Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Casa PM simpla si pe buget

- - - - -
  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#433
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
stalpul ala trebuia sa fie altceva...nu un triunghi !!! mi se urca sangele in cap cand vad asemnea tampenii...

#434
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
da de ce nu l-a facut romb?

#435
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
Asa trebuia sa arate stalpul respectiv nicidecum triunghi

#436
vromeo

vromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 03.07.2010
Dupa multe vrute si nevrute, ma apropii si eu de terminarea capitolului "la rosu".

Am terminat zidaria la parter si dupa o mini-vacanta de 2 luni, m-am apucat si de placa.
Dupa inca o luna de legat metalul pretios - fer (cum zice bancul), eram gata de turnare, iar pe 23 Sept. am turnat placa.
De data asta, am avut si ajutoare si a iesit o placa... mama mama. Daca la prima am diferenta de nivel si de 3-4 cm, acum zici ca e sapa.
Dupa ~o saptamana am inceput sa urcam usor usor caramida si BCA-ul care zadeau despaletate pe langa ziduri (nu mult, vre-o 9 paleti de caramida si 5 de BCA) si in alte 2 saptamani, am reusit sa le si "montez".
Ieri am pus ultimul perete de caramida. Mai sunt 3 ziduri de BCA, insa fiind doar de compartimentare, posibil sa le aman pana luna viitoare, dupa ce, sper, sa fiu gata si cu acoperisul.

Azi, speram sa ma apuc de legat centurile, insa vremea de afara, m-a facut sa stau in casa si sa mai completez pe la jurnal.

Planul e sa termin cu centurile si cofrajul pentru stalpi de la etaj si centuri si sa torn in acelasi timp. Sper sa reusesc pana la inceputul lui Noiembrie iar cel tarziu pe 15 Noiembrie sa fie gata si acoperisul (estimez eu ca imi vor trebui maxim 2 saptamani pana termin cu astereala, desi eu sper sa fie o saptamana).

Am avut iar cateva mici emotii la placa unde au aparut 3-4 mici fisuri, insa am fost asigurat ca sunt de suprafata.

In final, cateva poze. Nu sunt zgarcit, dar cand si faci tu treaba, parca nu iti mai arde la final de facut poze. O sa fac zilele astea poze si cu zidaria de la etaj.

Attached Files



#437
livyu_s

livyu_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 16.02.2007
Noutati?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate