1400W si sa consume din priza doar 15W.

https://www.facebook...79259835718261/

#207
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Mda... am văzut un ceva care arăta un consum (probabil), am văzut trei găleți, o butelcă de ceva albastru (spirt?) și un altceva care arăta un alt consum (probabil). Am mai văzut un clopot de sticlă cu niște luminițe înăuntru. Ce era conectat la ce, n-am văzut.
Pe scurt - am pierdut 76 secunde din viață. De fapt știam ca o să le pierd dar n-am rezistat ocaziei de căuta găurile din teorie...

#208
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://scontent.ftsr1-2.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/19679067_1781284435515801_5349590582033999221_o.jpg?oh=7fdb02e18f71f93553c045978b4920d7&oe=5A08BCD2 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#209
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Să fiu mai precis - pînă cînd așa-zisul rezultat nu e confirmat într-un laborator serios și certificat de numitul laborator avem doar afirmația cuiva plus un film în care nu de fapt se vede nimic si o poză. Sugerez Institutul Fraunhofer ca verificator.

#210
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Spre rusinea mea, recunosc  ca pana acum 2 zile, nu auzisem nimic despre acest domn Cash (am inteles ca asa s-ar pronunta numele lui) . Bani gheata.

Toate ca toate, dar sa te auto-proclami Mesia e prea mult. Chiar daca e la moda in zilele noastre.

https://pesn.com/arc...siah/index.html

Mesia, Mehdi, reincarnarea lui Buddha etc etc...toate gramada in acest om. Cam putin, foarte putin pentru Mesia. Adica 0. Acest om nu poseda discernamantul notiunilor emise.Exista un blog care se ocupa de activitatea acestui ins.

https://keshefacts.wordpress.com/

Nu am avut rabdarea sa citesc toate intrarile, pentru ca m-am lamurit rapid dupa doar doua. Dar aflam printre altele aici si cum s-a intalnit cu Prof. Dr. Konstantin Meyl, ce urmari a produs intalnirea, etc..

https://keshefacts.w...ah-an-analysis/

https://keshefacts.w...rse-can-it-get/

Am gasit  de cuviinta sa postez informatia, pentru ca nicaieri in topic nu se face nici o trimitere la acest "amanunt" formidabil. Chiar daca e un topic de pseudostiinta.

#211
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Eu sunt curios cati bani face Keshe asta din toata mizeria asta.
Are grupuri de lucru, se agita, produce filmulete cu sufragerii, calorifere si Wati. Are teorii, le prezinta la tabla.
Are ceva activitate. :w00t:
Ma intreb cati o fi prostit.
Sper ca mai mult pierde decat castiga.
Sper!
Pentru ca .. nici analfabetii needucati nu pun botul asa repede la prostii d-astea.
Nu stiu ei ce-i aia energie (in termeni teoretici), dar au "simtul fraierelii" in cultura lor, au un pic de bun simt tehnic, au anticorpi impotriva sarlatanilor. Nu-s chiar atat de prosti analfabetii astia sa-i pacalesti cu un prelungitor si cu o bobina.

Poate pacaleste din astia analfabeti functionali(cum li se tot zice) cu pretentia ca "ei cunosc adevarul", conspirationisti din astia, dogmaticii incurabili, genul asta de oameni.
Eu chiar as vrea sa cunosc pe cineva care si-a cumparat sau si-a construit bobina aia din poza. hahaha

#212
Morell1

Morell1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2017

View PostMizu, on 07 iulie 2017 - 12:17, said:



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g9LDw3T3CeE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dany_Darke, 24 July 2017 - 20:53.
de ce citezi de 2-3 ori fara rost?


#213
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,147
  • Înscris: 19.09.2005
Jucaria asta face energie rezistiva sau capacitiva?

#214
DeCeCe

DeCeCe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2017
Rezistiva, resourile au energie rezistiva .

#215
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,147
  • Înscris: 19.09.2005
Cred totusi ca confund rezistiva cu inductiva...

#216
DeCeCe

DeCeCe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2017
Confunda ce vrei, vrajeala de mai sus e un fake.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate