Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

HTC 10 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1188 replies to this topic

#1
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
http://mobilissimo.r...tiva_30159.html

http://mobilissimo.r...book_30139.html

BODY Dimensions 145.9 x 71.9 x 9 mm,161 g
SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY Type Super LCD5 capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.2 inches (~71.1% screen-to-body ratio); 1440 x 2560 pixels (~565 ppi pixel density)

PLATFORM OS Android OS, v6.0.1 (Marshmallow); Chipset Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820
CPU: Dual-core 2.15 GHz Kryo & dual-core 1.6 GHz Kryo
GPU: Adreno 530
MEMORY: Card slot microSD, up to 200 GB (dedicated slot); Internal 32/64 GB, 4 GB RAM

CAMERA Primary 12 MP, f/1.8, 26mm, OIS, laser autofocus, dual-LED (dual tone) flash
Features 1/2.3'' sensor size, 1.55µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, stereo sound rec.
Secondary 5 MP, f/1.8, 23mm, OIS, autofocus, 1.34 µm pixel size, 1080p, HDR
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones; Loudspeaker Yes, dual speakers; 3.5mm jack
  - Hi-Res audio

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth v4.2, A2DP, apt-X
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS/ BDS (region dependent)
NFC Yes
Radio No

http://www.gsmarena....htc_10-7884.php

[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-10-5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur, 12 April 2016 - 19:36.


#2
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Sper ca nu ala este M10, e cam uratel :))

#3
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postalin62, on 27 februarie 2016 - 13:07, said:

Sper ca nu ala este M10, e cam uratel Posted Image)

mda. am inteles ca nu va mai fi asa rotunjit...eu d-asta am fugit de Sony...mi se par prea caramizi in design....

#4
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
New leak de la evleaks, link: https://twitter.com/...768865825955840

[ https://pbs.twimg.com/media/CctlCzJXIAAInqV.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Uratel si fara inspiratie, sa speram ca nu asta va fi.

#6
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
cand m-am uitat din fata am zis ca e un smasung....sper sa nu il faca asa...urat

#7
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
HTC tot merge in pierdere, daca nu vor scoate un telefon care sa concureze cu adevarat cu samsung si iphone (cum a fost M7), usor usor dispare din peisaj. Frumusetea e subiectiva, dar mie mi se pare uratel, cu margini mari, gros, butonul home nu e pe mijloc, e mai jos. Macar o camera decenta sa puna pe el.

#8
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postproxxxy, on 08 martie 2016 - 10:59, said:

HTC tot merge in pierdere, daca nu vor scoate un telefon care sa concureze cu adevarat cu samsung si iphone (cum a fost M7), usor usor dispare din peisaj. Frumusetea e subiectiva, dar mie mi se pare uratel, cu margini mari, gros, butonul home nu e pe mijloc, e mai jos. Macar o camera decenta sa puna pe el.

Nu prea ai cum sa concurezi cu Samsung si Iphone, unde cele 2 au campanii de marketing agresiv. Samsung e fita, Iphone e fita, cam asta se inoculeaza.
Ce M7 si M8 nu au fost telefoane bune (sa nu zic MAI bune)? Si, subiectiv, mai frumoase?

#9
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Cu M7 chiar au avut succes, a fost si ales tel anului, dar de atunci s au lasat pe o ureche si rezultatele se vad.

#10
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
HTC 10 goes on pre-order in Romania early, for a hefty €740
http://m.gsmarena.co...-news-17491.php

Edited by mihaipopm8, 29 March 2016 - 14:46.


#11
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Daca pun pretul asta, sper sa dea faliment

#12
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Presupun că te referi la QuickMobile la chestia cu falimentul. HTC nu are nicio legătură cu prețul pe care îl pun site-urile pentru pre-order la produsele lor.

#13
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Nu vad care e problema, este un flagship cu pret de top (cam tot atat a fost si iphone 6s, samsung s7 la lansare). Cat va asteptati sa coste, mai ales la precomanda, 2000ron? Ca o fi mai bun lg, samsung sau iphone asta e discutabil, aici depinde si de preferintele fiecaruia, multi spun ca iphone sau blackberry priv sau lg costa mult prea mult, dar.. iti convine bine, nu iti convine, nu cumperi.

#14
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Dau pariu că va avea margini mari și un screen to body ratio de toată jena. Dacă mai scot și difuzoarele frontale ar fi bomboana de pe colivă. Am HTC M7 luat în ziua în care a apărut în România.  Sunt fan HTC. Îmi place la nebunie Sense. Din păcate nu le dau prea multe șanse de a-și reveni. Nu cred că mai sunt în stare de a face un produs de top revoluționar și cu factor OAU. Chiar de ar reuși să vină cu un astfel de telefon nu ar ști să îl promoveze și vândă. Oricum, poziționarea ca nivel de preț la fel ca Samsung, Apple, LG este o greșeală. Brandul lor abia mai este de nivel Huawei și viitorul M10 ar trebui să fie comparabil ca preț cu viitorul P9.

#15
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Chiar mi-as dori un HTC, nu am avut decat o sg data si mi-a placut. Insa dpmdv, la un pret de peste 3000 te gandesti de trei ori daca sa iei HTC sau LG/Samsung/Merisor. E parerea mea doar. Stiu ca il vor dota calumea si sper ca nu au neglijat camera foto si de data asta.
Pana va ajunge la un 2200-2300 lei cred ca vor trece luni bune si as incerca un M9 pana atunci dar nu mi-a rasp nimeni pe topicul dedicat la intrebari.

#16
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View PostMoshuXXL, on 29 martie 2016 - 20:58, said:

Brandul lor abia mai este de nivel Huawei și viitorul M10 ar trebui să fie comparabil ca preț cu viitorul P9.
Si dpdv al vanzarilor, si dpdv al aspectului si dpdv al pretului si cam la tot Huawei sunt peste HTC la momentul asta...HTC a scos un design frumos cu M7 pe care l-au ingropat usor usor cu fiecare generatie. Nu mai iese in fata cu nimic acum.

Edited by Robiacs, 30 March 2016 - 09:54.


#17
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postvladonetcb, on 29 martie 2016 - 22:15, said:

Chiar mi-as dori un HTC, nu am avut decat o sg data si mi-a placut. Insa dpmdv, la un pret de peste 3000 te gandesti de trei ori daca sa iei HTC sau LG/Samsung/Merisor. E parerea mea doar. Stiu ca il vor dota calumea si sper ca nu au neglijat camera foto si de data asta.
Pana va ajunge la un 2200-2300 lei cred ca vor trece luni bune si as incerca un M9 pana atunci dar nu mi-a rasp nimeni pe topicul dedicat la intrebari.

un M8 nu vrei? ca il vand pe al meu pentru M10 :)
de obicei apareau la 2600-2700 flagshipurile noi, chiar si in trecut HTC era un pic mai scump ca Samsung. Dar 3300 este o galagie de bani.  De banii astia iti iei un super calculator!,laptop sau multe altele.
din poze M10 mi se pare cam urat din fata (avand in vedere trectul glorios al designului), arata prea mult a Samsung cu butonul ala in fata.
eu mai tin de M8 cel putin un an si vad atunci care e oferta.... desi am "boala" pe Samsung la telefoane, nu exclud nici varianta S7.

#18
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007

View PostRobiacs, on 30 martie 2016 - 09:49, said:

Si dpdv al vanzarilor, si dpdv al aspectului si dpdv al pretului si cam la tot Huawei sunt peste HTC la momentul asta...HTC a scos un design frumos cu M7 pe care l-au ingropat usor usor cu fiecare generatie. Nu mai iese in fata cu nimic acum.
Corect, dar eu mă refeream la recunoasterea brandului HTC ca fiind de nivel Huawei. De aceea mi se pare incorect ca vârful de gamă HTC să fie pozitionat ca pret la nivelul Samsung sau Apple. E ca si cum Hyundai ar vinde la pret de Mercedes.

Edited by MoshuXXL, 30 March 2016 - 14:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate