Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

HTC 10 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1188 replies to this topic

#847
asilaghi89

asilaghi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 25.07.2015
Salut,
Problema este cu retele de 5Ghz pe o distanta mai mare, dar asta este o problema mai generala cu acest tip de retele, eu unul de cand am telefonul nu am avut nici o problema pe partea de Wireless si nici alte probleme, daca ai un router care are ambele benzi, 2.4 si 5.0 in momentul in care pierde semnal banda de 5 se va trece automat la banda de 2.4 cu, care nu o sa ai nici o problema.
Daca doresti achizitia unui HTC10 eu unul ti-l recomand din plin din toate punctele de vedere.

View PostGabrielistrate, on 23 martie 2017 - 09:44, said:

Salut. Am și eu o întrebare bazata pe multele opinii de același fel despre posibila slăbiciune a lui HTC 10 in ceea ce privește WiFi ul. Sute de proprietăți și-au plâns de faptul că dacă nu stai foarte aproape de router , pierde imediat semnalul deși la acceasi distanta, altele telefoane au semnal 100% și recepționează in continuare date de la acel router. Este adevărat ? Mulțumesc !


#848
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
Nici eu nu întâmpin probleme pe partea de wifi

#849
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Salut pe voi cât va tine bateria ? Cam cât SOT obtineți ?

#850
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
In mod normal între 3 și 4 ore. Într-o zi am stat pe YouTube, pe wifi și cu luminozitatea la 25% și am prins 6 ore :)
La mine scade destul de repede pana pe la 80 de procente dar apoi tine destul de bine. In general ajung seara sa mai am 30-40

Edited by adriahno, 27 March 2017 - 08:44.


#851
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Daca l-as gasi la 1800 l-as lua. E stresant Nexusul 5x cu bateria si cu semnalul.

#852
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Sa stii ca e super tel și merge foarte fluid și sunetul e wow

#853
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Cred, am avut 5 HTC uri in casă.

#854
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
salut..am observat la htc-ul meu, care nu are nici o luna, ca atunci cand il blochez se face ecranul in alb-negru,a mai patit careva asa?

#855
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Te referi la efectul de fade catre alb-negru atunci cand blochezi telefonul?
Daca da vezi AICI, e ceva normal.

#856
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
da efectul acela..m-am speriat am crezut ca are ceva telefonul..ms mult :)

#857
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Salutare,

I perioada urmatoare doresc sa inlocuiesc si eu "batranul" M7 cu fratele mai mare si am o intrebare si o rugaminte la voi:

1. Prin prisma service-ului in garantie si a canalului de distributie prin care ajunge la noi este "safe" sa cumpar de la eMAG sau altii de genul?
2. Daca nu uitati si va sare in ochi vreo oferta(magazin sau anunturi online dar sigilat si cu garantie) dati va rog un semn aici sau pe PM.

Va multumesc!

#858
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Eu am renuntat la 10, nu avea rost sa-l pastrez avand 6s-ul de la serviciu desi sunt un android user. Nu faceam decat sa pierd bani...devalorizandu-se. Abia am reusit sa-l vand..dupa 2 luni pe OLX. Lumea cauta samsung si apple...este trist.

Edited by ct03nut, 06 April 2017 - 17:34.


#859
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Salutare bela,

Quote

1. Prin prisma service-ului in garantie si a canalului de distributie prin care ajunge la noi este "safe" sa cumpar de la eMAG sau altii de genul?

NU! Toti lucreaza si cu calaul gri (Quickmobile de exeplu - ei vand si in marketplace). Poti cumpara doar cu conditia sa verifici inainte si la primirea coletului sa fie canalul oficial. Daca nu este il returnezi.

Quote

2. Daca nu uitati si va sare in ochi vreo oferta(magazin sau anunturi online dar sigilat si cu garantie) dati va rog un semn aici sau pe PM.

La fel ca la punctul 1, te sfatuiesc sa cumperi numai ceva ce vine pe canal oficial. Poti incerca Emag sau operatori (Vodafone, Telekom, Orange) dar nu Digi, si ei lucreaza mult cu canalul gri specificat mai sus.
Chit ca platesti mai mult, scapi de o durere de cap ulterioara si beneficiezi de suport asa cum trebuie.

Update: Poti incerca le Emag, acum vad ca este 2349 (negru) in oferta de Paste, un pret foarte bun. Neaaparat de verificat inainte de a cumpara ca este canal oficial si returnat daca nu este asa.

Seara buna!

Quote

Eu am renuntat la 10, nu avea rost sa-l pastrez avand 6s-ul de la serviciu desi sunt un android user. Nu faceam decat sa pierd bani...devalorizandu-se. Abia am reusit sa-l vand..dupa 2 luni pe OLX. Lumea cauta samsung si apple...este trist.

No offence, dar nu toata lumea cumpara telefoane doar pentru ca "se cauta" si ca sa nu se "devalorizeze".
Mai cautam si alte caracteristici importante la ele cum ar fi: sa putem vorbi, sa se miste bine, sa fie rezistente, sa arate bine etc....

Seara buna!

Edited by bogdan776, 06 April 2017 - 20:41.


#860
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Buna seara, pe Emag trebuie comandate produse vandute de Emag (scrie la fiecare produs in parte - cate oferte sunt atatia vanzatori online). In  cazul HTC 10 negru la pretul specificat de colegul de mai inainte, e vandut de Emag  si nu de vreun alt joker (buna aia cu calaul gri!)

#861
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006

View Postbogdan776, on 06 aprilie 2017 - 20:43, said:

No offence, dar nu toata lumea cumpara telefoane doar pentru ca "se cauta" si ca sa nu se "devalorizeze".
Mai cautam si alte caracteristici importante la ele cum ar fi: sa putem vorbi, sa se miste bine, sa fie rezistente, sa arate bine etc....

Seara buna!


My friend, de asta am si luat 10-le, e pacat ca altii doar asta cauta.
Da, conteaza devalorizarea atat timp cat am telefon de servici pe care normal ca nu-l pot vinde si HTC 10, e no brainer sa tii doua telefoane flagship. Nu cred ca in plin proces de achizitie a unei locuinte merita sa mai stau cu HTC-ul sa ajunga la 1200 lei la sh.

Edited by ct03nut, 06 April 2017 - 21:13.


#862
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
@TraianRR, chiar si EMAG vine produse de la Quick Mobile. Quick Mobile este si furnizor pentru multe magazine online de la noi, de ac eea trebuie atentie, iar produsele verificate.
NU vreti sa aveti tangente cu service-ul QM.

Edited by bogdan776, 07 April 2017 - 15:36.


#863
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006

View Postbogdan776, on 06 aprilie 2017 - 20:43, said:

Salutare bela,



NU! Toti lucreaza si cu calaul gri (Quickmobile de exeplu - ei vand si in marketplace). Poti cumpara doar cu conditia sa verifici inainte si la primirea coletului sa fie canalul oficial. Daca nu este il returnezi.



La fel ca la punctul 1, te sfatuiesc sa cumperi numai ceva ce vine pe canal oficial. Poti incerca Emag sau operatori (Vodafone, Telekom, Orange) dar nu Digi, si ei lucreaza mult cu canalul gri specificat mai sus.
Chit ca platesti mai mult, scapi de o durere de cap ulterioara si beneficiezi de suport asa cum trebuie.

Update: Poti incerca le Emag, acum vad ca este 2349 (negru) in oferta de Paste, un pret foarte bun. Neaaparat de verificat inainte de a cumpara ca este canal oficial si returnat daca nu este asa.

Seara buna!



No offence, dar nu toata lumea cumpara telefoane doar pentru ca "se cauta" si ca sa nu se "devalorizeze".
Mai cautam si alte caracteristici importante la ele cum ar fi: sa putem vorbi, sa se miste bine, sa fie rezistente, sa arate bine etc....

Seara buna!

Am comandat azi la Emag pe cel carbon Grey la oferta si maine ar trebui sa ajunga. Va rog sa imi spuneti ce anume sa verific pentru a fi sigur ca este venit pe canalul oficial.

Multumesc.

#864
Neo2598

Neo2598

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 16.01.2014
Cum vi se pare volumul în difuzor fata de alte telefoane de prin jur? Va întreb deoarece eu, fiind mulțumit de ce poate am ascultat azi un s6 și oneplus 3 și ambele se aud mai tare. De subliniat, htc 10 se aude mai clar și mai detaliat, dar zic strict de volum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate