Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Nemulțumiri legate de Vodafone.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1855 replies to this topic

#1819
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Astazi am primit notificare ca vor scumpi din nou abonamentele la mobil tv si net fix. E a nu stiu cata oara cand scumpesc. Asta dupa reinoire abonament in decembrie cu tarif marit, desi ma asigurasera ca nu se va scumpi abonamentul.

#1820
Egyptian

Egyptian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.12.2023
Deci urmeaza alte rezilieri pe banda rulanta, la cat mai multe, le ia fata Digi la nr de clienti curand :)

Intr-o alta ordine de idei :
Aplicatia MyVodafone merge impecabil pe iOS, mai putin cand nu le merge lor sistemul, dar pe Android, e fix un rahat, nu am vazut aplicatie mai prost optimizata, pe un Samsung cu Android 10 imi crapa inca de cand o deschid si ca sa verific cost control sau sa intru in Vodafone Happy, e teroare, mai bine renunti decat sa iti faci nervi!

A doua chestie: La RC este o incompetenta maxima, cel putin pe chatul lor cu Tobi. I-am explicat intai lui ca am primit la roata bonus 50GB, si apoi am activat si la 2789 acel bonus lunar de 50GB, pe primii i-am primit si apar in cont, insa pe ceilalti din sms, nicaieri. Ii explic frumos, “nu am inteles solicitarea”, o paseaza mai departe catre un coleg, ii trimit screen-urile aferente cu bonusurile si primesc raspuns ca “Imi poti arata ce bonus e acela de 50Gb primit prin SMS?”, deci ei nici macar nu cunosc ofertele din portofoliu…
Am sunat la *222 unde am prins o fatuca, care mi-a dat cadou 50GB, dar nu sunt sigur daca a inteles situatia pana la capat sau a facut-o ca sa scape de gura mea :)

Au ajuns in ultimul hal, la Prepay e plin de erori, MyVodafone la fel, si ei tot continua cu indexari si scumpiri…

#1821
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Mie nu pot sa-mi facă sa funcționeze redirectionarea condiționată pe un abonament business de vreo 7 zile.


#1822
giusepe2002

giusepe2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 12.07.2017

View PostEgyptian, on 25 martie 2024 - 16:54, said:

Deci urmeaza alte rezilieri pe banda rulanta, la cat mai multe, le ia fata Digi la nr de clienti curand Posted Image

Intr-o alta ordine de idei :
Aplicatia MyVodafone merge impecabil pe iOS, mai putin cand nu le merge lor sistemul, dar pe Android, e fix un rahat, nu am vazut aplicatie mai prost optimizata, pe un Samsung cu Android 10 imi crapa inca de cand o deschid si ca sa verific cost control sau sa intru in Vodafone Happy, e teroare, mai bine renunti decat sa iti faci nervi!

A doua chestie: La RC este o incompetenta maxima, cel putin pe chatul lor cu Tobi. I-am explicat intai lui ca am primit la roata bonus 50GB, si apoi am activat si la 2789 acel bonus lunar de 50GB, pe primii i-am primit si apar in cont, insa pe ceilalti din sms, nicaieri. Ii explic frumos, “nu am inteles solicitarea”, o paseaza mai departe catre un coleg, ii trimit screen-urile aferente cu bonusurile si primesc raspuns ca “Imi poti arata ce bonus e acela de 50Gb primit prin SMS?”, deci ei nici macar nu cunosc ofertele din portofoliu…
Am sunat la *222 unde am prins o fatuca, care mi-a dat cadou 50GB, dar nu sunt sigur daca a inteles situatia pana la capat sau a facut-o ca sa scape de gura mea Posted Image

Au ajuns in ultimul hal, la Prepay e plin de erori, MyVodafone la fel, si ei tot continua cu indexari si scumpiri…

Mie pe cartela mea primesc random net, fără vreo notificare sau așa, în fiecare zi îmi crește numărul de mb de pe cont, ce să zic, love Vodafone :)))

Edited by giusepe2002, 25 March 2024 - 17:38.


#1823
Egyptian

Egyptian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.12.2023

 clader, on 25 martie 2024 - 17:08, said:

Mie nu pot sa-mi facă sa funcționeze redirectionarea condiționată pe un abonament business de vreo 7 zile.

Tocmai ca am fost invatati in training sa facem dinastea, tot felul de conditionari, nu inteleg ce nu le merge ca la ei mereu sistemul ba pica ba are ceva, au ajuns ceva de groaza…

#1824
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Merge pe toate numerele de pe cont,mai putin pe al meu.Singura difentabe ca eu am one number si restul nu.

#1825
lde1078

lde1078

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2018
Asta cu secure net și pe mine mă enervează . Eu la reînnoire am spus ca nu vreau și în magazinul
Vodafone a zis ca l au dezactivat iar când am sunat la relații cu clienții au spus ca nu e dezactivat . Acum cine știe dacă l au dezactivat vom vedea

#1826
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
De unde dezactivezi on-line opțiunea SecureNet?

#1827
ocean

ocean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.03.2024
Teoretic, din My Vodafone. Dar nu prea functioneaza...Pentru siguranta, mai bine ia legatura cu cineva de Vodafone.

#1828
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007

View PostEgyptian, on 25 martie 2024 - 16:54, said:

Deci urmeaza alte rezilieri pe banda rulanta, la cat mai multe, le ia fata Digi la nr de clienti curand Posted Image

Intr-o alta ordine de idei :
Aplicatia MyVodafone merge impecabil pe iOS, mai putin cand nu le merge lor sistemul, dar pe Android, e fix un rahat, nu am vazut aplicatie mai prost optimizata, pe un Samsung cu Android 10 imi crapa inca de cand o deschid si ca sa verific cost control sau sa intru in Vodafone Happy, e teroare, mai bine renunti decat sa iti faci nervi!

Eu am avut experienta invers, pe IOS nu am reusit sa o fac sa mearga cu autentificare biometrica/amprenta (pe un Iphone SE2020), pe un Android/Motorola Edge 30 merge fara probleme.

Apropo de abonamente, am constatat ca au marit fara sa anunte (cu 2 euro/abonament). Sunt responsabilul de cont, cica in decembrie a fost o indexare cu inflatia (desi de la 4,5 la 6,5 e mai mult de 8%), am intrebat unde a anuntat ca nu am primit nimic, cica nu se stie unde se anunta, poate fi SMS, email, pe factura sau prin posta! Renegociere ciuciu, poate la expirare perioada contractuala, mi-a spus ca toti clientii portati la ei au spus ca asa a procedat si Orange, i-am spus ca la Digi nu am avut nici o crestere si cica nu-i considera concurenti.
Spam la oferte pe MyVodafone cacalau, o sa dezactivez notificarile ca numai cu abureli vin.

#1829
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.profit.r...-ancom-21374976

De asta au vândut în Ungaria, Spania iar acum in Italia.In Germany vor tăia 2000 locuri de munca in 2 ani...nu le place concurența...unde sunt multi, Vodă se sufocă și mierlește... :)

Kanaris a transmis un avertisment voalat că dacă autoritățile nu vor acționa și nu vor ajuta compania, atunci este posibil ca Vodafone să plece de pe această piață. Ceea ce, în final, i-ar putea îndeplini dorința ca piața să fie împărțită de trei playeri.

Citește mai mult la: https://www.profit.r...-ancom-21374976

Informațiile publicate de Profit.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere și cu citarea în lead a sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.

Apoi trei ani să nu declari profit și să nu plătești nimic la stat ... dați un leu pentru Vodă...e sărac săracul ...

Apoi trei ani să nu declari profit și să nu plătești nimic la stat ... dați un leu pentru Vodă...e sărac săracul ...

#1830
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Vodafone  România e la vanzare de câteva luni.
E foarte posibil sa fie o surpriză de proporții in ceea privește cumpărătorul in cazul în care nu preia Etilsat operațiunile.
Cel mai probabil e sa vina Etilsat direct.

Edited by clader, 29 March 2024 - 02:45.


#1831
1qTu

1qTu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.03.2024
Am parasit corabia, pret din ce in ce mai mare si semnal din ce in ce mai prost ....

#1832
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bună ziua! Ce recomandați din experiența dumneavoastră acum? Digi la 5 euro sau Orange fun 11 redus la 5,5 euro? Mulțumesc!



#1833
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Daca ai telefon dual SIM mai bine optezi ambii operatori: Yoxo 9 lei + Digi Optim 2, ieși bine la preț și ești acoperit în toate situațiile.

Edited by gestt, 29 March 2024 - 10:34.


#1834
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 gestt, on 29 martie 2024 - 10:33, said:

Daca ai telefon dual SIM mai bine optezi ambii operatori: Yoxo 9 lei + Digi Optim 2, ieși bine la preț și ești acoperit în toate situațiile.

Genială propunere! 60 Gb net asigurat,2Gb asigurat in roaming,SMS și apeluri nelimitate.

#1835
realwalle

realwalle

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.10.2017

View Post1qTu, on 29 martie 2024 - 09:27, said:

Am parasit corabia, pret din ce in ce mai mare si semnal din ce in ce mai prost ....

Erati in perioada contractuala? Ati primit factura cu "justa despagubire"?

#1836
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Printr-un amic am aflat că trebuie să le dau 39 euro pentru reziliere...acum aștept versiunea oficială...contract încheiat în noiembrie 23 cu 8,5 euro lunar. ..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate