Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Persoana amendata ca si-a uitat obiectul muncii sau cum te baga prostii in bucluc

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

 glumetu, on 24 noiembrie 2015 - 14:56, said:

a a mea are aripioare ca sa stea in picioare.
asa ?

#20
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Friskey, on 24 noiembrie 2015 - 14:46, said:

IT-istul venise la banca sa repare niste calculatoare, de aia si-a uitat scula fix acolo, intre aparate, in nici un caz intentionat.
Fraier daca nu contesta in instanta decizia.
Din intamplarea asta se poate trage o concluzie: printre noi vietuiesc prea multi isterici si paranoici. Si cred ca cei care au alertat autoritatile sunt femei (e stilul lor de a se isteriza din nimic), pe oamenii legii ii scuzam caci am face o greseala daca am crede ca detin macar 1 neuron intreg.
Mai , n-ai inteles , ideea e ca prin mediatizare deja se vor gasi cretini sa repete  greseala aceluia . Cineva cu mintea intreaga evita sa foloseasca obiecte asemanatoare cu cele reale interzise .
Si e bine sa fie sanctionati in orice situatie tocmai pentru a taia elanul teribilistilor . Acel IT-ist trebuia macar sa vopseasca acel obiect in alb sau culori alb cu rosu . Faptul ca unii trag semnale de alarma in asemenea situatii nu e de condamnat ca deja suntem continuu stresati de pericolul atentatelor .

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
De fapt adevaratii teroristi sunt angajata bancii, paznicii si politistii/pompierii ca-s prosti de bubuie.


Pacopaco, cand zici ca capra e racheta ce mai vrei? Inseamna prostie. Sa nu stii cum arata o grenada da dovada de prostie.

Edited by Bursul, 24 November 2015 - 15:37.


#22
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004

 adrian_r5, on 24 noiembrie 2015 - 15:28, said:

asa ?

de fapt aia e aceeasi stire de care se zice aici, nu?

#23
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Apoi se va întâmpla ca în povestea cu Petrică şi lupul, se mediatizează câteva farse până se obişnuieşte lumea cu proştii după care vine teroristul real şi îşi face treaba netulburat.

#24
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

 adrian_r5, on 24 noiembrie 2015 - 15:28, said:

asa ?
dap.

#25
ybit

ybit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 23.11.2015
Politia nationala, sau politia locala au aplicat amenda asta ?

#26
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015

 Bursul, on 24 noiembrie 2015 - 15:35, said:




Sa nu stii cum arata o grenada da dovada de prostie.
Adevarul este ca toata lumea a lucrat cu grenade...nici chiar asa...

#27
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Depinde cum vrei s-o iei.
   Varianta:
1.Salariatii bancii vor fi felicitati pt vigilenta propusi pt prima si comandantul politiei decorat;
2.Conf. cu legea obiectivele comerciale incepand cu kioscurile care vand guma sunt obligate sa aibe securitate asigurata pe bani proprii.Si eu civil daca anunt un furt sunt primul amendat pt ca am avut numai 3 lacate ca daca aveam 4 nu eram spart.Deci directorul trebuie demis pt nerespectarea legii(nu stie ca lumea umbla cu grenade prin banca lui) , politia sanctionata ca a dat aviz ca la Colectiv.

In definitiv ce vrei tu nu are importanta pt ca in final vei alege varianta comoda-Vei da spaga sa iei cip sub sorici ca sa nu fii sodomizat la control cand urci in tranvai.

Edited by unucelalalt, 24 November 2015 - 15:52.


#28
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 25.04.2007

 KyKyKyKy, on 24 noiembrie 2015 - 14:56, said:


Din cauza unor oameni ca tine merge totul prost și vedem clasicul „mișto” oriunde.

 KyKyKyKy, on 24 noiembrie 2015 - 14:59, said:



Foarte bine!
Când dai cu mașina peste unul sau intri în unul în urma unei greșeli nu se plătește? Sau dacă ești neatent și tipul care îți repară rețeaua electrică uită ceva, apoi iei foc în casă, tipul nu plătește?
Este o vorbă: Greșeala se plătește.

 KyKyKyKy, on 24 noiembrie 2015 - 15:09, said:


Dacă este necesar, DA!

Garcea, tu esti?

#29
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Bai cand am terminat eu liceul am avut de facut o sceneta cu scufita rosie iar recuzita pentru vanator a fost livrata de mine sub forma unei carabine de jucarie pe care o caram prin centrul Aiudului in mana...iti dai seama ce era daca mergeam cu ea acum?

#30
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Dar agentul de securitate din banca care a alarmat autoritatiile si mai si poarta in unele cazuri arma asupra lui nu a fost instruit la cursuri cu privire la aspectul armelor sau obiectelor periculoase? Eu consider ca cineva care are permis de port arma stie si cate ceva despre arme. Sa confunzi acea pompita cu o grenada insemna ca-ti lipseste ceva.

#31
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Dincolo de amuzamentul pe care il starneste cazul ulterior  , trebuie gandit si asa cum gandeste legiuitorul . Si adaugat pe fondul binecunoscut si nedorit  cu zeci de morti s-a actionat ca atare . Nu e Lugojul  primul , la Piatra Neamt s-a intamplat acum cateva zile ceva identic . O  valiza cu chiloti si haine a fost lasata pe o cutie de regulator gaze naturale , aflata langa o  statie Rompetrol . Acel oras e municipiu resedinta de judet si a  stat trei ore blocat un bulevard central pentru asta .  In  ciuda a ceea ce considera multi care au pregatirea facuta doar de la filme americane s-a procedat absolut corect si legal . Si in instanta avocatul inginerului Radu nici nu va apuca sa deschida  prea mult gura . Nici o instanta europeana nu va da verdict de anulare amenda . Nu o spun ca lugojean , dar  sa o lasam mai moale daca nu cunoastem legea .

Edited by gingisKHAN2015, 24 November 2015 - 16:32.


#32
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005

 Ditian, on 24 noiembrie 2015 - 16:28, said:

Dar agentul de securitate din banca care a alarmat autoritatiile si mai si poarta in unele cazuri arma asupra lui nu a fost instruit la cursuri cu privire la aspectul armelor sau obiectelor periculoase? Eu consider ca cineva care are permis de port arma stie si cate ceva despre arme. Sa confunzi acea pompita cu o grenada insemna ca-ti lipseste ceva.

Probabil n-a auzit/văzut în viaţa lui de clistir...

#33
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

 gingisKHAN2015, on 24 noiembrie 2015 - 16:31, said:

Dincolo de amuzamentul pe care il starneste cazul ulterior  , trebuie gandit si asa cum gandeste legiuitorul .

Legiuitorul ăla știm toți cam cît îl duce mintea. Puțin.
Istețul care a dat amenda trebuia să o dea (și) așa-zișilor specialiști care s-au uitat la obiect și au decis că e periculos. Motivarea lor a fost că arată ca o grenadă. Cîte grenade din cauciuc ați văzut pînă acum?
Am și eu o pompiță din aia și probabil majoritatea celor care au aparate foto cu obiective interschimbabile. Magazinele foto sînt pline de pompițe din astea care au această formă din motive legate de ergonomie. Dacă vreau să îmi curăț un obiectiv pe stradă risc să mă trezesc cu poliția pe cap? A înnebunit lumea...

PS - realizați că și ăsta e un efect urmărit de teroriști: isteria inclusă în viața de zi cu zi; să ajungi să vezi amenințări în orice colț...

#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,872
  • Înscris: 25.01.2007
are pana si orice bebelus, ca-i scoate mamica cu pompita sin aia mucii din nas.
acusi ne explica kikiki ca astia-s viitori teroristi.

#35
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Zic ca neaparat sa se dea o lege sa se interzica toate pompitele astea, pistoalele de jucarie, pistoalele cu apa, sucurile la sticla care seamana cu grenade, etc. ca iote ce grozavii se pot intampla daca intra pe mana unor iresponsabili.

#36
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ceva la post 18 mi-a atras atentia:treaba aia cum ca militianu sa mai faca miscare.Acuma intreb si eu_: Da organele astea dau macar un test anual de aptitudini fizice pt.postul in care-s angajati?Sau e top-secret?Ca sincer din 10 piese 7,8 sant in afara normei(pe plus kg). Scuzati off top.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate